Tehan Oy nousukiito

Anonyymi-ap

Jopa tähden lento, hyvin näyttää menevän myös kaakkois-Suomessa. Laskujenkin maksu heikonlaista ja johtajien käytös aika erikoista. Mahtaako menestyä pitkään?

11

4400

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei selviä tästä talvesta.

    • Anonyymi

      Voiko joku kertoa tyhmälle miten firma jolla 16 milj liikevaihtoa ja tulos ollut satoja tuhansia plussalla voi joutua konkurssiin?
      Vai onko tulos saatu kun laskuja ei maksettu? Mutta mikä järki siinäkin nyt olis? En ymmärrä

      • Anonyymi

        Tulos on saatu huomioimalla keskeneräiset työt mahdollisimman arvokkaiksi. Tässä kyllä harhaan johdetaan luotottajia. Pitäiskö yrityksen korjata tilinpäätös, kun urakat keskeytetty eivätkä tuloidu. Voi tulla ehdottomia tuomioita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tulos on saatu huomioimalla keskeneräiset työt mahdollisimman arvokkaiksi. Tässä kyllä harhaan johdetaan luotottajia. Pitäiskö yrityksen korjata tilinpäätös, kun urakat keskeytetty eivätkä tuloidu. Voi tulla ehdottomia tuomioita.

        No ei urakoita voi itse kirjanpitoon ilmoitella miten huvittaa, kirjanpito tehdään laskutuksen mukaan.


    • Anonyymi

      Tämä firma ei maksa työntekijöilleen edes peruspalkkaa, ei ylityökorvauksia, ei lomia ei matkakorvauksia.
      tottakai firma menee konkurssiin koska ei pysty tekemään sovittuja projekteja ilman työntekijöitä, kuka menee töihin jos palkkaa ei makseta kuukausiin

    • Anonyymi

      Eipä firmassa juuri vastuuhenkilöitä - helppoa päätöksentekoa

    • Anonyymi

      Kuten eräässä haastattelun olin lukenut niin kaikissa elyn teettämissä urakoissa kaikissa kyseisellä yritysteslä erittäin paljon ongelmia ja virheitä siitä on ongelmia tullut jokaisessa muussakin työmaassa, kun työnsä tyrii niin tulee lähtö, yrityksissä konkurssi.

    • Anonyymi

      Höpö höpö, mitään konkurssissa ole. Hyvin menee ja kalustoakin lisätään koko ajan. Tiedän kyllä nämä jutut.

      • Anonyymi

        rahanpesua


      • Anonyymi

        Mitä sä sössötät? Löytyy Kauppalehdestä tehanin konkurssipesä, ja konkurssihuutokauppasivulta tehanin kamaa myynnissä. Tiedät kyllä nämä jutut! Aaltosen venkula onnistunut jotain kalustoa puljaamaan uudelle firmalleen, Innamo Merityö Oy:lle. Kauankohan se porskuttaa, koska toimintahan ei varmasti muutu. Pikkukyliltä etsitään idiootit taas tekemään 20-30 tuntista päivää tunti tunnista likulla ja kaikkiin mahdollisiin urakoihin tarjotaan puolta halvemmalla kuin toiseksi halvin tarjoaja. Kohta taas itketään lehdissä miten on veemäiset valvojat ja tilaajat, kun firmahan ei virheitä tee. Tragikoomista ajella stadissa, tai no Uudellamaalla ja tehanin jo "valmiiksi" tekemiä siltoja revitään auki, haha! Itäväylän ramppisilloillakin ollut kohta toinen urakoitsija vuoden päivät kun tehan osoitti ammattitaitonsa, kaikki päin v****a tehty. Ja uutta yritystä pukkaa. Onkohan toi innamokin vaimon nimissä niinku tehan oli?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4458
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      154
      3325
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2637
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2574
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      120
      2399
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1711
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      172
      1579
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      37
      1285
    Aihe