Tilanne muuttui

joskus keväällä. Aikaisemmin ajattelin kaikkia vain ystävinä ja olin kiinnostunut niistä ikäisistäni. Se viimeinen kohtaaminen ja se surullinen katse sai aikaan erilaisia tunteita, sellaisia että halusin lohduttaa häntä. Sellaisia tunteita minulla ei ollut aikaisemmin ketään kohtaan moniin vuosiin. Siitä tuli se ajatus että voisimme olla enemmän kuin pelkkiä ystäviä.
8331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ehkä minua harmitti se, ettei hän sanonut minulle mitään ja olin siksi yhä vihaisempi siksi etten ollut edes yhden sanan arvoinen, vaikka toisaalta ymmärsin miksi hän toimi niin kuin toimi. Osaltaan siihen vaikutti varmasti se, etten parisuhteessani saanut huomiota ja sitä ettemme voineet keskustella kaikesta mikä olisi ollut tarpeellista.

Äänestä
  • Niin tai mahtoikohan kaikki loppua siihen, kun toinen rakastui?

    Äänestä

  • Sama juttu, ap 🥲

    Äänestä

  • Se oli tunnereaktio liittyen menneisyydenkin tapahtumiinkin. Siihen tunteeseen purkautui kaikki mitä oli tapahtunut parinkymmenen vuoden aikana.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Se oli tunnereaktio liittyen menneisyydenkin tapahtumiinkin. Siihen tunteeseen purkautui kaikki mitä oli tapahtunut parinkymmenen vuoden aikana.

    Surullisuus katseessa sai mietityttämään kuinka syvää hänen hätänsä on ja minkälaisia vaikeuksia hänellä elämässään on.

    Äänestä

Viimeinen kohtaus kun tuhnu tuli

Äänestä

Se hetki oli niin liikuttava, täynnä aitoa välittämistä ja se yhteyden oli niin syvä ja kaunis, etten saa sitä mielestäni...
Niin nuori ja kiihkeä.... lupasit, että palaat...
vieläkin olen sinun :*

Äänestä

Onko Ap itse N tai M ja on suunattu kenelle? Kerro lisää esim. paikkakunta.
Monet ovat poissuljetut ja sinun kaipaamasi ehkä näkee ja lukee tän ketjun

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

joskus keväällä. Aikaisemmin ajattelin kaikkia vain ystävinä ja olin kiinnostunut niistä ikäisistäni. Se viimeinen kohtaaminen ja se surullinen katse sai aikaan erilaisia tunteita, sellaisia että halusin lohduttaa häntä. Sellaisia tunteita minulla ei ollut aikaisemmin ketään kohtaan moniin vuosiin. Siitä tuli se ajatus että voisimme olla enemmän kuin pelkkiä ystäviä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu