Kotikatu 365 taseen kestävyys

Anonyymi-ap

Huomenta täältä Kuopiosta ! Teilläkin siellä Oulussa on kotikatu 365:den kerrostalo ja yhtiön kotipaikkakin siellä niin te varmaan tiedätte mikä yhtiön rahoitusasema on tällä hetkellä ?

Meillehän rakennettiin samalla konseptilla suuri kerrostalo vastaanottoineen, palveluineen ja kuntosaleineen ja huonon kysynnän vuoksi rakennuksen "jalkaosa" jäi keskeneräiseksi. Siihen tehtiin väliaikainen vesikatto ja ikkunoihin ja oviin vanerit odottamaan kysynnän vilkastumista.

Sille asuntotornilla joka on valmis kysynnän ollessa heikkoa ,yhtiö laittoi myymättömiä asuntoja vuokralle mikä tietenkin laskee tulevaisuuden myyntihintaa koska asunnot ovat sitten käytettynä.
Muutamia kuukausia sitten yhtiö laski kaikkien myymättömien hintaa 20000€ vaudittaakseen menekkiä.

Lienee syytä mainita että täällä on muutenkin paljon uusia myymättömiä asuntoja niin kuin varmaankin siellä Oulussa.
Kuinka siellä teillä on pärjännyt asuntomarkkinoilla kotikatu 365 ja onko yhtiön omistajilla velat hallinnassa ?

3

970

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taustalla on Cor Group niminen yhtiö, jonka päätoimiala on terveysbisnes eli lääkäriasemia, kuntoutus ja hoivapalveluita (Coronaria) eli rahaa on.

      Tarkistin Etuovesta ja Oulussa ei näytä olevan yhtään myymätöntä asuntoa eli kaupaksi ovat käyneet.

      Itse vierastan tuota yhteisöllisyyttä pakkotuputettuna, mutta toiset tykkää.

    • Anonyymi

      Tyypillistä lestameininkiä.

    • Anonyymi

      Tämän päivän kauppalehdessä oli juttu srv:stä ja yleisemminkin rakennusalasta jossa kerrottiin että suomessa on myynnissä uusia asuntoja 4000-5000 kpl.

      Suuret rakennusyhtiöt karttavat viimeiseen asti suoria euromääräisiä alennuksia vaan mieluummin antavat kylkiäisiä tai sitten esim. yhtiövastikkeita maksavat tietyn ajan.

      Tuo Kuopion kohteen 20000€ euron alennus asunnon hinnasta on poikkeuksillista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1528
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1155
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      108
      1088
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      953
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      827
    6. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      184
      749
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      726
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      725
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      679
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      633
    Aihe