Aivan uskomattoman hienosti on lähtenyt kausi käyntiin ❤️❤️
Hokki on iskussa!!
300
3809
Vastaukset
- Anonyymi
Raakkumme ovat sijoittuneet ERINOMAISESTI käännetyssä järjestyksessä!!
- Anonyymi
Antakaa meidän harrastaa ja olkaa hiljaa. Höntsä on höntsää.
- Anonyymi
Kysymys kuuluu:
Vaihtuuko valmentaja ennen vai jälkeen joulutauon?
Jos jälkeen, kausi ja talous on menetetty. Verratkaa katsojamääriä aiempiin.
Vai estääkö tyhjä kassa kaiken järkevän tekemisen. - Anonyymi
Ei muuta kuin lisää pelimiehiä Liettuasta. Sillä Kainuun kiekko nousee!
- Anonyymi
Selostaja-jussilla oli tosi tarkka kommentti hokin rämpimisestä.
"Onko Halonen oikea henkilö muuttamaan hokin linjaa".
Tähän on helppo yhtyä.
Katsojakeskiarvo ennakoi tulevaa mahalaskua (tai konkkaa) kauden lopussa. - Anonyymi
Nokka umpeen tampio
- Anonyymi
Vitun kalju kyrpä, laitahan luvut tiskiin paljonko tämä puuhastelu maksaa veronmaksajille
- Anonyymi
Ei kummempaa voi odottaa. Kartellihuijarilta.
Kukaan ei pelaa kartellihuijarille....vaan huijaria vastaan. - Anonyymi
M. Lehtonen olisi vapaana. Mutta kartellikoijarilla ei riitä rahat ja rahkeet.
- Anonyymi
Tänään katsomossa 300. Takkiin IPK:e.
Ja valmentajalta haastattelussa ne samat länkytykset, miksi taaaaaaaaas hävittiin.
Kassa kuiva. Katsomo kuiva. Ainainen häviö. - Anonyymi
huippubiisi
https://www.youtube.com/watch?v=at6B0o6TUxw
sanoja vois vaihtaa---- sukeltaa hokki!- Anonyymi
Ja kuvatkin biisin taustalle hankittu ajalta, jolloin hokilla oli jotain palaa. Nyt kartelliketkun aikana pelkkää myötähäpeää!
- Anonyymi
Hyvältä näyttää. Taas tuli takkiin. IPK:e.
- Anonyymi
Ei Kajaanissa mestiskiekkoa tarvita Suomi sarjakin liian kova lopettakaa koko touhu niin hyvätulee. Iisalmessa hyvä draivi päällä . Kohta Kuhmokin ohittaa Hokin et silleen harrasttelijat.
- Anonyymi
Tavanomaista.
Kymmene peliä kuusi pistettä. Kahdeksan tappiota.
Sarjassa viimeisenä.
Aivan loistavaa! - Anonyymi
Raakkumme taas hyvässä vedossa :D:D
- Anonyymi
Menkääpä itse sinne pelaamaan.
- Anonyymi
Eipä mennä.
Antaa pellailijoiden pellailla....kunnes kassa kuivuu ja tulee konkelo....jälleen kerran....suurista puheista huolimatta.
- Anonyymi
Paras pelaaja näki tilanteen toivottomuuden. Lähti ulkomaille. Ei jäänyt mustaamaan omaa CV:ä sarjan paskimmassa seurassa.
Tuska jatkuu kartellikoijarilla. Hänhän tietää mitä on olla sylkykuppina.
Suuret puheet hokissa tarkoittaa mitätöntä menestymistä. Pohjimmaista.
Seuraavana katoaa yleisö. Tai on jo kadonnut. 300-400 katsojaa oli suomi-sarjan otteluissakin. - Anonyymi
Tehdyt maalit 18.
Päästetyt maalit 32.
Tälläkin tilastolla aivan pohjimmainen. Pohjasakkia, kuten kartellik....i - Anonyymi
Heikolta näyttää. Katsomo täyttyy vain ulkopuolisella avustuksella. Jokereiden saapuessa nälkämaakuntaan.
- Anonyymi
Huomenna taas selkäsauna rupusakki-hokille.
- Anonyymi
Ja selityksiä huomenna riittää, miksi jälleen kävi niin kuin oli odotettavissa. Ei pistettäkään.
- Anonyymi
Veikkaus ei kertoimien perusteella usko hokin voittoon tänään.
Veikkaus on realistinen. Ei kuten höyrähtänyt kartelliukko. - Anonyymi
Katsomossa 276. Että silleen.
Ethän arvaa miten pelissä kävi? - Anonyymi
Hokki putoaa Suomi sarjaan.
- Anonyymi
Paras sarjataso viitosdivari .iisalmessa on hyvät sponsorit niin tasokin erilainen pystyvät maksaa pelaajille ja näin sitotuvat seuralle ja tulosta tulee
- Anonyymi
Joko hokin sivuilla ilmoitus: "päävelmuntaja AH on vapautettu tehtävästään välittömästi"
- Anonyymi
Kartellihöpinät ovat kateellisten jorinoita, eikä mitään ole käynyt.
- Anonyymi
Just. Lainvoimaiset tuomiot kateellisten jorinoita. Miksi et tee rikosilmoitusta, kun kartellihuijaria kutsutaan huijariksi?
https://www.kkv.fi/ajankohtaista/tiedotteet/markkinaoikeus-maarasi-isannointiliitolle-ja-isannointialan-yrityksille-noin-5-miljoonan-euron-seuraamusmaksut-kartellista/
https://yle.fi/a/3-11782745
https://www.sttinfo.fi/tiedote/69967250/kiinteistoliitto-kehottaa-kartellivahingonkorvauksia-harkitsevia-taloyhtioita-sailyttamaan-todisteita-kanteen-varalta?publisherId=1552 - Anonyymi
Voiko joku olla näin tyhmä? Voi olla. Sellaisia esiintyy silloin tällöin seisomapaikoilla kaupungin jäähallilla.
- Anonyymi
Joku Raakuistamme oli saavuttanut 5 (viisi) ottelua peli KIELTOA :D
- Anonyymi
Kun senkin ihmeen näkisi edes joskus.
- Anonyymi
Torstaina Hermeksen vuoro kylvettää kartelliketkun pojuja.
- Anonyymi
Mitä selittää tänään päävelmu? Tappion syyksi.
Voiko myötähäpeään kuolla? - Anonyymi
Poikamme pysyy edelleen pohjimmaisena. 13 peliä ja 10 tappiota.
Tämä on nälkämaan porukka. - Anonyymi
Raakkumme saalistivat HÄVIÖN jenssin pojilta :D
- Anonyymi
Liigaan nousu etenee suunnitellusti, jopa todennäköisesti 🤣
- Anonyymi
Kuuluu oikeutettu kysymys, milloin kartellikalju esiintyy maakunnan päälehdessä toppatakki päällä kaupungin omistamalla jäähallilla?
Jutussa rehvakkaat jutut. Uhoa "uusista hankinnoista", kuten aina ennenkin on kuultu, mutta se ole realisoitunut konkretiaan. Koska kassa oin tyhjä. Maksamattomien laskujen pino täynnä.
Kartellikaljun on menettänyt otteensa jo aikaa sitten, joten hän on pelkkä naurunalainen pelle.
Runkosarjasta pelattu noin kolmannes, joten hokin osaksi jää jälleen ne kuuluista "pudotuspelit". Putoaminen Suomi-sarjaan, jonne se kuuluukin näillä resursseilla.- Anonyymi
Miksi sinä kartellikalju olet täällä vaan kiusaamassa ja kirjoittelemassa. Sydän mukaan koko Kainuun täydeltä. sillä siel ei heikkoa lenkkiä ole.Vamoos hokki.
- Anonyymi
Unelmista ei kannata luopua urheilunkaan takia vaikka välillä menisi huonomminkin.
- Anonyymi
Ei löydy miestä kartelliukosta tulla julkisuuteen kertomaan. Valmentajavaihdosta puhumattakaan.
HPK:n kassa myös aivan kuiva. Siinä organisaatiossa oli kuitenkin miehiä. Tekivät viidennen pelin jälkeen valmentajavaihdokset ja tulokset alkoivat muuttua. Halvalla ei saa hyvää.
Joka tapauksessa hokki on tilanteessa, jossa valmentaja on vaihdettava. Muuten on hyväksyttävä, että pelaajamateriaaliksi itse hankittu roskaa. - Anonyymi
Katupojat rallattelee stadissa....pohjamutien hokille annetaan ammattilaisten kädestä.... kartelliukko on meille pelkkä pelle....rallallllaaaaa....
- Anonyymi
Tällä viikolla kolme peliä. Niistä tulos on hokille 0,00 pistettä.
- Anonyymi
Tyhjällä kassalla ei pullistella. Kalju ei uskalla tunnustaa tyhjää kassaa. Luulee kansalaisia itsensä kaltaiseksi. Uskovat valheita.
- Anonyymi
Nälkämaan köyhälistön reppanat repaleisissa housuissaan pelkäävät stadin kingejä. Tulossa raaka selkäsauna.
- Anonyymi
Myötähäpeä on hirmuinen. Eikö kartellikalju osaa hävetä???????
- Anonyymi
Ĥyvinhän tuo hokki taistelee miljoonamiehistöä vastaan.. Hyvä hokki.
- Anonyymi
Jälleen nälkämaan reppanoille klassinen. Tappio tuli, vaikka uhoiltiin ennakkoon, kuten reppanoilla tapana.
Rahaa ei ole vaihtaa valmentajaa taikka tehdä pelaajahankintoja. Kausi on taputeltu. - Anonyymi
Raakkumme hakivat komean nollapelin (0 tehtyä maalia) Jokereita vastaan!! Liigaan nousu etenee suunnitellusti!
- Anonyymi
Nyt on homma lyönnillään!
Kolme voittoa 14. Pelistä. Tappioita 11.- Anonyymi
Tuli uus vahvike ja Vantaa kaatuu helposti. Hokki forever.
- Anonyymi
Myötähäpeä on mittava.
Taas tänään nälkämaan resupellet on jääluutuja. - Anonyymi
Hokki edelleen jumbosijalla. Nro 10.
