Metallin harmaa auto ajoi kärkikolmiosta välittämättä tielle joutui jarruttamaan

Anonyymi-ap

Merijärven keskustan suunnasta tuli ,ajoi yli tien meni uudelle hoitolaitokselle( oletettavasti ) vanha mies silmälasit mustat 🤓.Näki minut pysähtyi silti ajoi tien yli 🤔😠vaikka kuinka kiire maltti on valttia 2 kerta jo alle 6kk testaustako vai oman ardenaalin varaston täyttöäkö ❓.

8

1375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      metallin harmaa lava auto kuskista näkyy lippa lakki ainoastaan kaahaa sora tiet satasta onkohan maan siirto firmassa töissä saa myydä uudet sorat millon ajaa jonku päälle sokia.?

      • Anonyymi

        Tyhjäkäynnillä ruveta ajamaan vai työntäen mikä tie nimi? Metsäautotien nimi? 🤔


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tyhjäkäynnillä ruveta ajamaan vai työntäen mikä tie nimi? Metsäautotien nimi? 🤔

        Monellakaan tiealueella (sora) ei ole merkitty nopeusrajoitusta erikseen ,yleisrajoitus on 80 km/h suorilla voin ajaa tuon nopeuden jos ketään ei tule vastaan ,silloin,kohtaamistilanteessa vauhti hiljenee 15-40 km/h aina yleensä väistän suosiolla isompaa ajoneuvoa ,tien riesteykseen tai levennys,linja - autopusäkille .Tai tekninen vika tulee autooni joka tulee monta kertaa polttoaine syöttö häiriö kun painaa liikaa kaasua.


    • Anonyymi

      metallin harmaa lava auto se oli oulaisissakin nähty sama auto

      • Anonyymi

        sama mikä on parkissa mullyä vasta päätää


    • Anonyymi00006

      Se on tavallisen Juhan auto

    • Anonyymi00007

      Avaajan kannattaa opetella kirjoittamaan ja jättää nuo hymiöt pois.
      Eikö sitä enää koulussa vaadita mitään ja kansa tyhmenee sitä mukaa kun nämä tissiposket pääsevät koulusta pois ja elävät sosiaalituilla kun muuhun eivät pysty.

      • Anonyymi00008

        En lähde kouluun enään vanha koira ei opi uusia temppuja🐈‍⬛.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1720
    2. 105
      1205
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1071
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      979
    5. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      128
      877
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      51
      870
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      848
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      70
      745
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      729
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      719
    Aihe