Keskustan Jouluvalot

Saataisiinkos kerrankin tehtyä keskustasta oikein hieno joulumaa. Voisi kaupunki vähän repäistä ja panostaa siihen puoleen jos vaikka väkikin samalla vähän piristyisi.
25632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Toivotaan se voisi vaikka toimiakin

Äänestä

Eiköhän Jämsässä ole muutakin rahantarvesta, kun jotkin jouluvalot. Onhan ne valot olleet jo aiempinakin vuosina. Eiköhän ne riitä.
Jokainen voi sitten kotonaan laittaa valojaan niin paljon kun lystää.
Ei ne jotkin jouluvalot katuvierillä mitään ihmeitä saa aikaan.

Äänestä
  • No ei se nyt ihan sama ole. Kyllä se kummasti piristää perheen pienimpiä ainakin.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    No ei se nyt ihan sama ole. Kyllä se kummasti piristää perheen pienimpiä ainakin.

    Ja höpö höpö. Laita niitä jouluvaloja kotonas niin paljon, että ne perheen pienimmätkin piristyvät.
    Kyllä eläkeläiselle riittää oikein hyvin ne nätit valot, mitä Jämsän keskustassa on ollut viime vuosina.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Ja höpö höpö. Laita niitä jouluvaloja kotonas niin paljon, että ne perheen pienimmätkin piristyvät.
    Kyllä eläkeläiselle riittää oikein hyvin ne nätit valot, mitä Jämsän keskustassa on ollut viime vuosina.

    Juu se on ihan sama missä makaat. Eteenpäin tämäkin aloittaja ajattelee, hyvä idea ja toivottavasti ottaa tuulta alleen.

    Äänestä

Jämsässä on ollut kauniit jouluvalot, turha narista.

Äänestä
  • Karseet härpäkkeet

    Äänestä

  • Hyvä idea. Vanhat ovat surkea esitys

    Äänestä

Purkas nyt ekana ne tautisen rumat ruosteiset katokset.

Äänestä
  • 🤣🤣🖕🤣🤣

    Äänestä

Mitkä on ruosteisia katoksia?

Äänestä
  • Varmaan ne, mitkä pitäs esittää kai linjaauto pysäkkiä kaiketi. Onhan ne säälittävän rumat.

    Äänestä

Joulumaa !? Keskustassa. Muutama kahvila, parturi, pitsapaikka.
Kela on auki muutaman tunnin viikossa.
Pankit on netissä
postia ei ole kuin ärrän nurkassa.

liikennepuiston valot riittää.

miten tälläiseen kylään teet joulun?

Kuusi tuodaan kahvila /juottolan eteen.
Paljonkohan se joulukuusia saa vuokratuloja?

Äänestä

Tarvii olla ihan sama, kuka tähän kylään hakee johtaks noitten vanhojen mulkeroiten juoksupojaks. 3v viellä pakosta tätä luojan hylkäämää paikkaa.

Äänestä
  • muuta aikasemmin😃mikä täälä pakottaa asumaan😃

    Äänestä

Siirretään keskusta Tokmannin pihaan. Pääsee nopeemmin Tampereellekin täältä

Äänestä
  • jaa että Tampere on verrattavissa Jämsään😃

    Äänestä

  • Paljon pahempi.

    Äänestä

Nämä pöhöttyneet deekut pian sekoavat jos on liikaa valoa, luulevat pian että miehet vievät heitä taas pahnoille

Äänestä

Perussuomalaisten jouluvalot on paljon hienommat!👍

Äänestä

Tää on varmaan vitsi. Minne saisit enää mahtumaan uusia jouluvaloja?

Äänestä

Kyllä ihan riittävän hyvin näkee noillakin valoilla kun siinä yritetään välillä kävellä suu auki kuola poskella valuen, eipähän näy niin selvästi kun on kusetkin housussa, kun korjataan talteen. Samaa mieltä että tokmannin edessä voisi jotain uutta vaikka olla.

Äänestä

Säästetään nyt vain ja lisääkin vielä mielellään.

Äänestä
  • Vielä kun vähän säästetään, niin Jämsästä ei olekaan mitään jäljellä. Ei tässä ehkä jouluvaloja lisää tarvita, mutta ei ne kyllä tässä konkurssissa miltään tunnukkaan.

    Äänestä

Koko joulu pitäisi perua on niin turha homma kun ihmiset stressaa ittensä hengiltä ja elää yli varojensa mutta itse olen töissä koko joulun ja pyhät aamusta iltaan ja tienaan rahaa te muut voitte pilata lastenne joulun humalassa tapellen se ainakin työllistää poliisiakin!! Niin se menee monessa kodissa että kyllä joulu on antamisen aikaa ainakin turpiin antamisen :) Toivotankin "hyvää joulu" ja seuraavaa kurjempaa vuotta kaikille!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Saataisiinkos kerrankin tehtyä keskustasta oikein hieno joulumaa. Voisi kaupunki vähän repäistä ja panostaa siihen puoleen jos vaikka väkikin samalla vähän piristyisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu