googlettamalla löytyi vaikka mitä, pixiaa ja gimpiä, mutta en kykene lataamaan niitä koneelle. Minulla on windows '00, ja sitten kone kysyy tallennetaanko vai "selataanko"...mitä minun pitää valita?
Ohjelma mieluusti myös suomenkielinen, tietotekniikalliset sanat eivät minun suussani taivu suomeksi :D Kiitos paljon jos jouk kykenee miuta auttamaan!
Ohjelma mieluusti myös suomenkielinen, tietotekniikalliset sanat eivät minun suussani taivu suomeksi :D Kiitos paljon jos jouk kykenee miuta auttamaan!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ethän sinä opi käyttämään sitä koskaan, jos jo tuossa kohdassa jumittuu järki.
sinulla on järki jumissa vaikka ehkä jostain *tietokoneista* tiedätkin. Osa aivojasi on selvästi surkastunut.
Kyllä xyz on oikeassa, jos jo lataaminen tuottaa ylitsepääsemättömän ongelman, voi ohjelman käytön unohtaa. Ei tule mitään ilman perusteellista opaskirjaa ja opettajaa ja noihin sellaista tuskin löytyy.
Ehkä avaajan kannattaisi siirtyä Appleen. Tulee mukana kaksi (2) suomenkielistä kuvankäsittelyyn kykenevää ohjelmaa (iPhoto ja Esikatselu), ei tarvitse ladata mitään ja ohjeet on suomeksi. Perfetto.
Tietokonekurssi ja kuvankäsittelykurssi paikallaan jos alkeet ovat noin hakusessa.
Itseasiassa olen kaynyt tietotekniikan kurssin, mutta siella ei ole ikina opetettu lataamaan ohjelmia... Mutta thank\s for nothing!
Sen jälkeen käyt klikkaamassa sitä exeä. Kun olet asentamassa sitä, saat selaamalla valita paikan, jos laitat sen muualle kuin oletuksena olevaan Program filesiin.
Kokeile..
Ei minullekaan opetettu Wordin ja Powerpointin seassa ylimääräisiä :)
Tuo InfanView saattaisi olla helpompi kuin Gimp
http://groups.msn.com/FileShareFinland/kuvanksittely.msnw