Ei pidä kännätä jos kännääminen on ihan turhaa hommaa, tämän kertoi kännäämisen asiantuntija.
Kokonaan ilman alkoholia noin 19000 päivää.
Vain alkoholisti joka harva se päivä kirjoittaa Pattayan matkailu palstalle jälleen ottavan viskinsä hileillä, laskee elämänsä alkoholittomia päiviä.
Kotona lasten läsnäollessa ei koskaan juotu eikä kännätty. Sen opin sain jo kotoa itse kuinka menettää kunnioituksen örveltävää faijaa kohtaan. Sitä en omille lapsilleni halunnut.
Siis Isukki on kännännyt kun lapset ei ole ollut läsnä, sekä örveltää juotuaan alkoholia.
Voisin arvioida että ikävuosina 21-40 vuotta, kävin baarissa yhteensä noin kaksi kertaa vuodessa, jotka nekin oli kortteliporukan kanssa pelin jälkeinen yksi bisse.
Nyt unohtui lukuisat rattijuopumukset ja kortin hyllyttämisetkin.
Ne Thaimaan "tuhat illanviettoa Pattayalla" olivat noin 2/3 osaa illallisia pitkän kaavan mukaan mutta ei känniin saakka. Kännääminen kolmen tunnin ruokailun jälkeen on ihan turhaa hommaa.
Tuhat yötä kännissä Pattayalla vaihtui sananmutoon pitkät illalliset.
Nukkumatti kesken illanvieton on tullut Thaimaassa kahdesti. Bläkkärin sohvalle ja rannalle.
Muutama päivä sitten kertoi kuinka otsa oli pöydässä ja tarjoilija haku rannalta pehmoisen tytön jonka kanssa talutti Sbugen hotellihuoneeseensa jne.
SBUGEN MUUTTUVAT TARINAT.
3
114
Vastaukset
- Anonyymi
"Siis Isukki on kännännyt kun lapset ei ole ollut läsnä, sekä örveltää juotuaan alkoholia"
LOL!!! Homoposson maanmainio logiikka. En örvellä koskaan. Tulen vain hilpeäksi kännissä ja känniin juon itseni vain harvoin.
Motkotat kuin jokin hampaaton petetty ja jätetty vanhapiika jota joku alkkis on piessyt kännipäissään ja sitten häipynyt vieraisiin.
Sinulla läskiperseellä on vakava alkoholiongelma, johtuu kuolemanpelostasi ja rahapulastasi. Lääkäri kieltänyt sinua ottamasta viinaa ja kun ei ole rahaakaan niin se ei onnistu.
Jos mies ei pysty kaveriporukassa tai juhlissa vähän ottamaan niin hänellä on erittäin vakava alkoholiongelma. Minulla ei koskaan ole ollut ongelmaa vaan varsin hauskaa.
Tänä vuonna esim en ole ollut kertaakaan kännissä enkä käynyt kertaakaan baarissa. Viime vuonna kerran baarissa niin en ole kovinkaan kummoinen baarikärpänen.
2010- Anonyymi
Varsin nopea päivystys Sbugelta ja hänen Kihlatultaan.
- Anonyymi
Onhan taas kyrvånsyylålle viikonlopuksi pohdittavaa ja ihmeteltävää normaali elämästä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741084
- 68974
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104938- 47932
- 51875
- 49694
- 31649
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536