Vinkkejä kellä ei olis bioastiat lukkojen takana? Nyt tulee taas tarpeeksi viileät säät että uskaltaa taas hakea ruokaa.
Kauppojen biojäteastiat
12
250
Vastaukset
- Anonyymi
Mene ruokajonoon. Siellä ne muutkin on. Roskiksessa on pilaantuneet ja kelpaamattomat.
- Anonyymi
Ei kaikki kaupat anna niitä ruokajonoihin vaan lappaavat suoraan roskiin suoraan pakkauksissa. Joten ovat kuin jääkaapissa omissa pakkauksissaan. Ei mitään vikaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kaikki kaupat anna niitä ruokajonoihin vaan lappaavat suoraan roskiin suoraan pakkauksissa. Joten ovat kuin jääkaapissa omissa pakkauksissaan. Ei mitään vikaa.
Velkaiset kauppiaat ovat katkeria kun ei tulla ostamaan ja siksi ne ronttaa kaikki vaan roskiin ei ainakaan kukaan niitä ilmaiseksi syö.
- Anonyymi
Sanokaa Coop kun haluatte poop.
- Anonyymi
Coopia harvemmin löytyy roskiksesta. Coop laarit tyhjenee kaupoissa eka. Roskiksesta löytyy kalleimmat eineet. En ymmärrä ketä varten kauppa enää pitää kalliimpia tuotteita tuotevalikoimassa näin köyhää kansaa varten. Niistä tulee varma hävikki näen roskiksista tosin kai niillä sitten voittoakin kiskoo jos löytyy edes muutamalle ostaja. Tänään löysin noin 200 € ruoat. Sitten meni otsalampusta paristot. Mutta nyt on taas. Hyvä tyyli tämä että kaikki heitetään muovipakkauksissaan suraan biojäteastiaan. Minua se auttaa mutta pellollehan kaikki tuo muovi levitetään ja syödään sitten seuraavan sadon mukana. Järjetöntä touhua koko hävikki. No myyjät tekevät hikihatussa hommia muoveja ei ehdi erotella kyllä on sairas maailma.
- Anonyymi
Kokeile resQ sovellusta. Saahan silläkin jotain halvemmalla.
- Anonyymi
No eipä ole ruokaan mitään rahaa laittaa kun opiskelija oon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No eipä ole ruokaan mitään rahaa laittaa kun opiskelija oon.
Älä välitä näiltä vanhuksilta tulee ihmeellisiä ohjeita ei ne tiedä köyhyydestä mitään.
- Anonyymi
Opiskelija saa 2,80 maksavan lounaan-
- Anonyymi
Päivän budjetista 70% menisi yhteen ateriaan. No thanx.
- Anonyymi
Roskisruoka 0€ kerran viikossa kun käy ei mene rahaa ruokaan juuri ollenkaan. Kahvia ja maitoa ostan. Kerran löysin 16 pkt kahvia päiväys ummessa.
- Anonyymi
Suomi on valunut kehitysmaan tasolle jossa ihmiset etsivät ruokaa roskiksista. Tämä totuus ei istu vanhojen hyvinvoinnilla pilalle hemmoteltujen vanhusten kaaliin. He vain inisevät näitä kyllä töitä saa jos haluaa juttujaan. Ja jos saisitkin töitä ei palkalla pysty elämään. Sekin kummastuttaa hämmästyttää päätä harmajaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1875085Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,254472Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2593039Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1452941- 522541
- 271939
- 561873
- 771824
- 221787