Jos jotain tapahtuu

Anonyymi-ap

teidän nimet on ensimmäisenä listalla tutkinnassa. Tiedossa kaikilla, en mä tästä hiljaa oo ollut ja nimet on kerrottu.

3

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haluatko kertoa enemmän tästä?

      • Anonyymi

        Harmi ettei provomies ikinä täydennä tätä nollatietoa


    • Anonyymi

      Sivusta. Pelaatko itse useammilla korteilla, kun joudut näin ennakoivasti toimimaan? Herättää ainakin minussa tällaista epäilyä? Harhainen mielikuva ihmisistä synnyttää tällaista ja ei se itsellekään ole hyvästä, pelkäät aina pahinta kaikesta, mikä jollain tavalla tuntuu sinuun kohdistetulta?

      Epäileväinen olen itsekin muutaman henkilön suhteen, mutten ole silti kokenut tällaisiin toimenpiteisiin ryhtyväni? On muun muassa uhattu kuristamalla tappamista, kiven murikalla liiskaamista jne. Näiden takia olen vain muuttanut omia käytäntöjä muuksi.

      Vältän näin turhalta tuntuvia kohtaamisia näiden ihmisten kanssa. Onneksi raajat liikkuu ja toimii samalla hyötyliikuntana itselle, kun joutuu enemmän haastaa itseään fyysisesti. Hyvän kautta tulevaan. Pelot ovat aina hyvä ottaa todesta, jos uhkaillaan ja haastetaan fyysisesti. Muuten tuntuu enempi turhalta?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      43
      2218
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2088
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1950
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      393
      1697
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      945
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      909
    Aihe