Alkoholismi ja narsisti

Anonyymi-ap

Kun alkoholisti ja narsisti yhdistyvät samassa ihmisessä on lopputulos vähintäänkin kaoottinen. Tuntuu että ei enää elä tässä maailmassa vaan kaikki jotain pinnan kiillotusta, ihmisille uskottelua. Ennenkaikkea muiden ihmisten mitätöiminen, kiittämättömyys. Sekä aina valmiiseen tulemista. Kunhan toiset tekee kaiken niin kuvittelee tulevansa noin vaan valmiiseen. Itse niin patalaiska ettei saa aikaan mitään. Voi hyvinkin ottaa kunnian toisten tekemästä työstä.

9

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et vaan puhu Persuista.

    • Anonyymi

      Alkoholisti valehtelee. Narsisti kohtelee esineenä. Samassa henkilössä yhdistyneenä sanoinkuvaamatonta.

    • Anonyymi

      Narsistin oma minuus on niin särkynyt että tämän on pakko keskittyä muiden piinaamisen ettei tarvitsisi nähdä omaa sisäistä tyhjyyttä. Siksi hän juo. Juomiseen pitää puolison alistua. Narsisti itse on vapaa kaikesta vastuusta. Hänen oikeutensa ovat rajattomat. Hän saa seksiä kun haluaa, hän pakottaa.

      Ja jos hän joutuu vastuuseen väkivallasta oikeuden edessä, seuraa narsistinen romahdus. Koska vastuuta narsisti ei koskaan ota eikä kykene tuntemaan syyllisyyttä. Hän kieltää kaiken ja kääntää kaiken ympäri. Mutta jos hänen syyllisyytensä todennetaan näytöillä hän on olemassaolon rajalla.

      Kulissimaailma, jota narsisti esitti somessa ”katsokaa kuinka ihana aviomies olen ja kuinka joudun kärsimään”, kaatuu ja hajoaa. Kun eroat narsistista, hän kostaa. Jos saatat hänet vastuuseen teoistaan, hän kostaa. Tai kostaa ja romahtaa.

      Hän on rakentanut laajan hovin, jolle on syöttänyt valheita uhrista ja joka jatkaa uhrin mustamaalaamista. Hän uhkaa viedä työpaikkasi mustamaalaamalla ja voi siinä onnistua. Mustamaalaus jatkuu näissä piireissä ja uhrin vainoaminen.

      Narsisti-alkoholisti on äärimmäisen toksinen . Juokse lujaa jos kohtaat sellaisen.

    • Anonyymi

      Vaikka narsistimies oli tunnettu alkoholismistaan, kaveripiiri tuntuu uskovan mieluummin häntä kuin puolisoa, jota mies pahoinpiteli toistuvasti. Maailma on julma, moni uskoo mieluummin valheita kuin totuutta. Uhri jätetään yksin.

      • Anonyymi

        Hei muistaakseni ehyt ja finfami ry.ssä on omaisille tarkoitettua apua.

        https://ehyt.fi/paihde-peli-info/tukea-eri-elamantilanteisiin/oletko-huolissasi-puolisosi-vanhempasi-tai-laheisesi-paihteidenkaytosta/

        https://finfami.fi/


    • Anonyymi

      Mun mies on narsisti ja myös alkoholisti, vaikka itse määritteleekin että vain viikonloppuisin juo. Mutta joka viikonloppu ja aina kauhea kanki.
      Syyttää aina mua kaikesta, myös juomisesta ja sen seurauksista.
      En tiedä miksen pääse suhteesta irtaantumaan , kun se ei tuo enää mitään hyvää, tuhoaa loputkin pienet hyvät asiat.

    • Anonyymi

      Ja kukaan ei suojele lapsia. Eron jälkeen heidän on pakko mennä viettämään "lomaa" alkoholisti-narsistin kanssa jopa kolmeksi viikoksi peräkkäin. Ei auta, vaikka läheiset ovat kauhuissaan. Viranomaiset eivät puutu: koska isällä on oikeus tavata lapsia ilman mitään velvollisuutta huolehti heidän henkisestä puolesta. Eipä ihme, että lapset ja nuoret voivat äärimmäisen huonosti huomatessaan, että heitä ei suojella. Kyllä sitten löytyy julkisuuteenkin viranomaisia selittämään pilvin pimein, kun pahin tapahtuu. Viranomaiset ovat sokeita kohdatessaan narsistin - eikö heidän koulutukseen kuulu miten narsisti käyttäytyy, alistaa ja pahoinpitelee kaikki. Narsisti pysyy jopa sumuttamaan heidät. Miksi alkoholisti-narsistia suojellaan Suomen oikeusvaltiossa?

    • Anonyymi

      Outoa yhteenlaskua

    • Anonyymi

      Alkoholisti-narsistimiehen poika teki itsemurhan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1546
    2. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1236
    3. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      232
      1226
    4. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      267
      1098
    5. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      999
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      990
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      983
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      979
    9. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      33
      832
    10. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      74
      829
    Aihe