Kuopioon rekisteröity firma SteelDeal Oy on hävinnyt Kuopiosta?
Toimari pyörii nykyään Virossa, Kosterex Consulting OÜ:n kautta Steel Import Finland OY:lle (joka toimii myös Virosta käsin).
Kuopiolainen firma
37
1674
Vastaukset
- Anonyymi
Minkä perässä lähti Viroon?
- Anonyymi
Puuhailee mitä puuhailee, ei puuhastelut kuulu muille
- Anonyymi
Puuhailee kai aurinkopaneelien kanssa?!?
- Anonyymi
Taitaa puuhastella pizzojen kanssa
- Anonyymi
Firma hävinnyt? Ootko katsonut pöydän tai maton alta josko se olisi sinne joutunut?
- Anonyymi
Ei kun nythän mää hokasin että sehän onkin varmaan pöytälaatikossa se firma ja pöytälaatikko sijaitsee Veroparatiisissa!!
- Anonyymi
Sieltähän se löytyi, maton alta, roskien joukosta 👍
- Anonyymi
Tässä hyvä MOT jakso suomalaisomisteisista firmoista Virossa. Kaikki eivät tietenkään toimi samoista lähtökohdista.
https://yle.fi/a/74-20114453- Anonyymi
Suomen kielen lauserakenteita kannattaa aina opiskella. Epäselvät ja sekavat viestit ovat ikävää luettavaa.
- Anonyymi
Onpa surullista ”liikemiestoimintaa”. Onkohan ihan paljasjalkainen savolainen vai jostain muualta?
- Anonyymi
Tämä ei ole paljasjalkainen savolainen vaan hän on kiiltonahkakenkäinen savolainen.
- Anonyymi
SaiPa vaan rulettaa 💪
- Anonyymi
Tämä emojipelle voisi mennä takaisin lastentarhaan. Kato äiti minä olen keksinyt tälläiset hassun hauskat kuvat.
- Anonyymi
Tämä emojipelle voisi mennä takaisin lastentarhaan. Kato äiti minä olen keksinyt tälläiset hassun hauskat kuvat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä emojipelle voisi mennä takaisin lastentarhaan. Kato äiti minä olen keksinyt tälläiset hassun hauskat kuvat.
Näitä mielensäpahoittajatrolleja pyörii milloin missäkin. Nämä on sellaisia pikkusieluja, naapurimaan pikku Medvedevin sielunkumppaneita.
- Anonyymi
Juuri näin. Tämän on erittäin tärkeää tuoda esille mielensäpahoittajille ja muistaa täällä pitsakeskutelujen joukossa 🍕
- Anonyymi
Hyvä että keskustellaan pitsoista 🍕 ja maahan muutosta, tässä tapuksessa Viroon muutosta 💰
- Anonyymi
Parhaat pitsat saa Virosta
- Anonyymi
Kyllä Kuopion parhaat ja halvimmat pitsat saa ehdottomasti Virosta. Pitsakuljetus pientä korvausta vastaan kahden viikon välien Kuopioon , Viroon rekisteröidyillä autolla. Vai oleileeko enemmän Kuopiossa, Tallinnassa vain postilaatikko. Siinä on tietysti riski että joutuu maksamaan autoveron Suomeen kun asustelee ja liikkuu liikaa Suomessa.
- Anonyymi
Uusi polttava aihe taas, jees!
Onko Finnpulpin jätteillä yhteyttä Costerexiin? Onko konsultti konsultoinut? - Anonyymi
Tarvitsisi konsulttipalvelua selvittämään, että mistä kannattaa pitsaa tilata. Pitsan hinta / laatusuhde on vaikea arvioida ilman asiantuntevaa konsulttia.
- Anonyymi
Pitsoo tillommaan, se on hyvvee, vaekka Virosta. Konsulentiltä ostammo palavelua, konsulentti tietee
- Anonyymi
Nut kun Kuopion keskustelussa kirjoitellaan paljon koirista, kakasta ja puliukoista, niin on hyvä myös täällä pohtia asiaa.
- Anonyymi
Ilmeisesti Kuopiossa ei ole tarpeeksi hyviä asuntoalueita, ehkä siksi on muuttanut Viroon paremmille mestoille. Voi olla että suomalaiset firmat menee konkurssiin ja yrittäminen onnistuu Viron markkinoilla paremmin. Jos jollain esim. menee maine Kuopiossa, niin Virossa voi aloittaa alusta. Ei tarvitse itse siivota jälkiä, poissa silmistä poissa mielistä. Syitä voi olla monia, kuka näitä tietää.
