Joku mainostaa tällä palstalla scientologiaa. Kyseessä on pelkkää huijausta, jonka avulla pyritään viemään ihmisten rahat.
VARO SCIENTOLOGIAA!!
VARO SCIENTOLOGIAA!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ONKO PAREMPI RENTOUTUA JA SAADA ONGELMAT SELVIKSI nautittavassa ja hauskassa scientologian istunnossa -
vai olla pakkohoidossa hullujen psykiatrien alaisena ja saada sähköshokkiiskuja aivojen läpi.
Scientologia on ,uuten halvempaa, ja tulokset on parempia - ei voi edes verrata...
noita valheellisia tarinoita.
Joku rahoja saalistava haaska on pantu tällekin palstalle houkuttelemaan ihmisiä scientologien PIRULLISEEN ANSAAN.
http://www.uut.fi/sciento.html
korjaus nautittavassa ja 100000€ maksavassa istunnossa,
psykiatrit ei mitään hulluja oo vaan sä oot
eikä sielä mitään sähköä anneta,tosin sulle vois tehä terää
Onhan se hyvä saada asiat järjestykseen kivassa ympäristössä, mutta eihän ne yleensä ihan hetkessä tapahdu...tarvitaan enemmän!
Suomen sairaanhoitojärjestelmä on suhteellisen hyvää ja tiedän imisten saavan hoitoa, jos siihen on tarvetta. pakkohoitoon joutuu, kun on vaarana itselleen tai muille, muuta vaihtoehtoa ei ole kuin hoito suljetulla..ja mitä sähköön tulee, sitä saa jos tarvitsee ja haluaa, mutta kenellekään ei anneta sitä ilman lupaa ja omaa halua! psykiatria ei vie henkeä, saattaa pelastaa sen.
Ihan olen neutraali, sekä asiasta tietämättömänä toi alkaa jo näyttään kummanki puoliselta Vainoharhaisuudelta.
avaruudestako ton tiedän olette saaneet että toinen on väärässä ja toinen taas oikeassa...
Laittasivat aivan oman palsta ryhmän tolle ilmiölle missä saisivat kaikki hullut tingata keskenään että kumpi on oikeassa ja jättää tämän Mielenterveyden ongelmien palsta ryhmän ihan meille oikeesti sairaille jotka tahtovat apua/mielipiteitä eivätkä tommosia turhia tinkauksia ja mainoksia.
varoittaa ihmisiä noista pahemman luokan huijareista eli scientologeista, jotka ovat ujuttautuneet jopa tälle palstalle.