Kartelliukolta ja koko firmalta näyttää puuttuvan lajitietous kokonaan. Tavoitellaan pudotuspelisijoitusta ja ollaan aina jumboja. Karsimassa Suomi-sarjaan. Ei ymmärrystä, mitä muissa seuroissa tehdään. Isot puheet vailla rahapussia on sama kuin muovipussiukkojen höpinät.
Koska puheet ja teot on niin syvässä ristiriidassa se heijastuu kaikkialle. Myös katsomon tyhjiin penkkeihin. Katsojamäärän voi pelastaa vai Helsingin Jokerit, joka vetää nälkämaata myöten penkkirivit täyteen. Omilla kannattajillaan.- Anonyymi
Eipä näppäillä puhelinta tunnilla. Lapsi
- Anonyymi
Onko se kuuluisa osakkeenomistajien huiputtaja tämä?
https://hokki.fi/yhteystiedot - Anonyymi
Hokki on "iskussa". Tilastollisia tosiasioita. 15. pelin otannalla eli 15/49-koko runkosarjasta (n. 30%).
Hokilla pisteitä 12.
Joukkueilla joKP, Tuto, Jokerit, IPK reilusti yli kaksi kertaa enemmän pisteitä (27...30), vaikka IPK:a kaksi peliä vähemmän kuin Hokilla.
Samoin Keupa, Ketterä ja Roki lähes 2x enemmän pisteitä, kuin Hokilla.
Puhumattakaan tehtyjen ja päästettyjen maalierosta. Hokilla versus yllä mainituilla joukkueilla.
Uskomattoman hienosti lähtenyt lähes kolmasosa kaudesta käyntiin!
Keväällä edelliskevään uusinta eli karsinta Suomi-sarjan joukkuetta vastaan.
Hyvinhän tämä menee vain puheissa. Vain aikuisten oikeat näytöt puuttuu?- Anonyymi
Se vain näyttää huonolta.Todellisuudessa hokki kärkiporukoita. Hokkisydän tietää. Kuka on kartelliukko ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se vain näyttää huonolta.Todellisuudessa hokki kärkiporukoita. Hokkisydän tietää. Kuka on kartelliukko ?
Kartelliukko on se kaljupäinen tyhjänpuhuja, joka nyysi mummoilta kartellirosvona laitonta rahaa. Käytkö hieman hitaalla, kun et tiedä??? Oletko niitä kehareita, jotka juoksee tyhjänpuhujien perässä????
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kartelliukko on se kaljupäinen tyhjänpuhuja, joka nyysi mummoilta kartellirosvona laitonta rahaa. Käytkö hieman hitaalla, kun et tiedä??? Oletko niitä kehareita, jotka juoksee tyhjänpuhujien perässä????
Ei saa puhua tuhmia toisista. Menneet menneitä ja nyt hokitetaan. Vamos mukaan kaikki hokkilaiset, sillä nyt tarvitaan sydäntä mukaan seisomaan hokin paidassa.
- Anonyymi
Nyt on 6 joukkuetta joilla kaksi kertaa enemmän pisteitä kuin hokilla. Hävettää.
- Anonyymi
Iisalmen periviholliset yrittävät taivuttaa raakku poikiamme siltaan! Mutta eiköhän poikamme tuosta vielä NOUSE!
- Anonyymi
Kyllä on huumoriporukka.
- Anonyymi
Nyt näyttää vahvalta! Tuli tur*iin 8-0. Sillä lailla.
- Anonyymi
Eipä kartelliukkelilla ole rahhoa vaihtaa valmentajaa. Selittelyt on kuultu jo kymmeniä kertoja.
- Anonyymi
Suni ollut puoli joukkuetta. Nyt oli poissa.
- Anonyymi
Siis mitä hemmettiä. Harrasteporukka harrastesarjassa niin mitä väliä miten pelit menee? Hyvä että pojat saa harrastaa höntsäkiekkoa. Tuloksesta viis.
- Anonyymi
Samaa sarjaa kuin Kuhmon kiva.
- Anonyymi
Raakkumme esitys kotijäällä oli erittäin VAKUUTTAVA nollapeli! Yleisölle hunajata koko rahan edestä!
- Anonyymi
Tältä näyttää kartellikoijari.
https://hokki.fi/yhteystiedot- Anonyymi
Koijarille uutisia! Kiitti pujottelukepeistä!
https://www.iisalmensanomat.fi/urheilu/8032085
- Anonyymi
Hokki johtaa päästetyissä maaleissa. Tänään ei mennyt kuin 8 omaan reppuun.
- Anonyymi
Anteeksi, mutta oletko sinä homoseksuaali?
- Anonyymi
Vaihtuuko valmentaja ennen vai jälkeen joulutauon?
- Anonyymi
Nyt vaikuttaa ettei valmentaja ole henkisesti tasapainossa. Lausunto KS:a on niin epätodellinen. Vapauttaminen tehtävästään on nyt aivan selvää. Mieluimmin ennemmin kuin liian myöhään.
– Meidän tavoite on yhä olla kahdeksas runkosarjan loppuessa. Hävisimme vain kolme pistettä jotka olivat jaossa. Tämä ei kaada koko maailmaa. Tietysti tuo tapa hävitä oli paha.- Anonyymi
Vaikuttaa olevan kuutamolla tämä Antti.
Tai sitten yrittää epätoivoisesti pitkittää erottamista. Naurettavilla sepityksillä.
- Anonyymi
Juu ei ole paha hävitä kolmea pistettä. Mutta mutta... kun häviää 10 kertaa peräkkäin 3 pistettä niin se onkin 30 pistettä?!
- Anonyymi
Eikä kymmenen tappiota edes riitä.
Hokki pelannut 16 peliä, joista 14 häviötä.
Missähän maailmassa tämä Halonen elää? Ei ainakaan valmentajan. Tuhosi joukkueen tulevaisuuden ulostulollaan. Luottamuksen voi menettää vain kerran.
- Anonyymi
Vaihtoon viimein!
- Anonyymi
Koutsi pelaa liian pitkää vaihtoo?
- Anonyymi
Joukkueen vallannut turhautuminen. Valmentajaa ei kunnioiteta vaan saa pilkallista naurua sivussa.
- Anonyymi
Kartellikalju miksi lymyät piilossa? Miksi olet pelkuri?
Milloin tulet esiin ja kerrot sen, jonka me jo tiedämme. Kassa tyhjä. Putoaminen Suomi-sarjaan odottaa. Joukkue on kaaoksessa, koska aistivat todellisen tilanteen.
Kartellikalju. Ei satuja vaan aikuisen oikeaa puhetta. Jos uskallat koijarina puhua kuin mies. - Anonyymi
Nostahan kartellikalju pääsi pensaasta. Kaikki tietää kassa ja katsomo on tyhjä. Katsomoon saa vain harmittomia kehareita ilmaiseksi seisomaan päätykatsomoon.
- Anonyymi
https://hokki.fi/yhteystiedot
Ukko näyttää kuvassa kuin nälkämaan mannekiini. Taskut tyhjät, kassa tyhjä. Muistona vain kartelliaika jolloin kädet oli syvällä mummojen ja pappojen taskuissa.
Varmaan pellailijoilla hävettää!- Anonyymi
Ketään mitkään vanhat kartellit kiinnosta. Hokki kainuu forever ja liiga kutsuu.
- Anonyymi
Pellailijat lähtee pois yksitellen...jos heille on enää ketään vastaanottajaa.
Tosiasiassa kukaan itseään kunnioittava valmentaja ei lähde Hokkiin. Se merkitsee lopullista iskua uralle. Samanlainen tilanne Hokilla oli silloin kun valmentajaksi jouduttiin olosuhteiden pakosta pestaamaan oma poika -Jarkko.
- Anonyymi
Kassa tyhjä. Kartellikalju pää pensaassa. Kukaan ei tule paskapalkalla valmentajaksi sotkemaan omaa CV:ä
- Anonyymi
Miksi ei saada vitsejä hokista OP:a? Joka erosi OP Kiinteistökeskuksesta kartellipötöstyksen tultua ilmi. Eikö enää vitsit maistu, kun koko homma on pelkkää vitsiä?
https://yle.fi/a/3-11782745 - Anonyymi
Hokissa pellailijat häpeää sanoa seuransa nimen, kuin aikoinaan työntekijät Talvivaara Oy:ä. Talvivaarassa työntekijät peittelivät häpellistä työpaikkaansa..."työskentelen teollisuudessa". Ettei joudu liiallisen naurun kohteeksi.
- Anonyymi
heikolta näyttää
- Anonyymi
Tiistaina IPK:a kuonoon. Näin se menee kaljupäällä tyhjällä kassalla ja alimpaan kastiin kuuluvalla maineella. Ei ole kuin työntövoimaa. Veto- ja pitovoima puuttuu.
- Anonyymi
Herranen aika kuinka tarkka toimittaja/kuuluttaja Jussin analyysi KS:a on.
"Alkukauden pelien perusteella Hokin edustusjoukkueen taustayhtiön Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläisen keväiset puheet siitä, kuinka ”joukkueen kärkimiehet tulevat olemaan ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella (2023–2024)” vaikuttavat pelkiltä korupuheilta."- Anonyymi
Jussi on viisas mies.
"Riittääkö hankittujen pelaajien taso nyky-Mestikseen?
Alkukauden perusteella voi väittää, että ei riitä.
Siihen täytyy tulla muutos, jos joukkue haluaa välttää tutuksi tulleet kevään karsintapelit. Pudotuspeliviiva lipuu tällä hetkellä joukkueelta karkuun hitaasti, mutta varmasti." - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jussi on viisas mies.
"Riittääkö hankittujen pelaajien taso nyky-Mestikseen?
Alkukauden perusteella voi väittää, että ei riitä.
Siihen täytyy tulla muutos, jos joukkue haluaa välttää tutuksi tulleet kevään karsintapelit. Pudotuspeliviiva lipuu tällä hetkellä joukkueelta karkuun hitaasti, mutta varmasti."Täytyisi olla pelaajia joiden taso on lähempänä liigaa kuin suomaria. Nyt näin onkin, mutta ainoastaan tuon jälkimmäisen sarjan.
