teidän nimet on ensimmäisenä listalla tutkinnassa. Tiedossa kaikilla, en mä tästä hiljaa oo ollut ja nimet on kerrottu.
Jos jotain tapahtuu
Anonyymi-ap
3434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Haluatko kertoa enemmän tästä?
Harmi ettei provomies ikinä täydennä tätä nollatietoa
Sivusta. Pelaatko itse useammilla korteilla, kun joudut näin ennakoivasti toimimaan? Herättää ainakin minussa tällaista epäilyä? Harhainen mielikuva ihmisistä synnyttää tällaista ja ei se itsellekään ole hyvästä, pelkäät aina pahinta kaikesta, mikä jollain tavalla tuntuu sinuun kohdistetulta?
Epäileväinen olen itsekin muutaman henkilön suhteen, mutten ole silti kokenut tällaisiin toimenpiteisiin ryhtyväni? On muun muassa uhattu kuristamalla tappamista, kiven murikalla liiskaamista jne. Näiden takia olen vain muuttanut omia käytäntöjä muuksi.
Vältän näin turhalta tuntuvia kohtaamisia näiden ihmisten kanssa. Onneksi raajat liikkuu ja toimii samalla hyötyliikuntana itselle, kun joutuu enemmän haastaa itseään fyysisesti. Hyvän kautta tulevaan. Pelot ovat aina hyvä ottaa todesta, jos uhkaillaan ja haastetaan fyysisesti. Muuten tuntuu enempi turhalta?