Miksi Nurmeksessa ei ole uimahallia?
Kylpylä ei ole uimahalli.
Uimahalli?
21
437
Vastaukset
- Anonyymi
Nurmes ei koe, että vanhukset pärjäisi.
Nurmes sanoo, ei uimahallia. - Anonyymi
Uimahallia ei tule mitä nilitätte, menkää muualle valittamaan.
T pasi - Anonyymi
Palju on parempi.
- Anonyymi
Nämä uimahallin perään eniten ruikuttavat eläkeläiset eivät kuitenkaan olisi valmiita maksamaan mitään siitä uimahallin käytöstä. Kun mikään ei saisi ikinä maksaa mitään ja eläkeläisille pitäisi yhteiskunnan kaikki kustantaa ilmaiseksi.
- Anonyymi
Ime sinä vain sitä norrtiasi ja läträä kännykkääsi, siinä sinun aivoille tekemistä riittääkin.
- Anonyymi
Pitää saada uimahalli, haluan uida!
- Anonyymi
Väestönsuoja ja uimahalli sen vois yhdistää. Uimahallin veden vois juoda hätätapauksessa.
- Anonyymi
Ootko ikinä juntti ees ollut uimahallissa, kokkeileppa juuva. Siihen on pantu klooria(myrkky)
- Anonyymi
Tiesitkö, että on erittäin yleistä virtsata uimahallin veteen? En suosittelisi juomaan. Tutkimusten valossa, joka kolmas tekee niin. Lapsista melkein kaikki.
- Anonyymi
Uimahalli ja samassa yhteydessä keilaradat olisi hyvä paketti ympärivuotiselle käytölle.
- Anonyymi
Lieksalaisille vois myydä pakettimatkoja uuteen uimalaan. Irrottaudu hetkeksi kaarisillan lumoista ja lähde Nuseen ilakoimaan uimalaan.
- Anonyymi
Kannatettava ajatus.
- Anonyymi
Nurmeksessa ei ole uimahallia kolmesta syystä:
1) pitäisi peseytyä ennen uimaan menoa, ukot ei pese edes käsiään paskannettuaan
2) saunassa pitäisi olla ilman housuja, mulkku saattaisi näkyä tai herpes tarttua
3) pielinen on olemassa, ilimasta vettä- Anonyymi
Taidat olla aidshomo?
- Anonyymi
Tupsuko ei näkyisi
- Anonyymi
Joensuun Ja Kuopiontien Rampin Risteyksessa Tyhjällä Tontilla Olla Uusi Uimahalli Ennen Nurmeksen Taajamaa
- Anonyymi
AIDSHOMO
- Anonyymi
Uimahalli ja samassa yhteydessä keilaradat olisi hyvä paketti ympärivuotiselle käytölle.
- Anonyymi
Laitetaan pukki kaalimaan vartijaksi :D
- Anonyymi
Joensuun Ja Kuopiontien Rampin Risteyksessa Tyhjällä Tontilla Olla Uusi Uimahalli Ennen Nurmeksen Taajamaa
- Anonyymi
Lieksantien liikenneympyrän viereen olisi valmiiksi raivattu tontti vaikka ST1 liikenneasemalle. Huippu paikka matkailualueen vieressä ja vilkkaan rekkaliikenteen keskellä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585534KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1953557Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182368Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222365Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91158- 1021038
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT621017Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181002- 81961
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79955