- Anonyymi
Isot puheet eivät suuta halkaise. Ja niitä isoja puheita Hokin Hyyryläisen suusta solkenaan tullutkin. Lopputuloksena joutunut pellen asemaan koko maakunnassa ja laajemmin koko Mestis-seurojen keskuudessa.
---------
KS (Sun 23.6.2024 klo 10:33)
Hän (Ossi Kemppainen) painottaa, että Hokki etsii pelaajia urheilullisuus ja työmoraali edellä. Samalla Kemppainen myöntää, että viime vuosien huonon menestyksen takia Kajaaniin ei ole ollut isompaa imua.
Minulla on kontakteja ympäri Eurooppaa.
Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Toistaiseksi tästä ei vielä ole näyttöjä.- Anonyymi
Hyyryläinen. Kartellista tuttu. Milloin aiot tyrkyttää itseäsi KS:n kuvajuttuun? Jossa sepität uuden naurettavan pellejutun. Vai oletko jo pistänyt pään pensaaseen. Peloissaan.
- Anonyymi
Oikein hyvältä näyttää.
2x IPK:a vastaan. Lopputulos 11-0. Hokki on täydellinen jumbo.
Häpeäpilkku! - Anonyymi
Sarjataulukossa Hokki on kierroksen jälkeen viimeisenä.
https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hokin-paluuottelu-maaottelutauon-jalkeen-ei-kaantanyt-joukkueen-kurssia-materiaaliero-tuli-rajust- Anonyymi
Köyhä, kartellikoijari, bullshitiä suoltava puheenjohtaja ei saa hyvää materiaalia. Paska materiaali taas johtaa huonoon sijoitukseen. Huono sijoitus taas johtaa yleisökatoon. Yleisökato taas johtaa konkkaan...kuten aina tähänkin saakka. Mikään ole muuttunut.
- Anonyymi
onko kolme voittoa tähän mennessä. surkeaa
- Anonyymi
Tänään kolme pistettä ja ei voi kartellikaan mitään. Vamos.
- Anonyymi
Yleisöä tänään 307.
Sinun on helppo arvata mikä oli lopputulos. Se oli perinteinen. Nälkämaan lopputulos. - Anonyymi
Raakku poikamme taistelivat tänään komean häviön, jota melkein voitoksi jo voisi kutsua!
- Anonyymi
Viime kausi oli pj:n mukaan pohjanoteeraus. Nyt ollaan vielä pohjemmalla.
Viime kausi 48 peliä pisteet 41
Nyt 18 peliä ja 12 pistettä > ennakoi koko kauden lopputulokseksi 33 pistettä.
Muistellaanpa millaiset oli jutut ja maalailut ennen kauden alkua.
Mitä se kaljupää puhui 23.6. (KS)?
- Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Mitä puhui valmentaja 2.8. (KS)?
– Nyt meillä on osaamista hyökkäyspelin suhteen ja siellä on pelaajia, jotka voivat pelata tätä sarjaa päivästä toiseen ja keiden luonne sekä fysiikka riittävät. Hyökkäys on viime vuoteen verrattuna hyvä.- Anonyymi
ei oikein napostele johonkin nälkämaahan lähteä...
- Anonyymi
Tässä kuussa ei tule ainuttakaan pistettä. Viisi peliä. Neljä kovinta joukkuetta vastassa.
- Anonyymi
eli on iskussa!
- Anonyymi
Tämä kausi jää alle 30. pisteen. Hienosti kausi lähtenyt käyntiin...ja hyökkääjät aivan eri maailmasta kuin edellisellä kaudella.
- Anonyymi
Viime kaudella kotipelien keskiarvo 460.
Nyt 422.
Yleisöä kiinnostaa vielä vähemmän, kuin pohjamudissa viime kaudella. - Anonyymi
Hokki on iskusa, koska jokipo saa kyytiä nyt. Tästä se lähtee hokki nousuun eikä mikään kartelliukko pysäytä. Vamos
- Anonyymi
Edelleen tasaisen taulukon mukaan ollaan <40 pisteen kokonaispistemäärässä. Eli viime vuoden tasoa.
Saa siinä valmentaja ja kartellikalju sepitteillään yrittää kusettaa ja pettää kuulijoita. Niitä muutamaa keharikuulijaa, jotka heiluu kuin variksenpelättimet kaupungin jäähallilla. Älyllään olevia ei nämä petturit kuseta. - Anonyymi
Missä toppatakkiukko nyt kehumassa itseään? Kun joukkue kyntää pohjasakassa. Eli väärässä viiteryhmässä (Mestiksessä).
Rahat ja kyvyt ei riitä mestikseen, josta todisteena tulostaulukko. - Anonyymi
Hyvin männöö. Ei voitto ole tärkein vaan reilu peli.
- Anonyymi
Joukkue joka ei koskaan pääse etenemään yhtään mihinkään..Mutta miksi tälläistä paskaa sitten jaksetaan vuodesta vuoteen ylläpitää??
- Anonyymi
Ei voi ymmärtää. Kaupungin tulee pitää huolta että kaikki hallimaksut yms. hoidetaan ajallaan. On hokkiporukoilla ennenkin unohtunut maksaa.
- Anonyymi
Ei ole velkaa ja voittoputki alkaa. Liiga on unelma josta pidetään kiinni. Vamos
- Anonyymi
Pujottelukeppejä kuskattu bussilla Turkuun. Velaksi.
- Anonyymi
Hienosti menee joo!
19 peliä joista 13 hävinnyt. mahtava saldo kerrassaan.- Anonyymi
Huonommin kuin viime kaudella.
Mitä kaljupää kehui kesällä?
Jäljelle jäi vain suuret puheet ja mitättömät teot!!!
Mitä se kaljupää puhui 23.6. (KS)?
- Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Mitä puhui valmentaja 2.8. (KS)?
– Nyt meillä on osaamista hyökkäyspelin suhteen ja siellä on pelaajia, jotka voivat pelata tätä sarjaa päivästä toiseen ja keiden luonne sekä fysiikka riittävät. Hyökkäys on viime vuoteen verrattuna hyvä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huonommin kuin viime kaudella.
Mitä kaljupää kehui kesällä?
Jäljelle jäi vain suuret puheet ja mitättömät teot!!!
Mitä se kaljupää puhui 23.6. (KS)?
- Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Mitä puhui valmentaja 2.8. (KS)?
– Nyt meillä on osaamista hyökkäyspelin suhteen ja siellä on pelaajia, jotka voivat pelata tätä sarjaa päivästä toiseen ja keiden luonne sekä fysiikka riittävät. Hyökkäys on viime vuoteen verrattuna hyväJohtaja on vähän väärässä sarjassa, mutta kyllä joukkuetta täytyy tukea.
- Anonyymi
Tässä se hokin valmentaja tänään Turussa.
https://www.youtube.com/watch?v=nuU-maGdvSc - Anonyymi
Nyt on 20 peliä ja 15 häviöä. Hienosti on lähtenyt kausi käyntiin!!!
- Anonyymi
Kyllä,liigaan meno on lähes varmaa 🤣
- Anonyymi
Poikamme hakivat melkein voiton Turusta, mutta viime metreillä häviö pääsi yllättämään :D
- Anonyymi
Tänään me voitetamme koko pelin.
- Anonyymi
Vamos
- Anonyymi
Taas tänään nälkämaakunnasta lähetetyt pujottelukepit toimii turkulaisten harjoitusvastuksena.
Mitä se kaljupää puhui 23.6. (KS)?
- Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Mitä puhui valmentaja 2.8. (KS)?
– Nyt meillä on osaamista hyökkäyspelin suhteen ja siellä on pelaajia, jotka voivat pelata tätä sarjaa päivästä toiseen ja keiden luonne sekä fysiikka riittävät. Hyökkäys on viime vuoteen verrattuna hyvä - Anonyymi
Kaljupäisen kartellihuijarin kaudella Hokki uinut historiallisessa pohjamudassa.
Kausi 23-24 oli pohjanoteeraus. Pistekeskiarvo 0,854
...mutta se ei ollutkaan vielä pohjasakkojen pohjasakkaa, kuten tällä kaudella
Kausi 24-25 pistekeskiarvo tähän mennessä (20/49 eli n. 41%kaudesta) 0,750
Suuret puheet osoittautuneet kartellihuijarin kusetuspuheiksi. - Anonyymi
Seuran höpöpuhujista huolimatta hokki on putoamassa suomi-sarjaan eli divariin.
Isot puheet ja pelien tulokset on kaksi eri asiaa. - Anonyymi
Pistekeskiarvo nyt 0.857. Sama kuin viime kaudella, joka piti olla pohjanoteeraus. Ainakin seuran pääpelle-ukkojen mukaan. Ei ollut. Pellet!
- Anonyymi
Olet väärässä, koska hokki voittaa, kun me kannustamme voittoon. Vamos
- Anonyymi
Pujottelukepit eli hokki saa oppitunnin tänään, miten kiekkoa pelataan.
- Anonyymi
Älä kartelliukko selitä. Me voitetamme tänään.
- Anonyymi
Jälleen kerran kävi se perinteinen!
Tuli häviö - Anonyymi
Raakku poikamme hävisivät komeasti tänään!
- Anonyymi
Liigaan nousu häämöttää vääjäämättömästi!!
- Anonyymi
Nyt näyttää vahvalta! Taas takkiin.
23 peliä ja 17 tappiota eli huomattavasti huonommin kuin viime kaudella
Kautta pelattu 23/49-osaa eli n. 47%
ei toivoa. Kartellihuijari huijasi itseään ja kaikkia kuulijoita. Paitsi heitä, jotka tuntevat huijarin keinottelun.
Mitä se kaljupää puhui 23.6. (KS)?
- Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Mitä puhui valmentaja 2.8. (KS)?
– Nyt meillä on osaamista hyökkäyspelin suhteen ja siellä on pelaajia, jotka voivat pelata tätä sarjaa päivästä toiseen ja keiden luonne sekä fysiikka riittävät. Hyökkäys on viime vuoteen verrattuna hyvä- Anonyymi
Elä oo katkera senkin kartelliukko. Aina rumasti vaan kirjoitat hokista, kun kannustaa pittää.
- Anonyymi
Poikamme ottivat ketterästi häviön tänäänkin!! Päästetyissä maaleissa ja tehtyjen maalien vähyydessä poikamme ovat selviä ykkösiä!!!
