Kaipuu luoksesi on ääretön nainen. Mieli on jatkuvasti painuksissa, en saa rauhaa, en iloa, koska minulta puuttuu sinä. Pelkkä kuva tai vilaus sinusta tuo ilon minulle, niin, mitä olisivatkaan hyvät sanat ja hymy. Nauran ääneen kun kuvittelen meidän välistä keskustelua ja nasevia kommentteja. Näitä ajatellessani vaivun syvälle alakuloon, ja olo on lohduton. Se, että sinut on revitty irti elämästäni riipii ja viiltää koko ajan haavoja sisälle sydämeen, koska tiedän, minkä riemun pystyt tuottamaan minulle. Vain sinä. Jokin universumin suuri erehdys tai vääryys tässä on tapahtunut.
Tämä tunne, sitä on vaikea sanoittaa
23
1093
Vastaukset
- Anonyymi
Itsehän valehtelit
- Anonyymi
Ei sinulta puutu minä.
- Anonyymi
Miksi, miksi et ota yhteyttä?
- Anonyymi
Koska olet hänet nähnyt viimeksi?
- Anonyymi
Tällä viikolla. Paitsi ei olla juteltu.
- Anonyymi
M naiselle? 😇
- Anonyymi
Joka päivä mietin ihan samaa. Miksi haluan erota, siksi että sinä olet olemassa. On vain yksi elmä toivon että saan jakaa vielä paljon hetkiä kanssasi. Luulin että lähtemisen jälkee se helpottaa, mutta tunne vain syö sisintä. Olisipa vielä ihana toukokuinen päivä, ja saisin kävellä kanssasi.
- Anonyymi
Miksi minut on revitty elämästäsi? Sukusi päätti?
- Anonyymi
Suku ei liity tähän mitenkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suku ei liity tähän mitenkään.
Oliko tämä se kuu ja aurinko juttu?
- Anonyymi
Et edes kuvittele kuinka paljon haluaisin saada tämän viestiä sinulta...
- Anonyymi
en usko että olet kaivattuni. hän ei käy palstalla! ja eks kaivatulle tiedoksi -älä kuseta_
- Anonyymi
Sinä valitsit sen kaiken muun. Heitit minut syrjään kuin roskan etkä edes antanut kunnon selitystä. Siihen epärehellisyytesi, valheesi, minun luottamukseni pettäminen ja pettäminen itsessään. Kuinkahan monta niitä kaikkiaan oli koko sen puolen vuoden aikana? Miten voisin luottaa enää sinuun?
Mn- Anonyymi
Jos on noin kohdellut sinua, niin ei kai hän kirjoittelisi kauniita palstalla?
- Anonyymi
Eiköhän tuo käytös ole itsessään vastaus jo. Hän ei ole ikinä välittänyt sinusta mitenkäään joten uskalsi alusta asti riskeerata kaiken. Hän myös luotti siihen, että olet aina häntä odottamassa vaikka miten huonosti kohtelisi. Se ei ole rakkautta, se on pelkkää hyväksikäyttöä
- Anonyymi
Kun pitää aistit ja sielun avoimina, voi inspiroitua melkein mistä vaan. Nähdä positiivisena sen kohta alkavan vuodenvaihteen kun jää tuijottamaan lumihiutaleita ja sitä, miten nätisti auro-autot lanaavat kinokset tien poskeen. Kylmyys ja ketutus. Saan energiaa silloin hitaista aamuista ja kaksi kuppia kahvia. Mitä tahansa päivä tuo vastaan, aamun hetki on ladannut täyteen virtaan.
https://youtu.be/jyjVCbTo5F0?si=CIaqzzSfeie66Dme - Anonyymi
Nää ei ole koskaan mulle, kun en ole kuviani mihinkään laittanut vuosiin. Niistä omista kuvista tai oman elämän jakamisesta netissä ei voi seurata mitään hyvää.
- Anonyymi
Pink Floyd: Shine on you crazy diamond
https://youtu.be/0rY4PMIhflo?si=ePbb7LaDtu-jP8x2 - Anonyymi
Johtui muista asioista kuin teistä kahdesta?
- Anonyymi
En ymmärrä mihin viittaat. En muista mitä kysyin viimeksi. Ps. Laitoin sulle viestiä. Vastaa jos uskallat. Oon ihan loppu tähän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ymmärrä mihin viittaat. En muista mitä kysyin viimeksi. Ps. Laitoin sulle viestiä. Vastaa jos uskallat. Oon ihan loppu tähän.
Missä laitoit?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ymmärrä mihin viittaat. En muista mitä kysyin viimeksi. Ps. Laitoin sulle viestiä. Vastaa jos uskallat. Oon ihan loppu tähän.
Kysymys oli täysin sivusta, tilanteen kyselyä. Ap-viesti oli niin murheellinen ja sitä toivoisi, että ihmiset voisivat vielä selvittää asiansa.
- Anonyymi
Nainen, tänään ajattelin paljon sinua. Jotkut asiat muistuttavat sinusta. 💕
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!1442480Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?1961167Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1131081Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa389930Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi298901- 66868
- 90850
- 53841
- 46829
- 53758