Tupakkapummit

Anonyymi-ap

Missään ostarin kulmilla, turuilla ja toreilla ei enää voi sytyttää tupakkaa. -Se on alle kaksi minuuttia kun siihen ryntää ensimmäinen pummaaja. -Tupakka on helkkarin kallista jo "omaan käyttöön" , saati että summan saat mahdollisesti tuplata/triplata näitten pummien takia. -Jos jokaiselle pyytäjälle sen tupakan tarjoat. Kysymys kuuluu miksi ? Mikä järki sitä röökiä on polttaa , jos siihen ei ole Omaa rahaa ?? Ylipäätään sitä ei tietenkään ole "järkevää" polttaa, mutta Minä olen sentään tehnyt sen Itse tienaamilla tuloillani koko aikuisen ikäni. Tupakointi ei edelleenkään ole laitonta Suomessa. Sitä myydään joka paikassa. Yleensä sen Pummaajan ei tarvitsisi ainakaan kaupungeissa kävellä muutamaa kymmentä metriä pidemmälle sellaista Itse ostaakseen. -Tehkää Niin, Lopettakaa tai jättäkää Meidän omin varoin toimivat Ihmiset rauhaa.

3

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama juttu kun juon viinaa kaupan nurkilla .viinaa .

    • Anonyymi

      Kyllä on itsekin tullut viimeisinä vuosina katsottua, missä sen tupakan suuhunsa laittaa tuolla julkisilla paikoilla, juurikin niiden pummaajien takia.
      Tosin olen senkin huomannut, että pummaaminen väheni jo muutamia vuosia sitten, eli tupakointi on laskussa, yhä harvempi polttaa tupakkaa.

    • Anonyymi

      Joskus saatoin heittää röökin, mutta nykyään on pakko sanoa, että on viimeinen menossa.

      Tupakka on todellakin sen hintaista, etten enää yhtään jakele kenellekkään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3132
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1841
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1730
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1239
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      127
      1032
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      98
      978
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      855
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      849
    Aihe