- Anonyymi
Minkälaista kehitysvammaa edustat?
- Anonyymi
Hikiset hokkarit!
- Anonyymi
Kaljupää on täydellinen vitsi. Älyllisesti samaa tasoa kuin ne muutama resupellekehari, jotka lyö "työkintaista" ikuiseläkeläisenä kaljupäisessä vanikatsomossa
- Anonyymi
Elä vekuta pöhömaha.
- Anonyymi
Kaljun pellejutut tosipelaajista tällä kaudella. Eikö hävetä kartellirosvoa?
- Anonyymi
Voitto taas.Missä raakkujat ja kartelliiukko. Vamos ja olee.
- Anonyymi
Eikö kartellikaljua hävetä? Puheet kuin päiväkotilapsella.
Joukkueen surkeutta kuvanneen, kun IPK:a lainapelaaja, koska ei heikon esityksen puolesta pääse pelaavaan kokoonpanoon onkin Hokin paras pelaaja.
Milloin muuten Suni nostat kytkintä tästä pelleporukasta. Sinulle löytyy parempiakin seuroja ottajaksi! Nykyisen seuran johdolla puheet, jotka kuuluvat lasten päiväkoteihin. - Anonyymi
Tilastollisesti menee yhtä surkeasti kuin viime kaudella, joka piti olla kaikkein surkein. Ja viimeisin kartellikajun pellepuheiden mukaan.
Sitten kesällä alkoi kaljun uhoilu, jonka takia hän pääsi Kainuun pazkanpuhujien ykköstilalle. Eli teki itsestään julkisen pellen.
Pelattu 24/49-osaa eli n. 49%-yksikköä runkosarjasta.
0,875 p/peli keskiarvolla, joka taso tarkoittaa 42-43 pisteen kokonaismäärää runkosarjan päättyessä. Viime kaudella jäätiin 41 pisteeseen.
Että siinä niistä pelleukkojen uhoiluista. - Anonyymi
Nyt hokkilaiset on pellailleet n. 51%-yksikköä runkosarjasta
piste ka tällä hetkellä =0,96
eli tasaisen taulukon mukaan runkosarja päättyessä 48 pistettä.
Paltaan vielä niihin suuriin juttuihin, joiden perusteella kaljupää ja valmentaja saavat ikuisen lisänimen, pellet. Joilla puuttuu kaikki jääkiekkotietämys.
Jäädään kuulolle!
Mitä se kaljupää puhui 23.6. (KS)?
- Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Mitä puhui valmentaja 2.8. (KS)?
– Nyt meillä on osaamista hyökkäyspelin suhteen ja siellä on pelaajia, jotka voivat pelata tätä sarjaa päivästä toiseen ja keiden luonne sekä fysiikka riittävät. Hyökkäys on viime vuoteen verrattuna h - Anonyymi
Kun on sarjassa viimeisenä. Aivan pohjalla. Kaikki muut joukkueet on kovempia vastuksia.
- Anonyymi
Enää ei tarvitse pudottaa mestiksestä kuin yksi roskajoukkue, niin mestiksen arvostus nousee. Hokki ei kuulu mestikseen, vaan Suomi-sarjaan. Ei taloudenpidon vuoksi, eikä taidollisesti.
- Anonyymi
Jotta totuus ei unohtuisi, kuinka surkeassa tilassa paikallinen pellailijaporukka on, annettakoon tilastotietoa.
Pelattu 31/49-osaa eli n. 63%-yksikköä runkosarjasta.
1,032 p/peli keskiarvolla, joka taso tarkoittaa 50 pisteen kokonaismäärää runkosarjan päättyessä.
Eli runkosarjan viimeiseksi!
Pudotuspeleihin. Putoamiskarsintaan Suomi-sarjaan.
Missä kajupäinen kertellihuijari hurjien juttujensa kanssa? Joiden mukaan kuluvalla kaudella aivan toisennäköistä peliä kuin edellisellä.
Ei ole. Huijarilla on huijarin jutut!- Anonyymi
Ja kassa taas tyhjänä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja kassa taas tyhjänä.
Siltä se vaikuttaa jos ei siitä syystä johtuen hankita vahvistuksia.
- Anonyymi
Hyvä Hokki
- Anonyymi
Hokille tarjolla palyout. Eli paluu suomi-sarjaan.
KeuPa HT näyttää karkaavan viiden ottelun kuntopuntarin perusteella. Toivoa ei ole. suora playout. - Anonyymi
Taas ollaan sinä 49 pisteen tasossa runkosarjan päättyessä.
Ei oikein näytä siltä, että tämän kauden joukkue olisi aivan eri maailmasta kuin edellisen.- Anonyymi
Hyvä hönkä on päällä. Pittää vaan uskoa tekemiseen.
- Anonyymi
Pelattu 33/49 = 67% runkosarjasta, nousu liigaan ETENEE hallitusti kuin juna raiteillaan!!
- Anonyymi
Pelit menee niin hyvin että valmentajaa hymyilyttää
- Anonyymi
Miksihän Paakkola ei tullut hokkiin vaan meni ulkomaille ?
- Anonyymi
Niin miksikö? Ei ole vaikea vastata. Etenkin kun hän tuntee jo seuran...ja aavistaa samaa kuin historia vääjäämättä osoittanut. Konkan jälkeen uusi konkka...uudella yrityksellä.
Näin se kaljupäinen kartellihuijari homma etenee! Yksikään itseään kunnioittava pelimies ei astu hokkirähjän pukuhuoneeseen. Pelaajia on vaikeaa saada. Muualta kuin divarista.
- Anonyymi
Mitä se kaljupää puhui 23.6. (KS)?
- Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Mitä puhui valmentaja 2.8. (KS)?
– Nyt meillä on osaamista hyökkäyspelin suhteen ja siellä on pelaajia, jotka voivat pelata tätä sarjaa päivästä toiseen ja keiden luonne sekä fysiikka riittävät. Hyökkäys on viime vuoteen verrattuna hyvä.
-Halonen näkee joukkueella olevan tällä hetkellä useamman ketjun edestä ratkaisuvoimaa. Lähtökohtaiseksi ykkösketjuksi hän kertoo latvialaisten Arturs Homjakovsin, Arturs Karasan ja Rinalds Vutkevicsin muodostaman kolmikon.
MITÄ???
KS uutisoi, että Vutkevicin oli hutihankinta eli väärä hankinta?? Eikö valmentaja ennalta ymmärtänyt hänen olevan täysi huti??? - Anonyymi
Iskuhan on aivan karmea. Nimittäin kartellihuijarille ja valmentajalle. Paljastui heidän puheensa aivan valheeksi. Ja samalla kaksikko paljastaa koko valtakunnalle, ettei ymmärrä mitään kiekosta.
33/33 eli ennakoi 49 pisteen kertymää. Samaa luokkaa kuin pohjamutavuotena viime kaudella.
Tehdyissä maaleissa koko sarjan pohjimmainen jo nyt.
Milloin kartellikalju alat puhumaan totta ja oletko lopettanut varastelun mummojen taskusta???- Anonyymi
Oho!
Laskelma virheellinen pelattu 34 peliä, josta 33 pistettä eli tasaisen taulukon mukaan 47 pistettä.
Enää kärsimysnäytelmää 15 peliä, jonka jälkeen pääsee oikeaan pudotuspeliin. Suoraan putoamiseen suomi-sarjaan.
A. Halonen ja kaljupää saavat nimen historiaan. He pudottivat Hokin sarjaporrasta alemmas. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oho!
Laskelma virheellinen pelattu 34 peliä, josta 33 pistettä eli tasaisen taulukon mukaan 47 pistettä.
Enää kärsimysnäytelmää 15 peliä, jonka jälkeen pääsee oikeaan pudotuspeliin. Suoraan putoamiseen suomi-sarjaan.
A. Halonen ja kaljupää saavat nimen historiaan. He pudottivat Hokin sarjaporrasta alemmas.Ei putoa kukaan suoraan. Ensin pelataan jumbojen välinen playout ja sen hävinnyt kohtaa suomarin mestarin, eikä mestisjengit häviä suomarin haastajille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oho!
Laskelma virheellinen pelattu 34 peliä, josta 33 pistettä eli tasaisen taulukon mukaan 47 pistettä.
Enää kärsimysnäytelmää 15 peliä, jonka jälkeen pääsee oikeaan pudotuspeliin. Suoraan putoamiseen suomi-sarjaan.
A. Halonen ja kaljupää saavat nimen historiaan. He pudottivat Hokin sarjaporrasta alemmas.Kannattaa kaikessa kateudessa muistaa että A. Halonen on kapteenina tuonut myös ainoan Mestis-mestaruuden Kajaaniin.
- Anonyymi
Hokki Suomi sarjaan ja sitten tulee "vahvistukseksi" selänteen veljet. Näin on kalju roisto kaavaillut.
- Anonyymi
Mitä sekopäitä nämä kaljukartelliketku ja ns. "valmentaja" ovat? Ensin sulan maan aikana kehutaan kuinka hurja joukkue nyt kasattu....sitten kun tammikuussa kaikille on valjennut totuus....kerrotaan KS:a seuraavaa
– Lopussa emme saaneet kiekkoa riistettyä heiltä ja siinä näkyy materiaaliero. Nyt kahdessa pelissä perättäin vastustajalla on ollut niin paljon kovempi materiaali, että vaikka laitamme kaiken peliin, niin tuolla se ero näkyy, hän harmittelee ja viittaa keskiviikkoiseen Hermes-otteluun.- Anonyymi
Vai johtuuko yksinkertaisesti siitä, ettei velmuntaja tiedä mistään mitään?
– Lopussa kiri jäi piippuun. Se harmittaa. En tiedä loppuiko meiltä energia vai taito vai mikä, mutta emme saaneet loppukiriä aikaan, Halonen pohtii.
- Anonyymi
– Maaleja pitää saada tasaviisikoin. Paikoista pitää laittaa sisään. (Mikko-Matti) Paakkolan lähdön jälkeen meillä ei ole kukaan laittanut kiekkoa maaliin, vaikka pelaamme ihan samalla lailla.
Oikeampi kysymys on miksi lähti?
