Oliko Juvalla eilen joku poliisioperaatio, kun ABC:llä oli kymmeniä poliiseja täydessä varustuksessa?
Poliisioperaatio?
6
1087
Vastaukset
- Anonyymi
Anoa etsivät. Perivät eduskunnan rahoja koska Ano ei tehnyt kirjanpitoa tuista kuntoon. Rahat myönnettiin puolueelle, mutta Ano päätti käyttää rahat itse.
- Anonyymi
anoa jahtasivat ano oli ajanut autolla vaikka verot oli maksamatta ja se on iso rikos suomessa oikeasti anoa haettiin verukkeella suopon kuulusteluihin koska anon kukka puskasta oli löytynyt kaksi lätkä kassillista ruplia joiden arvo on n. 16 euroa
- Anonyymi
Ei ainakaan ehtineet enää sitä kuollutta ukkoa ku löyty jo huitukalta
- Anonyymi
No, Anohan nyt liikkuu kuin hidastetussa elokuvassa. Kyllä eläköityväkin konstaapeli hänet kiinni saa.
- Anonyymi
En tiedä, mutta pieretti siihen malliin, että punavihreillä jotakin tekemistä asian kanssa.
- Anonyymi
Haastemiehille tuli taas kiirepäivä. Anolle olis pari syytettä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2707289SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2733821Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti443708"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2812629Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa302045SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1531948Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401927Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1321903Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää151735Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm161375