Tiedätte että mistä maasta se jäte on tullut ja olette saaneet siihen luvan polttaa, mutta miten tarkastatte - mitä poltatte?
Halkaisetteko tonnin painoisen paalin ja haistelette ja maistelette, geiger mittaneineen ja sen jälkeen olette varmoja mitä alatte polttamaan?
Vai luotatteko vain sen paskakuution tuottamaan maan sanomaan "tavaraselosteeseen"?
Vähän alkaa tuntumaan siltä, että jos polttolupa on kerran saatu, niin sinne pesäänne saa panna mitä vain jätettä, onneksi ei nykyisin voi Ryssistä tuoda jätettä - täällähän poltettaisiin silloin koko ryslandian ydinjätteetkin, nytkin varmaan säteiliviä kumihanskojakin sairaaloista on paalin ytimessä,
Lounais - Suomen jätteenpolttolaitoa, miten tarkistatte - mitä poltatte?
2
126
Vastaukset
- Anonyymi
Meitä omakotilojemme takalla lämmittäjiä on aina ohjeistettu, ettei maitopurkkejakaan saa polttaa takassa ja kyllähän sen ymmärtää ettei muoveja saa takassa polttaa.
Mutta, miksi kaupukime alueella saa polttaa jopa Kiinasta asti tuotua muovijätettä jonka seassa voi olla mitä tahansa SYÖPÄÄ aiheuttavia kemikaaleja?
Tämä tuntuu perin oudolta, viekäämme Pekka Niskan nosturilla koko KAUPUNKIMME VALTUUSTOMME korissa haistelemaan tuoksuja piipunokasta - ei sieltä varmaan pelkkää HÖYRYÄ tule jota väitetään tulevan.
Hyi, kauhiaa,,,sanoisi ensimmäinen valtutettumme nainen,,,,mitä te oikein poltatte siellä alhalla.... - Anonyymi
Näin se homma etenee,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121421
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881277Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341018- 68954
- 39877
- 71843
- 83817
- 66812
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53797Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764