Missä suomalaiset juhlivat ?
Itsenäisyysjuhla 2024
Anonyymi-ap
29711
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Evp ilmavoimien majuri Pasanen menee yleensä kutsuvieraana Bangkokin Suomen suurlähetystöön sotilasunivormussaan ystävänsä everstin kanssa kimppakyydillä.
Siellä juotiin, siellä nu..ittiin, kotimatkalla tyhjät oli pussit niin.
Vuonna 2017 palattuaan jo everstin kanssa tansseista Hua Hiniin, kävi ilmi ettei sinä vuonna kyseisiä juhlia järjestetty laisinkaan, koska vanhan kuninkaan hautajaiset oli olleet vastikään, mutta ei anneta totuuden vaikuttaa hyvään tarinaan.
Sitten seuraavaksi voit tehdä aloitukset miten juhlitaan joulua ja uutta vuotta, niin voit sitten niihinkin oireilla, voithan toki jo aloittaa nyt pikkujouluista kun olet kotona vartioimassa mitä lähes 18 vuotias raxipossusi tekee syyslomallaan.
Juhlat ovat Siam Orientalilla kuten aiemminkin.
Putte-Posson nimipäivää eilen vietettiin
Vierahiksi ystävät ja tutut kutsuttiin
Ensin tikkukaramellit heille tarjottiin
Ja sitten vielä Puten päälle paskottiin
Ja siellä kaikilla oli niin mukavaa
Oi jospa oisin saanut olla mukana
Ja siellä kaikilla oli niin mukavaa
Oi jospa oisin saanut olla mukana
Leikit siellä leikittiin ja laulut laulettiin
Possoakin potkittiin ja perseraiskattiin
Viimein sieltä kotilättiin kaikki matkattiin
Siellä kohta rinnatusten ryypättiin
https://aijaa.com/sVOXcw
OK, Siam Orientalilla nähdään. Kiinni veti.
Höpönpöppööö
Paremmat bileet kuin linnassa ja "linnassa"
Thaimaan itsenäisyyspäivä oli 13.10 eli meni jo.
Eipäs, se on isänpäivänä.
Lähetystön juhla on tänä vuonna BKKssa
Kyllä tytöt kättelee sinut
Possondeerukselta kysyisin että meneekö hän tänäkin vuonna sotilasunivormussa everstin kanssa tanssahtelemaan ripaskaa Suomen Bangkokin suurlähetystöön kimppakyydillä kutsuvieraana?
Eipä taida suolen porukkaa bileissä nähdä. Ovat kiljupatterinsa ääressä, juomamaratonilla.
Pasanen oli 2017 sotilaspuvussa everstin kanssa. Lähetystön sivulla luki että kuninkaan hautajaisten vuoksi tilaisuus on peruttu. Siitä Pasanen totesi että tuota joo ne juhlat olikin muualla yksityistiloissa salaa...
Upeeta sinä et varmasti ole ollut, oliko vuonna 2017 juhlat peruttu, se kyllä järjestettiin ihan normaalisti lähetystön talon ravintolassa, lähetystössä ei ole koskaan järjestetty yhtään juhlaa se on siihen aivan liian pieni 55555, et siis koskaan ole käynyt bangkokin lähetystössä entä pattayan lähetystössä, 555555
Posso. Alatko taas väittämään olleesi olemattomissa juhlissa ylläsi olematon sotilaspuku olemattoman everstin kanssa?
Palaatko takaisin satuun jossa sinä pistit jalalla koreasti sotilaspuvussa juhlissa jota ei ollut ja everstin kanssa jota ei ole olemassa?
Tiedät kai senkin että vieraalla maalla ei esiinnytä juhlissa asepuvussa,Herra majuri.
Just just kyllä jokainen muistaa ihan itse missä aikansa viettää, jos viitsisit asiaa yhtään perehtyä, lähetystö on hyvin pieni sinne ei voi mitään juhlia edes järjestää, kaikki juhlat järjestetään eri tai samassa rakennuksessa olevassa erillisessä juhlahuoneistossa, jota lähetystö vuokraa käyttöön... 55555
Pitäähän jutuissa ja saduissa olla hieman tuftaa. Eihän niitä muuten kukaan usko.
Kas, Posson penisrengaskin jäänyt pöydälle!
https://aijaa.com/sVOXcw
Muistakaa rakkaat jatkaa tätä aihetta myös vuosina 2025, 2026 .... ja loppuelämänne, mutta nyt joka päivä itsenäisyyspäivään asti.
Muistakaa pallomahat ajatella minua
... https://aijaa.com/EazpPi
55555
Noihin pöksyihin on mennyt puolijoukkueteltan verran kangasta.
Suomi-seuran sivuilla tiedot tapahtumasta.
Tervetuloa
Ilmoittumisaika onkin jo ummessa ja suosio on ollut suuri.
Hyvää Kansallispäivää !
Samoin isänpäivää
No niin, juhlat alkakoot
Hyvää Jean Sibeliuksen päivää. Aina uusi syy juhlia.
Samoin Assadin hallinnon päättymisen päivää.