Olen ennen äänestänyt Keskustaa mutta jatkossa Vasemmisto tai SDP kun haluan myös seksuaalivähemmistöjen oikeutta. Oli tajunnanräjäyttävä teatteri-spektaakkeli!
ShoWhat Turboshow 2.0 Drag-kuningattarien upea paluu avasi silmäni!
Anonyymi-ap
3
361
Vastaukset
- Anonyymi
Huomaan, että tajuntasi on räjähtänyt.😊
- Anonyymi
Aika huolissaan on viimeikoina saanut olla tämän kirjoittajan terveydestä
- Anonyymi
Niin keskusta ja vasemmisohan on sellaisten puppelipoikien puolueita niinkuin sinä olet heh ja teillä kannuksessa niitä puppeleita on tutkimusten mukaan eniten koko suomessa sieltähän se kuuluisa eu esko ahokin on lähtöisin hahhaaaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p386062Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2774936Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594811Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1224617Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193847Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192384Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32168Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251722- 661717
- 2121409