https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010754761.html
"Venäjä on taitava käyttämään vahvistusharhaa ja myös muita ajatusharhoja länsimaiden vastaisissa informaatio-operaatioissaan..."
XDDD
Harha ! Harha! Harha! Informaatio-operaatio... USKOKAA NYT!
Voiko tuon ukon taso olla yhtään alempi? Muutama milli vielä, ja pohja on vastassa?
Aivan kuten eräs kolumnisti kirjoitti, tuossa ei ole enää kyse mistään muusta, kun pelosta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8b4ffa05-cda6-4c02-b817-254707be3f5e
"Meillä arvostetaan... ihmisiä, jotka eivät sano mitään valtavirrasta poikkeavaa tai konsensuksen vastaista. Suosituimmiksi puhujiksi nousevat ne, jotka toistavat sovinnaiset totuudet parhaiten, eivätkä sano mitään omaa tai uutta, vaan sen, minkä kaikki jo tietävät ja onnistuvat vaikuttamaan viisailta. Julkinen giljotiini odottaa jokaista, joka uskaltaa astua konsensuksen ulkopuolelle..."
Voiko taso mennä vielä alemmaksi?
2
332
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjällä pelottelevat edistävät tehokkaasti itänaapurin tavoitteita. Hyödyllisiä idiootteja?
- Anonyymi
Onkohan ongelma siinä, että media, jonka pitäisi olla puolueeton, ja kertoa kummankin osapuolen asiat niinkuin ne ovat, onkin valinnut "oikeamielisten leirin"? Tässä suhteessa se osoittautuu väärämielisten leiriksi, koska Ukrainan sotarikoksista ei ole juuri mitään, ja pääosin vain Venäjän ongelmat tuodaan esiin, ikäänkuin ne olisivat vain Venäjällä.
Mitä muuta on tehty? Millä oikeudella ja perusteella on lyöty kiinni tiettyihin Venäjän medioihin johtavat linkit? Aikoinaan oli saitti, joka kertoi Ukrainan harjottamasta suorastaan uskonhurmoksellisesta terrorista venakkovähemmistöä kohtaan.
Jos sellaista sensuuria pidetään lännessä, se kertoo pahuudesta, ja se on huomattu - kiitos palstalla vaeltavan Nato-USA-länsimielisen trollin, joka ylistää Natoa, ja pilkkaa Jumalaa, Venäjää, ja kristittyjä, kertoen selvääkin selvemmin sen, mistä lännessä on kyse.
Samaa julistaa media: jos laitat lapsesi "ei-uskonnollisena" tietämättäsi uskontoa sisältävään tapahtumaan, saat "korvauksena" rahaa, koska olet fanaatikko, ja haluat lapsesi olevan itsesi kaltainen? Siitä jutusta kävi vain ilmi, että lapsen äiti hermostui.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/45740116-e9be-45d4-8465-32e3a547be82
Aikuisilla ei saisi olla määräysvaltaa sen suhteen mihin lapsi uskoo, onhan maassa uskonvapaus. Mutta kaltaisistaan ihminen saa ilonsa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit856020KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3195117Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei482599Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1091497
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191402Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393