Diarran näkyvyys haittaa puoluetta tuplasti.

Anonyymi-ap

Sofia Virta puheenjohtajana on ollut hurja pettymys
Anonyymi-ap
2024-10-03 12:35:22

Sofia Virta puheenjohtajana on ollut hurja pettymys. Mitä ihmettä sanavalmiille, energiselle ja silmin nähden analyyttiselle puheenjohtajaehdokkaalle oikein tapahtui valinnan jälkeen?

Virta sulkeutui tai sullottiin norsunluutorniin, jonka ikkunoista hän ei ole juuri kurkistellut, häntä ei ole näkynyt eikä hänestä liiemmin kuulunut. Google Trendsien mukaan esimerkiksi ihan vääristä asioista jatkuvasti esillä oleva kansanedustaja, vihreiden ikioma Jani Mäkelä eli Fatim Diarra on ollut viimeisen kuukauden aikana näkyvämpi kuin Sofia Virta, vaikka ajanjaksoon mahtuu vihreiden puoluekokous, joka toi Virralle poikkeuksellisesti näkyvyyttä.

Virran näkymättömyys haittaa puoluetta; nuorempaa naista kiusaavan, maalaisia ja miehiä simputtavan Diarran näkyvyys haittaa puoluetta tuplasti. Mitä ihmettä te puuhastelette, vihreät?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/703dcacb-8f90-46a2-b543-c207da760d73

PS. elo ja kapinaa vihreät turussa-kannatus on kohta RKP tasolla

13

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ripulihan tuo on nimen perusteella...

      • Anonyymi

        Puheripulia on paksulla Diarreella.


      • Anonyymi

        Turkulaisilla naisilla on paaskaiset pfrseet.


    • Anonyymi

      Suurin osa matuista on älyllisesti kehitysvammaisia, kuten Fatim. Kehitysvamman vaikeustaso määritetään joko lieväksi (ÄO = 50-70), keskivaikeaksi (ÄO = 35-49), vaikeaksi (ÄO = 20-34) tai syväksi (ÄO < 20).

      Afrikkalaisilla ÄO on keskimäärin 65 ja Lähi-idästä tulleilla noin 70 eli suurin osa kärsii älyllisestä kehitysvammasta. Sen vuoksi ko. ÄO:n omaavat ovat väkivaltaisia ja länsimaissa useimmiten laitoshoidossa, johon Diarrakin käytöksensä perusteella kuuluisi. Ei ole ollenkaan varmaa, että he oppivat esim. lukemaan tai kirjoittamaan millään kielellä. Turha odottaa kehareilta mitään järjellistä toimintaa.

      • Anonyymi

        Tää tieto on vihreevasureille aivan kauheeta!
        Niiltä menee yöunet ja tulee ripulit.


    • Anonyymi

      Diarra ei sovi ruutuun, screeniä saatava suuremmaksi ?

      • Anonyymi

        Mites aikanaan, kun Diarre sitten päästää kylmän piarun, niin mistä löytyy sellainen arkku, johon se mahtuu??


    • Anonyymi

      vihreiden ongelmaksi ovat tulleet äänekkäät woke cancel feministi sateenkaarilaiset.
      Moni ympäristöjutuista ja köyhyyden torjunnasta, epätasa-arvoasioista yms. aiemmin vihreitä äänestäneistä kavahtaa vihreiden nykytilaa ja on siirtynyt muiden puolueiden kannattajiksi,

      • Anonyymi

        Vihreet miehet homppeloi liikaa. Ei niitä muutenkaan ole.


    • Anonyymi

      Pystyyn nostettu virtahepo.

      • Anonyymi

        Tai painisitko??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tai painisitko??

        Painisinko? En s-tana painis!


    • Anonyymi

      Mrs paska ripuli

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2531
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1437
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      920
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      810
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe