Tämä on ehdottomasti nähtävä ja koettava

Erika Vikman on facebook ystäväni ja pian myös Johanna Tukiainen joka on suuri ihastukseni kohde. Tapaamme viikonloppuna Koivuhaassa ja ehkä myöhemmin hotellissa...
TERVETULOA Johanna "Jolene" Tukiainen Official Fan Club JOHANNA TUKIAINEN Show keikalle 5 Lokakuuta: Nyt tulevana vkloppuna Mary’s La Favorita ravintolaan, Kokkolaan!!!! 💖🇫🇮 Juhlallinen teema sillä kyseinen ravintola täyttää 9 vuotta. 🫶🏻🧸💞 Eka Show aikani noin klo.22.00.
391560
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Kysyppä Tuksulta, että miksi aneli viime viikolla ruoka-apua (ja sai) ja valitti kuun mitkään tuet eivät ole pyörineet kolmeen vuoteen. Sulhon eläkkeenmaksupäivän jälkeen on saatu uusi kampaus ja ostettu koira ja todennäköisesti prinsessamekko hankittu, kun kehumansa käsintehty ei varmaan reilussa viikossa valmistu ja ehdi Pariisista Suomeen. Tosi köyhää meininkiä. Koiria on nyt neljä ja yhden pikkukoiran turkki somen kuvan mukaan yksi takkukasa.

Siellä Laffassa vietetään myös Tuksun lapsen synttäreitä. Kysyppä Tuksulta, että miksi lapsi on kidnapattu eli huostattu? Selittelee ummetlammet, mutta juurisyy on sellanen, että oli kykenemätön hoitamaan lasta (isoäiti hoiti). Jo synnärillä lääkäri oli huolissaan äipän kyvyttömyydestä. Sitten kun Tuksu satuilee kivasta lomasta lapsen kanssa ulkomailla niin tosiasia on, että teki lapsikaappauksen. Hän ja Veijo ovat olleet tuomiolla tästä. Tuskin Tuksu on maksanut lapselleen määrättyjä korvauksia. Veroja Tuksu ei keikasta maksa ja verottaja ja vouti jää odottelemaan saataviaan. Tuksu selittää aina, että yrittäjän pitää yrittää. No aika pimeää on toiminta. Tuksulla ole ollut yritystä kohta pian vuosikymmeneen.

ps. Nämä asiat on tosia ja lähteitä kyllä löytyy. Mutta onnea vaan keikalle.

Äänestä
  • plapsi tulee slint east, eli itäpuun mukaan rankaisemaan kaikkia



    luultavasti ankarammin kuin ketään koskaan


    soli nii sanonu

    Äänestä

On-off-miesystävä tuskin on moksiskaan, jos käyt Johannaa kutittelemassa. Lalli oli nöyrää poikaa kun Johanna ryhtyi albaanin kanssa suhteeseen. Muista ottaa käteistä mukaan ja etukäteen osta iso pullo shamppanjaa.

Äänestä

Tuksu on ex vaimoni Marja-Liisan näköinen ja kokoinen, hah hah haaa!!!...

Äänestä
  • OK, onnea sulle. Tukiaiskalla on aika häjy luonne ja on niin kovassa uskossa että jakaa taivaspaikkoja ja helvettipaikkoja. Kertonut käyneensä monta kertaa taivaassa. Siellä on puhuvia kukkia, kartanoita ja timantteja jokapaikassa. Tästä lisää keikalla. AMEN!

    1Äänestä

Heitän hänelle esiintymislavalle pitkät alushousuni suuren maailman tyyliin, hah hah haaa!!!...

Äänestä
  • Onko käyttämättömät? Pieru kommentti poistetaan joka kerta…

    Äänestä

  • Vaihtari löytyy. Tukiaisella oli joskus taiteiluvaihe. Onko se käsitetaidetta vai ITE. Anyways, koputteli jollekin taulupohjalle alusvaatteitansa. Nyt on sitten myynnissä keikalla.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Vaihtari löytyy. Tukiaisella oli joskus taiteiluvaihe. Onko se käsitetaidetta vai ITE. Anyways, koputteli jollekin taulupohjalle alusvaatteitansa. Nyt on sitten myynnissä keikalla.

    Glamourin tuoksahdus.

    Äänestä

Rinnat olivat pulpahtaa liiveistä ulos,tanssin pyörteissä .

Äänestä

Hieno keikka . Paljon yleisöä ja hyvä meininki.
Yhteislauluna ” Paljon onnea vaan Isabell”.
Johanna on kyllä Suomen ykkösartisteja. Taattua laatua ja tarkkaan mietitty ohjelmisto kuten aina.

Äänestä
  • Tuksu ei osaa laulaa, ei tanssia, ei mitään. Jos on ykkösartisti, niin miksi tekee kaksi keikkaa vuodessa? Ja biisivalikoima on mitä on. Joo, olen käynyt keikalla, varsinainen huumoripläjäys, paitsi uskonto-osuus. Porukka menee keikoille katsomaan sirkuksen parrakkaaseen naiseen verrattavaa näkyä.

