Onko se miehen vastuulla että myös nainen saa?

Anonyymi-ap

Vastaukset perusteluineen, kiitos.

6

681

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan jotku herkempiä kun toiset ja se mikä tuntuu liian hyväl on yksilöllistä. Kemia ja toisesta ulkosesti syttyminen auttaa tietysti,, Oppimista se on että tietää rakkaalle toimivat temput henkisesti ja fyysisesti.

    • Anonyymi00005

      Kyllä se tapahtuu.

    • Anonyymi00006

      On ja ei ole. Sehän riippuu ihan niistä tilanteista ja mitä käytännössä siinä tapahtuu. Jos mies on tyyppiä nosto pisto ja ravistus, niin kyllä hänessä silloin on hyvinkin paljon syytä siinä, ettei nainen saa. Jos taas naine on sitä tyyppiä, että pitäisi lämmittää ja hieroa tuntitolkulla, niin sitten vikaa on paljon naisessakin.

      Että juu, jos selkäen vastauksen perusteluineen haluat, niin pitäisi ensiksi olla vähän selvempä käsitys siitä mistä käytännössä puhutaan.

    • Anonyymi00007

      Helppo asento.

    • Anonyymi00008

      Nooo, sanotaanko niin että siinä touhussa molempien on hyvä ottaa toisensa huomioon, eikä toimia itsekkäästi vain oman tuntemuksen mukaan. Niin kuin muissakin asioissa suhteessa. Yhteispelillä. Mieshän siinä saattaa helpommin joutua pidättelemään. Lisäksi, kun se nyt vaan on fysiologisesti usein niin, että mies on nopeammin valmis itse touhuun, niin voisi olettaa että on valmiiksi jo kiihoittuneempi kuin nainen. Maltti on valttia ja auttaa asiaa, jos osaa nauttia, kun tuottaa toiselle hyvää oloa, eikä vain äkkiä pois alta, että tulee "oma vuoro".

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2331
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      27
      1085
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      932
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      105
      930
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      597
      887
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      770
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      664
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      656
    Aihe