Siksi, koska kukaan pelimiehen alku ei pilaa omaa uraa ja CV:ä pazkimmassa joukkueessa. Heittosäkkijoukkueessa.
Ennakoin, että kun Suni lähtee ennen ns. "pudotuspelejä", putoaminen on varmaa kuin kartellihuijarin kuolema. Miksi Sunin kannattaisi jäädä pellailemmaan roskasakkijoukkueessa, kun huomioi hänen taustansa ja pelitaidon. - Anonyymi
Upppista tärkeälle ketjulle!! Raakku poikamme ovat hyvissä TARKKAILU asemissa liigaan nousun suhteen!!
- Anonyymi
Fanitpäätymme siivittää hokin lentoon ja playoffeissa kaatuu Jokerit.
- Anonyymi
Enää noin kuusi viikkoa runkosarjaa ja sitten se on hyvää yötä. Hokille.
- Anonyymi
Miksi maan kuulu huijari eli kartellikalju ei esitä talviteatteria Kainuun Sanomissa, että saisimme nauraa. Vähä-älyisille sepityksille ja mitättömälle kiekko-osaamiselle.
Siksikö, että konkkailmoitus voi tulla milloin tahansa? - Anonyymi
Hokilla kriisi päällä,nyt myyvät jo kaksi yhden hinnalla lippuja matseihin, säälittävää halpuuttamista.Surkea porukka, aivan surkea.
- Anonyymi
Ja näistä tulee kaksi voittoa. Niin kaunis tää jengimme on.
- Anonyymi
Niin näkyy menevän?
70% otteluista hävinnyt, hienosti menee jumbo joukkueella.
tipahtaa sarjaa alemmas. - Anonyymi
Vielä muutama viikko ja kaljupäinen kartellihuijari on kehumissaan "pudotuspeleissä". Mutta ei sellaisissa, mistä kehuskeli sulan maan aikana.
- Anonyymi
Taas tulee kolme pistettä. Kiito jatkuu ja niin kaunis tää hokkimme on.
- Anonyymi
Eipä ole kartelliukko täällä raakkumssa, kun kainuun luotijuna kulkee. Se on nyt niin, että ollaan matkalla päätyyn ja nimittäin mestaruuspäätyyn.
- Anonyymi
Taas meni hienosti Iisalmessa ❤️ Eimuutaku toivottavasti tämä valmennus jatkaa myös ens kaudella ku näi hyvi menee 😂😂😂
- Anonyymi
Onnenpäivät! Hokki noussut sarjataulukossa keuPan ohi toiseksi viimeiseksi ja on enään yhdeksänpisteen päässä, että ei ole putoamiskarsinnoissa keväällä.
- Anonyymi
NOUSUKIITO on alkanut, ensimmäinen joukkue taulukossa OHITETTU komeasti!! Liigaan pääsyä tuskin enää MIKÄÄN voi estää!!
- Anonyymi
Kuusi pistettä enää tietoon ja Jokerit kaatuu poffeis heti ekalla rundill. Saa ottaa talteen.
- Anonyymi
Hokki "vahvistaa" joukkuetta IPK:n surkeimmilla tuloksilla olevilla pelaajilla.
Anton S:ä. 27 ottelua ja 1plus3 tehot.
Aiemmin "vahvistuksena" oli Paakkola, joka hänkään ei mahtunut IPK:n kokoonpanoon. Miksi olisikaan mahtunut kun tehokkaampiakin löytyy omasta joukkueesta. - Anonyymi
Tänään stadissa yleisöä naurattaa. Ryysyrantalaisporukka Kainuusta. Jonka puheenjohtajana maankuulu mummojen nyysijä. Kädet syvällä mummojen käsilaukuissa. Kartellihuijari.
- Anonyymi
Äläpä sie hukata. Rehellistä toimintaa ollut.
- Anonyymi
Me voitetamme ja kannustamme aina hokkia. Hokki voittaa eikä ole kartelliukko.
- Anonyymi
Stadilaiset vie kuin tuuli ryysyrannan jooseppia!
Kaljupäinen kartellirosvo odottaa kuinka välttää konkka. Hypätäkö hallituksesta ja laittaa bulvaani tilalle?- Anonyymi
Happo teki jo konkan. Suuret puheet ja todellisuus oli liikaa Hapon hahmoteltavaksi. Samoin käy kaljupäiselle satusedälle.
Pellet kuuluu sirkukseen. Ei talvilajeihin.
- Anonyymi
KÄRPÄT VOITTAA
- Anonyymi
Nyt on hyvällä mallilla Hokilla!
Tappiolla 5-1 Vantaalla. Ja erilenkin tuli turpåån Jokereilta. - Anonyymi
Poikamme tekevät KOVAA tulosta etelän kiertueella!! Hyvä hokki ja vamosta vaan!
- Anonyymi
Eikö ne älyä antaa kenkää tolle valmennukselle?!!! Ei helv 🥱
- Anonyymi
Ellei älyä, tämä ns. "valmentaja" ei kelpaa seuraavaksi edes suomi-sarjaan.
Toiseksi nyt on myöhäistä herätä.
Kirjoitin jo aiemmin yllä, että joulutauolla olisi pitänyt vaihtaa... mutta kun rahat puuttuu.
Yleisömäärä historiallisessa pohjamudissa, joten kassa tyhjä ja konkka ovella. Hapoltakaan ei neuvoja tarvita kun teki konkan padelvouhotuksella.
- Anonyymi
Mitä nämä pellet puhui sulan maan aikana?
Annetaan pieni esittely. Niin ymmärrät puhujien olevan harrastelijoita. Puulakiukkoja.
Mitä se kaljupää puhui 23.6. (KS)?
- Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Mitä puhui valmentaja 2.8. (KS)?
– Nyt meillä on osaamista hyökkäyspelin suhteen ja siellä on pelaajia, jotka voivat pelata tätä sarjaa päivästä toiseen ja keiden luonne sekä fysiikka riittävät. Hyökkäys on viime vuoteen verrattuna hyvä.
-Halonen näkee joukkueella olevan tällä hetkellä useamman ketjun edestä ratkaisuvoimaa. Lähtökohtaiseksi ykkösketjuksi hän kertoo latvialaisten Arturs Homjakovsin, Arturs Karasan ja Rinalds Vutkevicsin muodostaman kolmikon.
Vutkevicsi todettiin joulun jälkeen olevan hutihankinta!!! Eli senkin hutihankinnan näkemiseen meni elokuulta enemmän, kuin ammattilaisella menee. Sen näki jo katsomosta. - Anonyymi
Onneksi poikamme saavat muista mestis ja puulaakijoukkueista voimakkaita ja parhaita VAHVISTUKSIA!!!! Liigaan nousua tuskin voinee enää pysäyttää, myhäilee huippuvalmennus!!
- Anonyymi
Täältä noustaan vielä ja alhaalta se pienikin ponnistaa. Vamos
- Anonyymi
Vieläkö pojat pelaavat eikö ikä ala jo painamaan jaloissa?
- Anonyymi
Se iskussa oleminen on siten miten sen käsittää.
- Anonyymi
Nyt tulee uusia vahvikkeet ja lento alkaa. Niin kaunis tää hokkimme on. Vamos
- Anonyymi
Kyllä puulaki kiekossa on vielä mahdollisuus. Tai sitten kaljaliigassa.
Mutta lähtö tulee harrastelijasarjasta eli mestiksestä. - Anonyymi
https://www.finder.fi/Urheiluseura/Hokki+Kainuu+Oy/Kajaani/yhteystiedot/3176974
Nämä hokkihöppänät satulivat, ettei tappiota tehdä. Kun uusi kyhäelmä 2017 perustettiin edellisen konkurssin raunioille.
Todellisuus on toisenlainen. Todellisuutta kun ei pääse karkuun muualla, kuin saduissa.- Anonyymi
Ens kaudella isot voitot niin tappiot on kuitattu. Kunhan velkaa ei ole niin laiva pysyy pinnalla.
- Anonyymi
Miks ei voi tehdä heti kauden alussa kunnon sopimuksia vaan näitä lainasoppareita jatkuvasti, eli ukkoa menee ja tulee. Nyt meni Suni..
- Anonyymi
Kirjoitin alla näkyvää, tammikuun 12. päivänä. Eli Su-nin lähtevän ennen "ns. pudotuspelejä". Sen verran heitti, että lähti jo sitä ennen. Ei halunnut tuhota loistavaa peliuraa.
(2025-01-12 08:57:41)
– Maaleja pitää saada tasaviisikoin. Paikoista pitää laittaa sisään. (Mikko-Matti) Paakkolan lähdön jälkeen meillä ei ole kukaan laittanut kiekkoa maaliin, vaikka pelaamme ihan samalla lailla.
Oikeampi kysymys on miksi lähti?
Siksi, koska kukaan pelimiehen alku ei pilaa omaa uraa ja CV:ä pazkimmassa joukkueessa. Heittosäkkijoukkueessa.
Ennakoin, että kun Suni lähtee ennen ns. "pudotuspelejä", putoaminen on varmaa kuin kartellihuijarin kuolema. Miksi Sunin kannattaisi jäädä pellailemmaan roskasakkijoukkueessa, kun huomioi hänen taustansa ja pelitaidon. - Anonyymi
Meidän hokki ei yhtä miestä jää kaipaamaan, sillä nyt tuli huikea voitto iisalamista. Täältä tullaan voittaa kaikki muutkin ja vamos.
- Anonyymi
Yhden Sunin lähtö ei hetkauta, koska meillä Kajjjaanissa on Sunit! Vamos ja liigaan!
- Anonyymi
Mennäänpä todellisuuteen -kartelliroisto-kalju ja muut satusedät kuulolla.
Hokin katsojaluvut kertovat suoraan sisään tulleen rahamäärän. Taloudellisen liikkumavaran.
Kartellihuijari eli kalju kehuskeli sulan maan aikana "tällä kaudella joukkueen olevan aivan eri tasoa, kuin edellisellä kaudella 2023-2024". Sitten saduista todellisuuteen.
Hokin katsojakeskiarvo kotipeleissä 2023-2024 oli 460 silmäparia (24 kotipelissä)
Kotipeleissä tähän mennessä 2024-2025 on 424 silmäparia ( 21 kotipelissä)
Pudotusta lähes kymmenyksen verran (miinus 8%-yks). Siten tilastolla voidaan osoittaa kartellihuijarin yrittävän huijata saduilla mummojen lisäksi myös Kainuun kansaa. Huonoin tuloksin.
Vertailun vuoksi IPK:n vastaavat luvut
2023-2024 ka oli 917
2024-2025 tähän mennessä ka= 970
eli plus 6%-yksikköä
Sitten euroihin
Oletetaan lipun keskihinnaksi 10 eur/silmäpari. Tällöin ero on IPK:n hyväksi n. 110 000 euroa/ kausi. Joka 9. vuosi miljoonan euron käppi verrattuna ryysyrannan porukkaan kainuusta.
PS.
Iisalmeen suunnitteilla uusi jäähalli. Suunnitelmissa katsomo, joka vetää 2000 silmäparia. Kainuussa ei tällaisia katsomoita tarvita. Riittää 500.- Anonyymi
Kyllähän se korpiareena vielä putkahtaa ja halliin menee helposti 5000 katsojaa. Pittää konsertitkin saada järkyttyä. Elä huoli taloudesta ja katsojista, sillä ukkeleilla on rahaa ja hokki lentää vielä superliigassa.
- Anonyymi
Aina konkan jälkeen joku satusetä yrittää huijata kuulijoita. Ääliöimmät uskoo.
Tänään hurjavireinen KeuPa ajaa ryysyrantalaisista ohi. Ja kaljupää jäähallin ravintolassa sepittää satuja, joita vähälahjaiset kuulijat kuuntelee suu ammollaan. Tai sitten nauravat selän takana.
- Anonyymi
Meidän pääty uskoo voittoon. Aina ja hokkisydän fore ever. Ei saa kirjoittaa pahhaa ja kalju on hyvä mies aina.
- Anonyymi
Aina konkan jälkeen joku satusetä yrittää huijata kuulijoita. Ääliöimmät uskoo. Ja huijarina tunnettu kaljupää jäähallin ravintolassa sepittää satuja, joita vähälahjaiset kuulijat kuuntelee suu ammollaan.
- Anonyymi
Hokki hokimpi hokki se vaan painaa kohti isoa päätyä. Kyllähän tuolla hallilla jo kannusta supistaan johtoa myöten. Vamos
- Anonyymi
Eihän kaupungin hallilla ole kuin kehareita kannustamassa. Sekin muuan kelan eläkeläinen jolla "työmiehen kintaat". On siellä lasten keskuudessa, kun on jäänyt heidän tasolleen.
Ei täysipäisiä ole kannustamassa ja keharit on harmittomia hölmöjä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän kaupungin hallilla ole kuin kehareita kannustamassa. Sekin muuan kelan eläkeläinen jolla "työmiehen kintaat". On siellä lasten keskuudessa, kun on jäänyt heidän tasolleen.
Ei täysipäisiä ole kannustamassa ja keharit on harmittomia hölmöjä.No jos Kela ollut antelias ja korvannut ne työmiehen nahkarukkaset. Kela-cardilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän kaupungin hallilla ole kuin kehareita kannustamassa. Sekin muuan kelan eläkeläinen jolla "työmiehen kintaat". On siellä lasten keskuudessa, kun on jäänyt heidän tasolleen.
Ei täysipäisiä ole kannustamassa ja keharit on harmittomia hölmöjä.Onpa tyhmä kommentti. Et varmaan edes osaa hävetä.
- Anonyymi
Jollain ei ole hokki sydäntä vaan haukkuu johdon, joukkueen ja nyt kannattajatkin, mutta kuitenkin kovasti kiinnostaa touhu. Vaikeetahan se on, kun ei ole otettu pienenä leikkeihin mukaan.
- Anonyymi
Miksi pitäisi olla joku puulakiseuran kannattaja?
Siksikö, että uppoaa samantasoinen propaganda kuin itänaapurissa?
Miksi pitäisi ummistaa silmät kun tosiasiassa vähälahjaiset heiluu jumboporukalle?
Siksikö, ettei nälkämaakunnassa parempaan pystytä?
Kiitos ei!
Unohtuiko näin nopeasti, mitä kajupää uhoili ennen lumia? Ja mitä uhoili jumbosijan valmentaja ennen kautta.
Näillä meriiteillä ei kelpaa valmentajaksi kuin jumboporukkaan. Ei edes KeuPaan. - Anonyymi
Vamos hälyytys!!! Hokki poikamme ovat taas palanneet tuttuun häviökantaan, mutta me uskollisimmat fanit emme lannistu vaan uskomme vakaasti liigaan nousuun!!
- Anonyymi
Huomenna tulee uudet vahvikkeet.Usko ei horju vaan playohveissa jatketaan. Vamos
- Anonyymi
Nyt tuli loppukauden vahvike. Eiköhän tämä tästä hyväksi käänny, eli Jokerit kaatuu ekalla kierroksella. Vamos
- Anonyymi
Kenen mummon taskuun nyt kartellihuijarina tunnettu kaljupää kätensä tunkee?
- Anonyymi
Vamos hätäkokou!!! Tänään uudet vahvikkeet laittaa vastustajan niskalenkkiin ja liigaan nousu on taas yhden luistimen työnnön lähempänä!!
- Anonyymi
Vammos. Nyt kantsii vastata tähän.
Kenen mummon taskuun nyt kartellihuijarina tunnettu kaljupää kätensä tunkee? Rahat on loppu. Katsomo tyhjillään. Iisalmessa nauretaan jo ääneen... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vammos. Nyt kantsii vastata tähän.
Kenen mummon taskuun nyt kartellihuijarina tunnettu kaljupää kätensä tunkee? Rahat on loppu. Katsomo tyhjillään. Iisalmessa nauretaan jo ääneen...Me ei rahaa tarvita yhtään. Me pelataan vaan. Me kannustamme kaikkia seurassa. Vamos
- Anonyymi
Vammos. Nyt kantsii vastata tähän.
Muutamat höperöt kehuivat konkan jälkeen nykyisen kyhäelmän alkuaikoina, ettei tappiota tehdä. On tehty ja tehdään edelleen.
Koska jämäporukoilla ei menestystä. Kun ei menestystä > ei katsojia > ei lipputuloja.
Vamos, vai mitä kajupäinen kartellihuijari?- Anonyymi
Näyttää olevan tämäkin konkurssikypsä. Kaikki konkkaa ennustavat indikaattorit punaisella.
https://www.proff.fi/yrityksen/hokki-kainuu-oy/kajaani/urheilujoukkueet-ja-seurat/2839361-9I10O5 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näyttää olevan tämäkin konkurssikypsä. Kaikki konkkaa ennustavat indikaattorit punaisella.
https://www.proff.fi/yrityksen/hokki-kainuu-oy/kajaani/urheilujoukkueet-ja-seurat/2839361-9I10O5Vamos, vamos, konkkaa pukkaa
- Anonyymi
Ei siellä kukkaan huijaa ketään. Voitoista pelataan ja me fanit kannustamme. Vamos
- Anonyymi
Vamos.
Hokin ryysyrantaporukalle kunnon turpasauna Joensuussa.
Joensuussa katsojia yli 1000 kun tallaista huvia saa seurata. Ryysyrantalaisten kustannuksella.
Vamos, vamos. - Anonyymi
Hyvää vamos iltaa kaikille!! Turpiin tuli jenssissä, mutta emme luovuta ja liigaan nousu viivästyy vain vähän! Hokki sydän hakkaa kuin viimeistä päivää vahvistettuna uusilla vahvikkeilla!
- Anonyymi
Ensi kaudella on tulossa supervahvikkeita, sillä tämä kausi näyttää menevän mönkään. Budjetti kuulema nousee rutkasti, eli tämmöistä supistaan hallin uumenissa. Älkääpä siis lannistuko yhdestä heikosta kaudesta vaan täältä tullaan. Ei muuta kuin käsiä yhteen ja jalkaa kaasulle. Vamos hokki sydämet.
- Anonyymi
Vamos, vamos ja vielä vamos.
Ensi kaudella aloittaa taas uusi seura. Kun nykyinen ajautuu konkkaan. Näin supistaan jäähallilla. Tämä on salattu kehareilta, ettei lääkitys menisi pieleen. Ja toiseksi ei he siitä mitään ymmärtäisikään. Keharit kehuu olevan konkkaan ajautuvan seuran vaneja. Van tarkoittaa alkukielellä pakettiautoa.
Vamos. Niin on miltä näyttää, sanos Kekkonen. Kekkonen ei ollut varasteleva kartellihuijari vaan rehti suomalaisäijä.
Näyttää olevan tämäkin konkurssikypsä. Kaikki konkkaa ennustavat indikaattorit punaisella.
https://www.proff.fi/yrityksen/hokki-kainuu-oy/kajaani/urheilujoukkueet-ja-seurat/2839361-9I10O5 - Anonyymi
Vahva hokki syräm jyskyttää vahvistettuna parhailla vahvikkeilla, koirat haukkuu mutta karavaani luistelee siitä huolimatta!
- Anonyymi
Vamos, vamos.
Vahva -ei konkkaHokkisydän- pumppaa verta jokainen minuutti. Luistin liikkuu kaikilla muilla mestis-seuroille, paitsi ryysyrantalaisille eli hokkilaisilla. Sen paljastaa armoton -lahjomaton- tilasto.
Kartellikaljulla ei pelastajaa. Konkelo on varma kuin kartelliroiston kuolema.
Lähde: https://www.proff.fi/yrityksen/hokki-kainuu-oy/kajaani/urheilujoukkueet-ja-seurat/2839361-9I10O5 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vamos, vamos.
Vahva -ei konkkaHokkisydän- pumppaa verta jokainen minuutti. Luistin liikkuu kaikilla muilla mestis-seuroille, paitsi ryysyrantalaisille eli hokkilaisilla. Sen paljastaa armoton -lahjomaton- tilasto.
Kartellikaljulla ei pelastajaa. Konkelo on varma kuin kartelliroiston kuolema.
Lähde: https://www.proff.fi/yrityksen/hokki-kainuu-oy/kajaani/urheilujoukkueet-ja-seurat/2839361-9I10O5Kannustaisit sinäkin ja ottaisit sinäkin hokki sydämen mukaan ajatuksiin. Mielikin pysyy korkealla ja tule mukaan kannustaa. Me otamme ilomielin. Vamos
- Anonyymi
Vamos kaikki keharit!!!
Lauantaina Iisalmen suuruus löylyttää ryysyrantalaiset Sotkumassa. Tulkaa ällistymään, millainen ero on liigatasoisella IPK:a. Verrattuna divarikiekkoa pelailevaan ryysyrannan joosepin poikiin.
Ja maksakaa kans lippu. Divariporukka on aivan konkelon partaalla.
Vamos, on IPK sydän, jes. Ja forever. - Anonyymi
Vamos vamos, vamos ja vamos! Ei voi muuta sanoo kuin vamos!
- Anonyymi
Sitten keharit tilastollisiin faktoihin.
Divariporukka Hokilla viisi (5) runkosarjapeliä. Jonka jälkeen putoaminen sarjaporrasta alemmas. Viidestä pelistä tulee 90% pelatun runkosarjan mukaan enintään 5 pistettä.
Eli keharit sitten matemaattiseen prognoosiin.
Lopputulos teidän nahkarukkasten läpsyttelyn kohteelle max 52 p/ runkosarja.
Surkeaa!
Hävettävää!
Aiheuttaa myötähäpeää täysipäisissä!
Siispä vamos vaan keharit!!- Anonyymi
Kauhean rumaa tekstiä. Ei ole kyllä hokki sydäntä mukana. Me oikeat kannattajat olemme aina Sydän mukana pelissä ja me säilytään sarjassa, eli eli supinat ensi kaudessa supersponssin kanssa voi jatkua. Vamos
- Anonyymi
eiku 7-0 tällä hetkellä. Kyllä ryysyrantalaisia viedään Imatralla.
- Anonyymi
eiku 8-0 ryysyrannan pellet saa näytöksen Imatralla! Divaripojat häpäisee itseään mestikaukalossa.
- Anonyymi
eiku 9-0. Myötähäpeää...
- Anonyymi
Ryysyrantalaiset turistimatkalla Imatralla. 35min. pelattu ja takkiin vasta 10-0! Vamos vaan kaikille.
- Anonyymi
Eilen Joensuussa tuli VAIN 6-2 takkiin.
- Anonyymi
Hokin perinteisessä otteluraportissa kerrottaneen että "virkeä pelimme ei aivan riittänyt tänään voittoon" :D:D:DDD
Vamos, vamos ja vamos!!
- Anonyymi
Elkää ees katsoko paljoka saa Ketterälltä nekkuun, taitaa tulla uus tappio ennätys 🫣
- Anonyymi
Poikamme johtaa päästetyissä maaleissa koko sarjaa!
- Anonyymi
Tässä noustaan. La kaatuu iisalami.
- Anonyymi
Ja lauantaina sama ralli. IPK antaa näytöksen. Hokki tulee itse osoittamaan miksi ei kuulu tähän sarjaan.
Lipun ostaneille, rahat kankkulan kaivoon. - Anonyymi
Ja hikiset hokkarit!
- Anonyymi
13.2.2025:
Imatran Ketterä - Kajaanin Hokki
12 - 1 (5-0, 5-0, 2-1)
Katsojia 420
Kommentteja? - Anonyymi
Ilman maailman luokan vahvikkeita olisi voinut olla 30-0, joten ihan kelpo suoritus! Vamos!
- Anonyymi
Eilinen on unohdettu jo. Nyt täysillä ulos pelaamaan ja iisalamin kaatoon. Eiköhän tulevat karsinnat hoideta tyylillä kotiin ja päästään helpottuneita juhlii, sekä valmistautumaan uusilla vahvikkeilla tulevaan kauteen. Supersponsori tulee ja nyt ne supinat saa alkaa isosta budjetista huippuvahvikkeineen, sillä rahaa on. Vamos
- Anonyymi
Rahaa on. Samaa hölötti eräs sosialisti Antti aikoinaan hallitusneuvotteluissa. Ja siitä alkoi Suomen velkaantuminen.
- Anonyymi
Jussi se on vuosikymmeniin sellainen toimittaja/ selostaja, joka uskaltaa sanoa asiat niin kuin ne todellisuudessa on.
Kiitokset Heikkisjussille koko kaudesta.
Sitten siihen arkeen ja todellisuuteen....Vamos, vamos vaan kaikille!!! On oltava sydäntä....forever ja niin edelleen...tyhjää lätinää / vähälahjaisten höynäyttämistä (joko lukijoissa tai sitten katsomossa työmiehen rukkaset kädessä)...miksi sina ei kannatta minu fanijoukkue....vahvikkeet, vahvikkeet (tarkoittaa ilmeisesti vahvistuksia), jne
"Kajaanin Hokki ui nyt todella syvissä vesissä. Torstaina joukkueelta nähtiin kauden tuloksellisesti surkein suoritus ja todellinen pohjanoteeraus.
Imatralla kotijoukkue Ketterä pääsi naureskelemaan ottelun läpi helppojen maalien myötä. Ketterä riepotteli Hokkia ja pyöritti lopulta taululle lukemat 12–1 (5–0, 5–0, 2–1).
Tulos oli koko Mestis-kauden rumin tappio millekään joukkueelle."
Aiotko laittaa huomenna rahasi kankkulan kaivoon? Vai mennä katsomaan, miten oikealla asenteella ja valmennuksella pojat pelaa IPK:a?
Nyt varmaan ymmärrät, miksi Paakkola ei halunnut jäädä pilaamaan omaa CV:ä Hokkiin.- Anonyymi
Melkoista mustamaalaamista taas. Ei kukaan ole tehnyt organisaatiossa mitään väärää. Joukkue kuitenkin yrittää ja me kannattajat pidämme hauskaa, sekä pidämme lipun korkealla vaikka ankeaa välillä olisi. Pitää uskoa unelmiin ja se on mestaruus ja liiga. Ensi kausi on taas uusi ja nousu alkaa supersponsorin ja supervahvikkeiden saapuessa heinäkuussa. Vamos
- Anonyymi
Buenos vamosta vaan!! Lauvantaina kannustamaan isolla hokki sydämmellä, tuoreet vahvikkeet laittaa vastustajan solomuun näläkämaan kotikentällä! Vamos!
- Anonyymi
hokki sanasto ulkopaikkakuntalaisille!!!
hoki
hokki
hokkarit
sydän
iskussa
kalju
kalju kyrpä
kalju roisto
kaljupää
kaljupäinen
kaljukartelliketku
kartelli
kartellikalju
kartelliroisto-kalju
kartellihuijari
kartellikoijari
kartelliketku
kartelliukko
kartellihöpinät
kartellipötöstys
kartellirosvo
konkelo
vamos
näläkämaa
ryysyranta
raakku
poikamme
pojat
jumbo
päästetyt maalit
12-1
liiga
liigaan nousu
pleijarit
karsinnat
playoff
playout
kaatuu
suni
sunit
suomisarja
divari
valmentaja
tavoite
jäähalli
supistaan - Anonyymi
Eipä ole listalla korpiareenaa, mutta tämä visio on todennäköinen muutaman vuoden sisällä. Silloin hokki on liigassa, eli mietityttää missä ne pelit pelataan. Vamos
- Anonyymi
Ja taas sama laulu näillä länkyttäjillä.
Supistaan, että ENSI VUONNA...
Miksi koskaan ei preesensissä eli nyt????
Jussi se on vuosikymmeniin sellainen toimittaja/ selostaja, joka uskaltaa sanoa asiat niin kuin ne todellisuudessa on.
Kiitokset Heikkisjussille koko kaudesta.
Sitten siihen arkeen ja todellisuuteen....Vamos, vamos vaan kaikille!!! On oltava sydäntä....forever ja niin edelleen...tyhjää lätinää / vähälahjaisten höynäyttämistä (joko lukijoissa tai sitten katsomossa työmiehen rukkaset kädessä)...miksi sina ei kannatta minu fanijoukkue....vahvikkeet, vahvikkeet (tarkoittaa ilmeisesti vahvistuksia), jne
"Kajaanin Hokki ui nyt todella syvissä vesissä. Torstaina joukkueelta nähtiin kauden tuloksellisesti surkein suoritus ja todellinen pohjanoteeraus.
Imatralla kotijoukkue Ketterä pääsi naureskelemaan ottelun läpi helppojen maalien myötä. Ketterä riepotteli Hokkia ja pyöritti lopulta taululle lukemat 12–1 (5–0, 5–0, 2–1).
Tulos oli koko Mestis-kauden rumin tappio millekään joukkueelle."
Aiotko laittaa huomenna rahasi kankkulan kaivoon? Vai mennä katsomaan, miten oikealla asenteella ja valmennuksella pojat pelaa IPK:a?
Nyt varmaan ymmärrät, miksi Paakkola ei halunnut jäädä pilaamaan omaa CV:ä Hokkiin.- Anonyymi
Tänään tulee Hiukassa tur?aan ja ensi kaudella tulee tur?aan. Eikä kukaan oikea pelimies edes katso Hokkia päin. Samoin osaavat valmentajat kiertävät tämän puulaakin kaukaa, jotta nimi ei tahriinnu.
Totuus on vaikea tuoda kaju-huijarilla esiin. Samoin pikkupalkkaisella, mutta amatöörimäisellä Halosella. Joka muistaa Heikkisen valmentajakauden, tämä jäljittelee sitä aikalailla yksi yhteen.
Heikkinen oli ainoa ehdokas. Kukaan ei halunnut tulla Hokkiin pilaamaan CV:ä. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Tänään tulee Hiukassa tur?aan ja ensi kaudella tulee tur?aan. Eikä kukaan oikea pelimies edes katso Hokkia päin. Samoin osaavat valmentajat kiertävät tämän puulaakin kaukaa, jotta nimi ei tahriinnu.
Totuus on vaikea tuoda kaju-huijarilla esiin. Samoin pikkupalkkaisella, mutta amatöörimäisellä Halosella. Joka muistaa Heikkisen valmentajakauden, tämä jäljittelee sitä aikalailla yksi yhteen.
Heikkinen oli ainoa ehdokas. Kukaan ei halunnut tulla Hokkiin pilaamaan CV:ä.Joko kaikkitietävä Vamos katsoit sen Hiukan pelin?
- Anonyymi
Vamos vaan kehar..t. taas tänään tulee luokkaan. Ryysurantalaisille.
- Anonyymi
Eikö Oulun Kärppien kanssa kannattaisi tehdä yhteistyötä?.
- Anonyymi
Muilla joukkueilla on omat pelaajat. Hokilla lainapelaajia eli eletään vipeillä. Tällaistako on kartellihuijarin elämä. Pelkkää lainaa... ei mitään omaa.
Mutta lainaa riittää enemmän kuin lääkäri määrää. Firmalla. Konkkafirmalla.
-omavaraisuus n. miinus 200%!!!!
-maksuvalmius : erittäin heikko
-liikevoitto miinus 2,3 % erittäin heikko
https://www.proff.fi/yrityksen/hokki-kainuu-oy/kajaani/urheilujoukkueet-ja-seurat/2839361-9I10O5 - Anonyymi
Halonen jatkaa valmentajana. Tämä on upea uutinen ja liiga unelma pysyy.Vamos
- Anonyymi
Poikamme ovat hyvässä alamäki vauhdissa talviglassikossa!! Vamos!! Hokki sydän sykkii hikisessä hokkarissa, vamos!
- Anonyymi
Vamos, vamos ja vamos!! Nyt TORILLE vamos!!! Hokki otti sensaatiomaisen jatkoaikavoiton!! Vamoksen vamos!!!
- Anonyymi
Pelle valmentajako sai jatkosopparin 😂😂
- Anonyymi
Tästä se lähtee, enää ei hävitä kenellekään. Liigatason yleisö sai nautti voitosta. Vamos
- Anonyymi
Aikamoista supinaa nyt kuului tulevaisuudesta. Tulee uusi kiho mukaan toimintaan, sekä supersponssi. Ensi kaudella on kova jengi. Johtoporras kertoili myös kuulema tätä samaa, eli ei ole pelkkä huhu.Vamos
- Anonyymi
Kehar1t supisee omassa porukassa. Ja kela kustantaa heidän elämänsä.
Kehare1den juttuja kun ei täysipäiset pidä minkään arvoisena.
Miksi aina ensi kaudella?
Kaikki muut joukkueet pelaa tätä kautta.
- Anonyymi
Futuurit vihertää voimakkaasti!! Ei eletä menneisyydessä tai nykyhetkessä vaan tulevaisuudessa!! Hokki sydän sykkii forever vamos 4 ever!
- Anonyymi
Halonen jatkaa koska kukaan ei aiokaan tulla Kajaaniin. Tahraamaan omaa tulevaisuuttaan.
Halosella ei ole tulevaisuutta. Jää puuhastelemaan puulakikiekon pariin nälkämaahan. - Anonyymi
Tarkkaakin tarkemmat laskelmat osoittavat että pojillamme on edessään vielä KOLME (3) runkosarjan peliä, joista poikamme voivat saalistaa YHDEKSÄN (9) pistettä. Playoff viiva on kuitenkin minimissään KYMMENEN (10) pisteen päässä?!
Tarkoittaako tämä SUOMISARJAN karsintoja pojillemme?!
Vamos!- Anonyymi
Läpsytellään pakolliset pelit pois ja jatketaan liigaunelman perässä. Kyllä eilinen sen todisti mikä meille kuuluu, eli liigapaikka. Vamos
- Anonyymi
Ja hikiset hokkarit!
- Anonyymi
Vieläkin kaljupäinen roisto ja elvistelevä ns. valmentaja elävät konditionaalissa.
Eivät tunnusta tosiasioita.
Siksi putoaminen.
Takki auki tulee tällaista.- Anonyymi
Hyvää juttua se bossi aina kertoilee ja ihan mukava aina kuulla missä mennään, sekä tulevaisuuttakin yhdessä visioidaan. Supisee välillä salaistakin tietoa ja iskee silmää meille tietämättömille. Täältä tullaan höyryjunan lailla. Hokki Sydän forever. Vamos
- Anonyymi
Hokin sarja on suomisarja.
- Anonyymi
Kaljupäät myhäilevät tyytyväisenä?! Tämä on sitä oikeaa parodiaa sirkuksen takapihalta :D:D
"Hokissa ollaan tyytyväisiä Halosen työhön ja joukkueen urheilulliseen kehitykseen. Seuran tavoitteena on jatkaa pitkäjänteistä työtä menestyksen eteen, ja Halosen johdolla projekti etenee suunnitellusti.
”Olemme menneet urheilullisesti eteenpäin ja näemme, että Antti on oikea henkilö jatkamaan tätä työtä. Option käyttäminen oli meille luonnollinen päätös,” toteaa puheenjohtaja O-P Hyyryläinen."- Anonyymi
Näitäkin ne supinat ovat hyvin pitkälti olleet. Kyllä on oikea mies jatkoon ja hieno ja tyylikäs ulostulo bossilta. Vamos
- Anonyymi
Täys vitsi että joku huijari edes on hokin toiminnassa mukana, ei missäää muualla ku kajaanissa. Pellejä koko hokkn orkanisaatio. Miten se edes viittii tuolla mitään kommentoida, vitsi koko ukko mitä edes älyää muusta ku huijaamisesta
- Anonyymi
Me emme unohda, mitä pellet uhoili sulan maan aikana. Tästä kaudesta.
Koska realiteetit on hukassa, mutta pazkanpuhuminen ja uho pääasia, tulos on tämä.
Samoin tuleva kausi. Suomi-sarjassa.
******
Mitä nämä pellet puhui sulan maan aikana?
Annetaan pieni esittely. Niin ymmärrät puhujien olevan harrastelijoita. Puulakiukkoja.
Mitä se kaljupää puhui 23.6. (KS)?
- Viime kauden jälkeen Hokki Kainuu Oy:n puheenjohtaja Olli-Pekka Hyyryläinen lupasi Kainuun Sanomien haastattelussa, että uuden, rakenteilla olevan joukkueen kärkimiehet ovat ”ihan eri tasoa kuin päättyneellä kaudella”.
Mitä puhui valmentaja Halonen 2.8. (KS)?
– Nyt meillä on osaamista hyökkäyspelin suhteen ja siellä on pelaajia, jotka voivat pelata tätä sarjaa päivästä toiseen ja keiden luonne sekä fysiikka riittävät. Hyökkäys on viime vuoteen verrattuna hyvä.
-Halonen näkee joukkueella olevan tällä hetkellä useamman ketjun edestä ratkaisuvoimaa. Lähtökohtaiseksi ykkösketjuksi hän kertoo latvialaisten Arturs Homjakovsin, Arturs Karasan ja Rinalds Vutkevicsin muodostaman kolmikon.
Vutkevicsi todettiin joulun jälkeen olevan hutihankinta!!! Eli senkin hutihankinnan näkemiseen meni elokuusta lukien Haloselta kauemmin, kuin yleisöltä katsomosta. - Anonyymi
Tänään alkaa uusi viikko ja uudet kujeet. Juhlat on juhlittu ja nyt alkaa työnteko kohti päämäärää. Vamos
- Anonyymi
Ensi kausi(tm) häämöttää jo horisontissa! Tunnelin päässä näkyy selvästi valoa, onkohan se kerran viikkoon näläkämaahan saapuva etelän yöjuna? Vamos!!
- Anonyymi
Melko varmasti kynät sauhuaa jo toimistolla, sillä valmentaratkaisu vaikutti paljon ensi kauteen. Nyt semmosia ylikylän vahvikkeita mukaan niin palataan omalle tasolle, eli ainoastaan sarjan voitto kelpaa enää., kun budjettikin nousee yli miljoonaan.Vamos
- Anonyymi
Miksi kaljupäinen puulaakiukko ei ole toppatakissa antanut haastattelua KS:a? Oikein värivalokuvan kera. Että suuri yleisö näkee minkä näköinen on maankuulu kartelliroisto, joka puhuu paljon. Perättömiä.
- Anonyymi
Hän on sentään seuralegenda ja tähtipuolustaja, sekä hyvä bossi. Ei pidä jäädä miettii vanhoja vaan painetaan koko seurayhteisön kanssa kohti unelmia. Vamos
- Anonyymi
Hyvää vamos iltaa kaikille!! Kiilaako KEUPA poikiemme OHI vielä viime metreillä ja Hokki poikamme varmistavat sarjataulukon käännetyn järjestyksen KÄRKIPAIKAN?!
- Anonyymi
Eipä tuolla enäämerkitystä näinkin hyvälle joukkueelle kuin hokki. On vääryys, että esim. Iisalami on päässyt playohveihin tuolla pelillä. Se on oikeasti hokin paikka jonka vääryydellä ovat vieneet, mutta ei mietiä näitä vaan ensi kauden kiimaa.
- AnonyymiUUSI
Nyt on hyvällä mallilla ryysyrannan puulaakiporukalla.
Nauseda pelasi nollapelin kotonaan Keuruulla!!
Hokki pahnan pohjimmaiseksi!!!
Hokki johtaa päästetyissä maaleissa!!!!!!
Vamos vaan kaikille kehare....eiku Kela-cardilaisille, jota työmiehen rukkasilla taputtaa ja höpisee ensi kaudesta. Nyt on nyt, eikä ensikausi.- AnonyymiUUSI
Tyhmiä pelejä enää jäljellä. Ensi kaudella mennään lujasti. Me kannattajat kannatamme ja taputamme.
- AnonyymiUUSI
Poikamme ottivat tänään komealla pelillä TUKEVAN kiinnityksen käännetyn sarjataulukon KÄRKI paikkaan!! Vamos!! Ja vamos!
- AnonyymiUUSI
Ja tälläkin kaudella Hokki ykkösenä. Päästetyissä maaleissa.
Valmentajan paras ansio kaudella. Uusi toppatakki.- AnonyymiUUSI
Meidän iso valmentaja on hokin kaikkein paras ikinä. Täältä tullaan ja näytetään kartelliukolle joka kirjoittaa pahasti eikä kannata oikeasti. Vamos
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä442399Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi2832356- 1201651
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461340- 1151287
Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://281177PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1421163- 741049
- 661017
- 70980