- Anonyymi
Mihinkähän nämä pakoilijat karkailee seuraavaksi, jos Viron ja Suomen yhteinen itänaapuri alkaa kiukuttelemaan myös täällä pohjoisen suunnassa?
- Anonyymi
Mikä mahtaa olla tuo ”sarjakakkaaja” joka postaa palstan täyteen pitsoista, asuntoalueista ja milloin mistäkin? Mikä mahtaa olla motiivi ?
Haluaako tyrehdyttää koko palstan, vai pelkästään estää joidenkin tiettyjen keskusteluiden näkyvyyden.? Näkyvyys oikeille keskusteluille tyrehtyy kun kommentoi jotain typerää 20-30 keskustelunavaukseen ja vie oikeat keskustelut siten 3-4 sivua taaksepäin.
No onhan sekin yksi tapa yrittää sabotoida. - Anonyymi
Mä oon nyt lomalla ja MINÄ SAAN KIROITTAA TÄNNE MITÄ HUVITTAA ****###TANAN PALSTAPOLLIIDUT AKENTIT.
- Anonyymi
Kaikki saavat ”KIROITTAA” mitä haluavat, vaikka olisi POLLIITU tai AKENTTI.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki saavat ”KIROITTAA” mitä haluavat, vaikka olisi POLLIITU tai AKENTTI.
nyt POLLITU pitsalle
- Anonyymi
En tiedä mitä Kosterex tekee.
Chat GPT:n mukaan
Koska en löytänyt referenssejä tai asiakaslistoja, on mahdollista, että:
• Yritys on melko pieni tai aloitteluvaiheessa, eikä sillä ole vielä julkisia projekteja, joita se mainostaa.
• Se saattaa tehdä konsultointia pienimuotoisesti tai sopimuksilla, joita ei julkisesti mainosteta.
• Yritys ei aktiivisesti markkinoi referenssejään verkossa.
Lisäksi on rekisteritieto, että täydellisen osan käyttö (“osa käsutamise keeldumärge”) on merkitty kohtutäituri ………….. hakemuksesta ja Poliisi- ja Rajavartiolaitoksen hyväksi 18.2.2025.
Tämä tarkoittaa, että yhtiön osakkeiden tai varallisuuden käyttö on jossain määrin rajoitettu oikeudellisen toimeksiannon kautta.- Anonyymi
Varallisuuden käyttö on rajoitettua oikeudellisen toimeksiannon kautta silloin, kun:
• Toinen henkilö hoitaa varallisuutta toisen puolesta, eikä voi ylittää annettua valtuutusta.
• Laissa säädetään valvontamekanismeista (esim. edunvalvonta, konkurssi, kuolinpesä).
• Tuomioistuin tai viranomainen on asettanut rajoituksia.
• Sopimuksilla tai asiakirjoilla (testamentti, avioehto) on asetettu ehtoja omaisuuden käyttöön.
- Anonyymi
Tämä yleensä tarkoittaa sitä, että jokin velvoite on jäänyt täyttämättä (esim. maksamattomat laskut tai muut velat), jonka seurauksena velkoja on saanut oikeuden rajoittaa yrityksen varojen käyttöä.
- Anonyymi
Yritys näyttää perustiedon mukaan toimineen hyvin vuonna 2022 (korkea voitto suhteessa liikevaihtoon). Vuonna 2023 tilanne näyttää heikentyneen merkittävästi: liikevaihto noin puolittui ja voitto romahti. Maksukielto‑merkintä on varsin merkittävä varoitus, koska se viittaa ulosottotoimiin tai muihin velka‑/maksuongelmiin.
- Anonyymi
Onko tapana perusta uusi firma, kupata rahat parina eka vuotena ja sitten firma konkurssiin ja lasku veronmaksajille?
- Anonyymi
Kunnianloukkaus on rikos, jossa henkilö esittää toisesta valheellisen tiedon tai vihjauksen tai halventaa häntä muulla tavoin, mikä on omiaan aiheuttamaan kärsimystä tai halveksuntaa.
Ketjusta on poistettu 40 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17622339Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759552Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.337534Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va836362SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1856024Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445031HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084666Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014416Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo912122Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821409