Tehtaat lähtivät, me emme

Anonyymi-ap

6

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maksumuurin takana, ei ole varaa lukea.

    • Anonyymi

      En olis kotkalaisena persuna kehunut tienaavani kartonkitehtaalla 80000-90000 euro vuodessa, ja kannattavani Trumpin politiikkaa USA ensin.
      Jenkeissä oli hiilikaivosmurros, joka ajoi savupiipputeollisuuden alas, ja noilla palkoilla tullee myös kartonki-ja paperiteollisuus ajamaan itsensä alas meillä.

      • Anonyymi

        Mitä huonoa on siinä jos ajattelee omaa kansaa ensin? Taisi tekstissä lukea myös Suomalainen ensin.


      • Anonyymi

        Kuten jo aiemmin sanottu, raaka-aineen hinta nousi radikaalisti kun Venäjän puumarkkinat sulkeutuivat ja energiapuun hinta nousi. Kahdella jalalla kulkevan biomassan osuus kustannuksista on mitätön.


    • Anonyymi

      Ei auta mitään, vaikka kuinka vaahdotaan, että USA, tai Suomi ensin, kun maailmanmarkkinat vie, ja globaalit maailmanmarkkinat hallitsee.
      Ei voinut jenkit, ei Englanti mitään kun hiilikaivosteollisuus ajettiin alas. Siinä meni sentään, jopa miljoonissa laskettava määrä työpaikkoja.
      Jenkeissä jotkut uskovat että Trump voisi ne palauttaa, mutta niin paljon on muutakin mitä mies uhoaa.

    • Anonyymi

      Mutta kun aikanaan meni valtiolle tai kunnalle hommiin ,
      niin pärjää ihan hyvin. Antaa tehtaiden vaan sulkeutua.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      277
      2551
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2433
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1824
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      29
      1666
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1608
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      56
      1532
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1386
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1268
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      75
      1068
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1059
    Aihe