Vieläkö konemanilla on katoksessaan metsämanilta saatu syytinki kuormikas?
Syytinki Mersu
24
330
Vastaukset
- Anonyymi
Ei muuten näkyny oisko saanut myytyä
- Anonyymi
Siinä on koneman kusessa jos metsäman päättää tarvita Mersua.
- Anonyymi
Jos sinä myyt Mersun naapurille joka maksaa suurimman osan Mersun kauppahinnasta antamalla sinulle käyttöoikeuden Mersuun niin mitä sinä teet kun naapuri myy Mersun?
- Anonyymi
Väärinymmärryksen mestarit taas vauhdissa. Kyllähän se niin oli että käyttöoikeus loppuu jos ja kun rottelo myydään.
- Anonyymi
Poijaat ei enää lainaile toisilleen mittään.
- Anonyymi
Kyllähän se käyttöoikeus ei lopu silloin kun käyttöoikeuden kohde myydään.
Oliko koneman todella niin typerä, että lupasi metsämanille käyttöikeuden autoon pelkkää tyhmyyttään vai alensiko metsäman auton hintaa koska koneman lupasi käyttöoikeuden autoon?
Autokauppa tapahtumaa käyttöoikeus lupauksinee koneman käsitteli videollaan mutta konemanilla on ollut tapana poistella itselleen epäedulliset hetken hurmassa tehdyt videot.
Oikein tv-ohjelmassa "tubettavat konemiehet" kehuvat kuinka uskaltavat puhua vaikeistakin asioista.
Ja paskat uskaltavat, rahaa, tavaraa, kehuja ja kiitoksia kerjäävät.
Kun esittää kysymyksiä kerjäämisestä niin paskaa lentää kysyjän silmille ja korville.
Katsojan ja seuraajan pitää vain kättä huiskuttaa kun "karavaani kulkee".- Anonyymi
Onhan metsämanikin puhunut masturpoinnistaan ja arvellut huoriin lähtöä. Sitten ilmestyi se rakas kuvioihin.
- Anonyymi
Mitä tuota arvuuttelet, soita ja kysy. Kyllä molemmille yhteystiedot löytyy jos haluaa.
- Anonyymi
Paskaa hupatatte. Se auto on myyty eikä kumpikaan sen perään haikaile
- Anonyymi
Oikein.
- Anonyymi
Ei ole hupatusta, aivan sama tilanne jos olisit myynyt syytinkimummon asunnon ja jättänyt mummon pihamaalle ruikuttamaan.
Olit talokauppaa ja syytinkisopimusta tehdessäsi saanut huomattavan rahallisen hinnan alennuksen mummolta koska lupasit mummolle elinikäisen asumisoikeuden asuntoon mutta rikoit sopimuksen. - Anonyymi
Kyllä, ihan kelmin touhua tehdä sopimuksia ja antaa lupauksia joita ei pysty pitämään.
- Anonyymi
Mitäs teit oma hölmöytesi.
- Anonyymi
Lupashan se peliluolankin rakentaa. Onko rakennettu?
- Anonyymi
Eli käyttöoikeuden myöntäminen myyjälle oli ostajan tekemä osamaksusopimus.
Millään videolla koneman ei ole pystynyt selvittämään maksoiko hän auton myytyään käyttöoikeuden menetyksen metsämanille.
Vittuilemaan ja banneja jakamaan on kysyjille pystynyt kyllä jakamaan.- Anonyymi
Kuuluuko se asia mitenkään kaltaisellesi mulla ei ole elämää pöljälle?
- Anonyymi
Voi olla, että on työllään maksanut ja metsämanin käyttöoikeuden päättymisen Mersuun maksetuksi kuitannut.
Ei tarvitse lähteä Oton talon vinttiin peliluolaa pölistelemään. - Anonyymi
Mistä te mitään tiedätte mitä on tehty ja sovittu? Aikuiset miehet täällä vänisee joutavia. Eikö teillä oo esim töitä tai jotain muuta tärkeämpää tekemistä?
- Anonyymi
"Mistä te mitään tiedätte mitä on tehty ja sovittu? Aikuiset miehet täällä vänisee joutavia. Eikö teillä oo esim töitä tai jotain muuta tärkeämpää tekemistä?"
Sielläpähän aikuinen mies väniset ja käniset, opitpahan olemaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Mistä te mitään tiedätte mitä on tehty ja sovittu? Aikuiset miehet täällä vänisee joutavia. Eikö teillä oo esim töitä tai jotain muuta tärkeämpää tekemistä?"
Sielläpähän aikuinen mies väniset ja käniset, opitpahan olemaan.En ole aikuinen, enkä mieskään. Että näin.
- Anonyymi
"Kuuluuko se asia mitenkään kaltaisellesi mulla ei ole elämää pöljälle?"
Siinä on lainausmerkkien välissä tekstiä jota vähäpätöisinkin keskustelutaidoton pöljä ja räkänokka on pihoilla päiviä, viikkoja, kuukausia, vuosia, vuosikymmeniä, vuosisatoja ja vuosituhansia osannut huudella.- Anonyymi
Sehän osui kerrasta oikeaan kun spurgu älähti.
- Anonyymi
Milloinka,miilloinka peliluolaa,milloinka,kyselevät. Mehtätonttuna laittaisin koneraploojan maksamaan piloille männeet tarpeet. Se olis vähintä mitä raplooja vois hyvittää tekemättömästä työstä.
- Anonyymi
KUN SITÄ PELILUOLAA EI TULE MIKÄ SIINÄ ON NIIN VAIKEA YMMÄRTTÄÄ
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1524071Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4013164Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142088Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa111748Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51158- 741003
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69995Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23901- 52872
- 71859