Eli äsken selasin sähköpostiani ja menin roskaposti osioon, löysin viestin missä luki (you have bee hacked) missä tämä henkilö kuvaili että olen muka katsonut jotain törkyä ja että hänellä on minusta videoita mitkä hän aikoo lähettää perheelleni ja työnantajalleni ellen mksa 1500€ euroa hänen pankkitililleen. Viestissä myös Hän sanoi että hän saa tietää kun olen avannut viestin. Nyt olen ihan paniikissa että onko tämä totta vai ei tarvitsen äkkiä apua, poistin viestin paniikissa ja vaihdoin puhelimeni salasanan. Mutta pliis joku auttaa.
MINULTA KIRISTETÄÄN RAHAA
Anonyymi-ap
4
306
Vastaukset
- Anonyymi
Joskus tuntuu että oikea ohje olisi että anna niille kaikki rahasi. Seuraavalle voit sitten sanoa että ei ole enää rahaa.
- Anonyymi
Ilmoita heti poliisille! Kiristys!
- Anonyymi
Mutta luin juttuja että tää on joku yleinen huijaus keino ja monilla on käynyt näin.
- Anonyymi
toi on huijaussähköposti. Olen minäkin saanut noita joissa väitetään että olen käynuyt pornosivuilla vaikka en ole koskaan edes pornoa katsonut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1772630Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65859
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20760Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait226751Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276737Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688