Seikkailijapoikien Sepon ja Riston sukellusretki meni puihin, kun Risto otti Sepolta...
Seoskaasua. Pojat kovasti laihduttivat saariretken aikana ja kasvattivat komeat lomaparrat.
Insinööri-Riston vaimolla oli omat epäilykset, kun miehensä vietti kummallisen paljon aikaa taiteilijasieluisen Sepon kanssa kaksistaan. Puoliso oli vannonut vaimolleen että tällä matkalla ei ole Seppoa mukana. Seuraavaksi vaimo näki
miehensä televisiossa kun pojat istuivat rinnakkain viidakossa ilman paitaa kaksistaan panttivankeina.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/44de0488-0122-4be3-9445-715ab9fad992
Poikien sukellusretket Jolon saarelle
5
322
Vastaukset
- Anonyymi
Tapauksesta tekee Suomen historian mielenkiintoisimman ja kuuluisimman homostelutarinan se että Martti Ahtisaari kävi neuvottelemassa siellä sittemmin rauhan itsenäisyyttä ajavan järjestön ja Indonesian hallituksen välille.
Tarina kertoo että Martti oli varsin suorapuheinen ja saneli rauhanehdot suurinpiirtein näin. "Indonesian joukot vetäytyy alueelta ja itsenäisyystaistelijat laskevat aseensa tänään, tai huomenna koko alue pommitetaan autiomaaksi ja sitten siellä ei ole enää ketään sotimassa eikä mitään minkä vuoksi sotia"- Anonyymi
Mara oli kuulema pelottava kaveri neuvottelupöydässä eikä harrastanut bluffia. Oli paljon vaikutusvaltaisempi, kuin mitä on ollut suomalaisilla tapana hänestä ajatella.
Osasi ottaa myös palkkionsa ja järjesti pojalleen upeat pestit ja massit. Mara järkkäsi Nokialle Afrikkaan miljardien bisnekset ja on osittain Maran ansiota että Nokia jäi pystyyn Ollilan ja Elopin toilailujen jälkeen ja on edelleen Suomen suurin yritys.
Tästä kiitoksena Nokia osti Markon tappiollisen verkkosivuston 15 miljoonalla eurolla ja heitti sen romukoppaan tarpeettomana. Mutta Martti oli äijä!
Kerran melkein golfasin Martin kanssa Messilässä, Martti meni edellisessä ryhmässä. (Tästä Senssu tekee uuden aloituksen ja kirjoittaa Minääääääääää)
Eräs tuttu mimmi oli aikoinaan Martin avustajana Finnairin vakanssissaan ja kehui tätä mukavaksi herrasmieheksi joka jutteli niitä näitä rennosti ja kantoi itse laukkunsa. Ei antanut naisten auttaa.
Jörn Donneria pyydettiin presidentinkilvassa sanomaan jotakin hyvää Martti Ahtisaaresta, hetken mietittyään Jörkka sanoi "Erittäin sympaattinen läski"
2010 - Anonyymi
Jörkka oli innokas Gambian kävijä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jörkka oli innokas Gambian kävijä.
Eikös Jörkalla ollut Suomessakin kylässä Gambian tyttö?
- Anonyymi
Multa kaasuttaessa tuli juuri kurapasaset pöksyihin pöts pöts....
> seoskaasu senssu <
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741094
- 691024
- 47952
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51895
- 49694
- 32674
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536