Hyvää luettavaa
https://www.hs.fi/feature/art-2000010733586.html
Tehtaat lähtivät, me emme
6
314
Vastaukset
- Anonyymi
Maksumuurin takana, ei ole varaa lukea.
- Anonyymi
En olis kotkalaisena persuna kehunut tienaavani kartonkitehtaalla 80000-90000 euro vuodessa, ja kannattavani Trumpin politiikkaa USA ensin.
Jenkeissä oli hiilikaivosmurros, joka ajoi savupiipputeollisuuden alas, ja noilla palkoilla tullee myös kartonki-ja paperiteollisuus ajamaan itsensä alas meillä.- Anonyymi
Mitä huonoa on siinä jos ajattelee omaa kansaa ensin? Taisi tekstissä lukea myös Suomalainen ensin.
- Anonyymi
Kuten jo aiemmin sanottu, raaka-aineen hinta nousi radikaalisti kun Venäjän puumarkkinat sulkeutuivat ja energiapuun hinta nousi. Kahdella jalalla kulkevan biomassan osuus kustannuksista on mitätön.
- Anonyymi
Ei auta mitään, vaikka kuinka vaahdotaan, että USA, tai Suomi ensin, kun maailmanmarkkinat vie, ja globaalit maailmanmarkkinat hallitsee.
Ei voinut jenkit, ei Englanti mitään kun hiilikaivosteollisuus ajettiin alas. Siinä meni sentään, jopa miljoonissa laskettava määrä työpaikkoja.
Jenkeissä jotkut uskovat että Trump voisi ne palauttaa, mutta niin paljon on muutakin mitä mies uhoaa. - Anonyymi
Mutta kun aikanaan meni valtiolle tai kunnalle hommiin ,
niin pärjää ihan hyvin. Antaa tehtaiden vaan sulkeutua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942543- 188907
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119652- 49552
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?12481- 48467
- 54442
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11440