    1Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Tuksu ei osaa laulaa, ei tanssia, ei mitään. Jos on ykkösartisti, niin miksi tekee kaksi keikkaa vuodessa? Ja biisivalikoima on mitä on. Joo, olen käynyt keikalla, varsinainen huumoripläjäys, paitsi uskonto-osuus. Porukka menee keikoille katsomaan sirkuksen parrakkaaseen naiseen verrattavaa näkyä.

    Kateelliset ne vaan jaksaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Kateelliset ne vaan jaksaa.

    Onhan se nyt aivan järkyttävä, mikä tavallaan viihdyttävää myös.

    1Äänestä

  • Tuo kehu on takuulla VITSI, älkää ottako tosissanne.

    1Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Tuo kehu on takuulla VITSI, älkää ottako tosissanne.

    "Väli "laudalla 6 min video keikalta. Kyllä tuolla ihan tosissaan porukkaa näyttää olleen.

    Hienoa Kokkola! Esimerkillistä ja ennakkoluulotonta toimintaa!

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    "Väli "laudalla 6 min video keikalta. Kyllä tuolla ihan tosissaan porukkaa näyttää olleen.

    Hienoa Kokkola! Esimerkillistä ja ennakkoluulotonta toimintaa!

    Samat juopot siellä oli "keikalla" kun muutenkin. Kylällä ei taida montaa räkälää olla mistä valita

    1Äänestä

  • Todellakin onnea pienelle tytölle kun saanut itselleen kunnon äidin ja isän.
    Hoida sinä Tunkio vain sitä Veijoas

    1Äänestä

  • Onko sulla aivovaurio?

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    "Väli "laudalla 6 min video keikalta. Kyllä tuolla ihan tosissaan porukkaa näyttää olleen.

    Hienoa Kokkola! Esimerkillistä ja ennakkoluulotonta toimintaa!

    Marin mielestä Tuksu on hyvä esiintyjä, joten taatusti buukkaa toistekin.

    ”... poistan kommentit joihin olen jo vastannut ja jotka ovat selkeää kiusantekoa meitä ja artistia kohtaan.Tilaisuus on vapaaehtoinen, jokainen tekee päätöksen itse kun saapuu paikalle. Villi veikkaus, että sinäkään eikä kukaan muukaan jotka kirjoittavat tänne ohjeitaan ja uhkauksiaan ole tulossa paikalle. Tämä sama asia toistuu joka kerta kun ilmoitetaan Johannan saapuvan paikalle. Jospa antaisitte fanien nauttia showsta ja meidän tehdä työtämme. ”

    Äänestä

  • Ravintolan arviointeja v. 2018:
    "Laffan tämä uusi ihana omistaja haukkuu työntekijänsä ja myös asiakkaansa. Pahoinpitelee ja jauhaa paskaa. Puuttuu toisten perhe-elämiin vaikka omakaan perhe-elämä ei ole koskaan ollut kunnossa. Haluaa vähän Turkkiin bilettämään ja yrittää asiakkailtansa saada lahjakeräyksen matkaa varten. Täys mulkku. Ihmekkään jos asiakkaat kaikkoavat"
    "Siellähän se omistaja istuu kaljottelemassa ja etuilemassa karaoke jonossa vähän väliä. Pitää muka itseään ihan tosissaan prinsessana. Omistajavaihdoksen myötä laski paikan taso kyin aasin häntä. Uusi baari pitäisi saada koivuhakaan!"
    "Nämä kaikki pitää täysin paikkaansa mistä täällä on keskusteltu. Harmi vaan kun kaikki ei pääse näkemään tai kuulemaan mitä itse omistaja tekee tai sanoo. Minä vähän liiankin hyvin. Tälläkin hetkellä se roikkuu siellä Turkissa karvakäsien kanssa vaikka töissä pitäisi olla. Tuntuu olevan kiirettä."
    "On se ihmeellistä että omistaja itse saa konfliktit aikaiseksi ja vetäytyy marttyyrin rooliin sitten. Huutelee että kaikki on hänelle kateellisia. Niin mistä? Uskomatonta toimintaa jo vuosien ajan. Toivottavasti ymmärtää lopettaa paskan jauhamisen hyvän sään aikaan. En ihmettele että hänestä puhutaan niin paljon kun käytös niin sikamaista. Vois edes jonkun muun ryyppypaikan etsiä kuin oma baari. Mutta mikäs siinä jos naurunalaiseksi haluaa.. Ei muutakuin antaa mennä "
    "Kauhea meteli jatkuvasti! Ja vanhan omistajan aikoina, vaikka paikka oli täysi siellä ei tapeltu, mutta nyt siellä tappelee koko ajan joku ja aina se sama punatukkainen mies siellä huutaa! Koko koivuhaka häiriintyy"

    Äänestä

  • Tuksu itsekkö täällä kommentoi, Mikä artisti toi muka on, mä kuolen nauruun. Ton määkimistä ei todellakaan pysty kuuntelemaan edes kolmen promillen kaatokännissä.

    Äänestä

Entisellä halsualaisella vaimollani kasvoi myös parta ja olisin esitellyt sen maksusta Kokkolan markkinoilla mutta vaimoni kieltäytyi ja nyt ei naurata.

Äänestä
  • Onko ressu esitellyt niitä itsestään seisovia pitkiä alushousuja.

    Äänestä

Voi tuksu sinua, olet niin läpinäkyvä.
Kukaan ei sinua ihaile, sinua inhotaan ja hyljeksitään valehtelusi ja tekojesi takia.
"Keikkojasi" tullaan katsomaan vain nauraakseen sinulle selkäsi takana.
Kukaan ei kadehdi alkoholisti mielenterveyspotilasta, vetäydy julkisuudesta ja mene hoitoon niin voit vielä saada mahdollisuuden nähdä tytärtäsi.

1Äänestä
  • Raitistuminen olisi ihan liian vaativa rasti. Mieluummin uhoaa "marssivansa alasti äitien ja lasten puolesta". Mikä saavutus se nyt entiselle stripparille edes on?

    1Äänestä

  • Aivan, mahdollisuus EDES nähdä lastaan. Kuten Veijo sanoi, alkoholi on lasta tärkeämpi.

    Äänestä

  • Umpikänninen Tuksu laulaa huostaanotetulle tyttärelleen synttärilaulun pikkuräkälän "esiintymislavalla".

    Äänestä

Olevinaan joku provo?
Juoppo eläinrääkkääjä onkin loisto deitti

1Äänestä

Tuskin on tunkion omaa tuotantoa, vaan joku on yrittänyt olla pikkunokkela. Ensinnäkään en usko, että tuksu mainitsisi tuota hotellitreffausta, joka kai on viittaavinaan entisen escortin tienaamispuuhiin. Ne mopsityynykuvat yms. hoidetaan kai salaisemmin. Joskus taisi se lyhytaikainen keikkamyyjä tms. kertoa, että häntäkin oli houkuteltu kyseisiin eroottisluontoisiin bisneksiin, joille on omat kanavansa.

Äänestä

Osta sika säkissä sai uuden merkityksen. Turvonnut prinsessa ei ollut kuvan näköinen. Ääni kuin vinkuvalla sialla. Häivyttiin omalla porukalla jatkoille varttitunnin jälkeen. Nauratti, mutta stara itte oli tosissan. Myötähäpeä joka osapuolelle.

Äänestä
  • Paitsi muille kuin Porseliinolle itselleen, joka ei osaa hävetä mitään. Syitä kyllä riittäisi.

    Äänestä

Tuksu ei osaa ees tyttärensä nimeä sanoa, joka on todella Isabelle virallisesti, Isabellaa jauhaa aina. Veijo osaa oikean nimen, kehukommentti on siis hänen, kun Tuksu on käskenyt sen kirjoittamaan.

Äänestä
  • Siis Isabell, menee sekaisin jo itsekin kuin seinäkello, belleaaa bellaeee... Tikutaku ashii tolololo

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Siis Isabell, menee sekaisin jo itsekin kuin seinäkello, belleaaa bellaeee... Tikutaku ashii tolololo

    Miksi sinä Tuhero tänne kirjoitat...kehut itse itseäsi. Et osaa muuta kuin valedella ihan kaikki asiat. Lastasi ei ole kaapattu eikä kidnapattu. Sen tietää kaikki. Tiedot itse varsin hyvin että olet kyvytön huolehtimaan lapsesta ja koiristasi. Haukut äitiäsi ihan turhaan että hän valehtelee. Lopeta juominen ja mene töihin, tosin et pysty tekemään mitään muuta kuin roikut vellin puntissa aina kun sillä on tilipäivä. Keräät rahaa ruokaan ja ostat rahoilla brenkkua. Et ole prinsessa vaan lähes viiskymppinen ylipainoinen juoppo. Käytät veronmaksajien rahoja kun vähän väliä olet raastuvanoikedessa. Siinäpä meidän varsinainen uskovainen. Sekin on valetta.

    Äänestä

Poliisi iski ravintoloihin – Neljän henkilökunta päissään

Äänestä

Tuksu ja Ressu ovat saman kokoisia ja näköisiä.

Äänestä
  • Tietää kuka tämän ketjun on aloittanut. Ihan sama tuli mieleen. Toimintakin samalla tasolla.

    Äänestä

  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    Tietää kuka tämän ketjun on aloittanut. Ihan sama tuli mieleen. Toimintakin samalla tasolla.

    Tuksu ja Erika V mainittu samassa ketjussa! Hmm, haiskahtaa voimakkaasti kamelinvarpaalle koko tarina.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Erika Vikman on facebook ystäväni ja pian myös Johanna Tukiainen joka on suuri ihastukseni kohde. Tapaamme viikonloppuna Koivuhaassa ja ehkä myöhemmin hotellissa...
TERVETULOA Johanna "Jolene" Tukiainen Official Fan Club JOHANNA TUKIAINEN Show keikalle 5 Lokakuuta: Nyt tulevana vkloppuna Mary’s La Favorita ravintolaan, Kokkolaan!!!! 💖🇫🇮 Juhlallinen teema sillä kyseinen ravintola täyttää 9 vuotta. 🫶🏻🧸💞 Eka Show aikani noin klo.22.00.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu