Jos jotain tapahtuu

Anonyymi-ap

teidän nimet on ensimmäisenä listalla tutkinnassa. Tiedossa kaikilla, en mä tästä hiljaa oo ollut ja nimet on kerrottu.

3

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haluatko kertoa enemmän tästä?

      • Anonyymi

        Harmi ettei provomies ikinä täydennä tätä nollatietoa


    • Anonyymi

      Sivusta. Pelaatko itse useammilla korteilla, kun joudut näin ennakoivasti toimimaan? Herättää ainakin minussa tällaista epäilyä? Harhainen mielikuva ihmisistä synnyttää tällaista ja ei se itsellekään ole hyvästä, pelkäät aina pahinta kaikesta, mikä jollain tavalla tuntuu sinuun kohdistetulta?

      Epäileväinen olen itsekin muutaman henkilön suhteen, mutten ole silti kokenut tällaisiin toimenpiteisiin ryhtyväni? On muun muassa uhattu kuristamalla tappamista, kiven murikalla liiskaamista jne. Näiden takia olen vain muuttanut omia käytäntöjä muuksi.

      Vältän näin turhalta tuntuvia kohtaamisia näiden ihmisten kanssa. Onneksi raajat liikkuu ja toimii samalla hyötyliikuntana itselle, kun joutuu enemmän haastaa itseään fyysisesti. Hyvän kautta tulevaan. Pelot ovat aina hyvä ottaa todesta, jos uhkaillaan ja haastetaan fyysisesti. Muuten tuntuu enempi turhalta?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      65
      4444
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      102
      3717
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3331
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1896
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      89
      873
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      841
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      817
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      774
    Aihe