Sanna Marin ja Ruotsin kuningas eikö vähempi riittäisi, ja sitten Sanna Marin kirjat, joko lupaa viimeinkin antaa haastattelun medialle,
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010780396.html
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010780396.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
On se hienoa, että ulkomailla ymmärretään Marinin arvo, täällä kun ei suomalaiset kateelliset juntit sitä ymmärrä.
Ja mistähän sitä pitäisi olla kateellinen???
Siinäpä se onkin kateellisia ollaan ja kukaan ei tiedä mistä . Mutta kaikki jotka pitävät Sannasta tietävät miksi suomi mollaa omiaan . Ei ole hyvää mainosta Euroopassa mitenkään
Kun kääntävät kaiken mitä hänestä on kirjoitettu .
Voi olla että kaikki pahansuopaisuus on rasite suomalaisille Euroopassa .mielestäni jos ei pidä jostain ihmisestä niin ei sitä ole pakko netissä kuuluttaa . Minullakin on niitä julkkiksia jotka ei ole mieleeni mutta en menisi koskaan heistä sanomaan pahaa sanaa , koska he tekevät työtänsä jolla elättävät itsensä .
Sääli vaan että sotketaan asioita turhaan ilkeillä kommenteilla , se on niille itselleen miinusta jotka niin tekevät . Sannalle toivon vaan kaikkea hyvää elämässä .
Sanna M on timanttia koko EU-alueella. Soon jämpti näin.
Tyhjän tyynnyrin esilletuontia .
Kateus on persujen voimavara.
Marin on liian nuori vielä, pitää kasvaa et vastuunkantaminen onnistuu keskittyneemmin.
Nuoremmalla on enemmän nykyaikainen näkemys asioista , siksi n suosittu.
Kyllä hän vastuunsa tuntee, mutta nyt ei olla 60 luvulla eikä sen aikaisilla tavoilla liioin .
Muissa maissa ollaan ylpeitä jos oman maan kansalainen huomioidaan, sekin kertoo paljon suomalaisuudesta kun omiaan kohtelevat ilkeästi . Toivon ettei Sanna uhraa yhtäkään tuntia koskaan suomen eteen vaan tekee työtänsä siellä missä ihmiset arvostavat häntä .
Kumpikaan eimole enää mitään.. on tuo edun outo myös.
Kaunis Sanna.
Miten niin ” eikö vähempi riittäisi” onhan se niin että kaikki mitä saa on hän ansainnut. Oikein vielä vähätellään , minä ainakin kunnioitan Sannaa suomalaisena hyvilläni siitä että häntä huomioidaan myöskin Ruotsin taholta.
Kysyy mistä pitäisi olla kateellinen . Vasta kysymys miksi aina vaan jauhatte Sannasta koska hän ei ole mukana politiikassa . Jostainhan silloin ollaan kateellisia . Kun tietäisitte asioista vähääkään niin ette haukkuisi, mutta perästä kuuluu sano entinen akka kun ajoi miehensä metsään