Kyllä minä tavoittelen omaa etua ensimmäisenä. Mitäs sitä muutakaan, näin yksineläjänä.
Minä en varmaan ole hyvä ihminen
Anonyymi-ap
11296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olet hyvin perillä asioista😄
Sivusta, tähänkin on hyvä todeta se, että jos oma talous ei ole hyvällä mallilla sen ymmärtää paljon paremmin, mutta jos on taloudellisesti riippumaton, silloin minusta vähemmän hyväksyttävää. Ahne ihminen pyrkii aina maksimoimaan oman edun, vaikka oma tilanne olisi jo turvattuna, vähät välittää muiden mielipiteistä/ tilanteista. Sellainen ei ole hyvä ihminen vaan epäreilu ihminen ja siksi huono ihminen.
Hankkisit ystäviä oikeassa elämässä. Täällä tunnut vain hakevan huomiota.
Onko sinulla ystäviä joiden kanssa keskustella tästä pakkomielteestä jotain olettua kohtaan vai kyllästyttäkö niitä jo olla välineellistettyjä yhden asian tai agendan sanansaattajiksi? Manipulointi on ystävyydestä kaukana. Sivusta. Olet muuten itse niin huomionhakuinen, ettei mitään rajaa
❌️❌️❌️🛂🚮
Niin pitää ollakin.
Se on vähän sukupuolittuneesti jännitteinen kysymys. Miehellä on esim aina hyvä syy jylinäänsä tai oikeuksiensa vaatimiseen
Että menkää hakemaan apua vaikka koknitiivisesta terapiasta tähän ristiriitaan
Suosittelen esim myös ihsn ns lähimmäisille tätä, ettei kuorossa tartte porata
Olet aina ollut itsekäs ja se on sun huono puoli
Se on true.Lapset kasvaa nii että kohina käy. Se ettet oo näkemäs sitä juuri yhtää ni se on sulta pois ja sun valinta. Ehkä sä joskus viel tajuut mitä meinaan.