Tuoreen kiinalaistutkimuksen mukaan Ivermectin saattaisi olla lupaava syöpälääke.
Tällä Youtube videolla tohtori John Campbell käsittelee tutkimusta:
https://www.youtube.com/watch?v=DX0hqmgO7pQ
Ja tähän alle vielä sama video Rumble versiona, siltä varalta että Youtube poistaa tuon videon:
https://rumble.com/v5jf4yd-ivermectin-and-cancer.html?e9s=src_v1_ucp
Itse tutkimus löytyy täältä:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7505114/
Sen mukaan mitä tuosta ymmärsin, niin Ivermectin aktivoi kehon omia puolustusjärjestelmiä tuhoamaan syöpäsoluja.
Tämän lääkkeen kanssahan on vain tällä hetkellä semmoinen juttu, että sen käyttö on maailmalla hyvin pitkälti "kielletty". Tämä johtuu siitä että Covid-19 pandemian alussa huomattiin että Ivermectinillä voitiin hoitaa menestyksekkäästi myös koronatautia.
Jos Ivermectin olisi tuolloin saanut jalansijaa koronan hoitomuotona, niin silloin väestön massarokotukset olisivat olleet tarpeettomia. Itse asiassa nämä kiireellä kehitetyt koronarokotteet eivät edes olisi saaneet hätäkäyttölupaa, kun saatavilla olisi jo ollut toinen, tuttu ja turvalliseksi todettu lääke.
Ja tämän takia Ivermectiniä, ja sillä potilaitaan hoitavia lääkereitä vastaan masinoitiin mustamaalauskampanja, joka jatkuu tälläkin hetkellä. Esimerkiksi Youtubessa on viimeiset vuodet ollut niin, että pelkän sanan "Ivermectin" mainitseminen on johtanut automaattiseen kommentin poistoon. En tiedä onko se vieläkin näin.
Saas nyt nähdä muuttuvatko asenteet, jos tämän tutkimuksen tulokset pitävät paikkansa. Sen mukaan mitä olen ihmisten kommentteja lukenut, niin on tämä lääke ilmeisesti joillakin toiminut.
Uusi tutkimus: Ivermectin parantaa syövän ?
6
1462
Vastaukset 6
- Anonyymi
Syöpiä on satoja erilaisia. Mihinköhän syöpään tämä hevosten loislääke muka tehoaa?
- Anonyymi
Luonnollisesti kaikkiin. Samalla myös potilaan pankkitilille ilmestyy miljoona euroa tyhjästä ja maailmasta loppuvat sodat.
- Anonyymi
Virallista tutkimustietoa tämän lääkkeen tehosta jotain tiettyä syöpätyyppiä vastaan ei vielä ole saatavilla.
Mutta ihmisten ja heitä hoitaneiden lääkärien kertomusten mukaan siitä on apua.
Videon keskivaiheilla tohtori Kathleen Ruddy kertoo tapauksesta jossa nelostyypin eturauhassyöpää sairastavan miehen taudinkuva parani huomattavasti Ivermectin-kuurin myötä yhdeksässä kuukaudessa.
Videon kommenteissa eräs kertoo miten Ivermectinistä oli apua hänen veljensä eturauhassyövässä. Hänen prostataspesifinen antigeenitasonsa, eli PSA, putosi 400:sta yhteen.
Eräs toinen henkilö kertoo miten hän on käyttänyt Ivermectiniä haimasyöpänsä hoitoon. 50 kuukautta sitten tällä henkilöllä diagnosoitiin aggressiivinen haimasyöpä, ja elinajanodote oli 3 kuukautta. Henkilö kertoo että alkoi käyttää Ivermectiniä ja joitain muita lisäaineita ja lääkkeitä, mm. Fenbendazolea, joka sekin on eläinten loislääke. Tällä hetkellä hänen kasvaimensa on kooltaan vain 2 prosenttia siitä mitä se pahimmillaan oli.
Tällaisia tarinoita on paljon, ja niiden perusteella vaikuttaisi siltä, että Ivermectinistä tosiaan on apua syövän hoidossa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Virallista tutkimustietoa tämän lääkkeen tehosta jotain tiettyä syöpätyyppiä vastaan ei vielä ole saatavilla.
Mutta ihmisten ja heitä hoitaneiden lääkärien kertomusten mukaan siitä on apua.
Videon keskivaiheilla tohtori Kathleen Ruddy kertoo tapauksesta jossa nelostyypin eturauhassyöpää sairastavan miehen taudinkuva parani huomattavasti Ivermectin-kuurin myötä yhdeksässä kuukaudessa.
Videon kommenteissa eräs kertoo miten Ivermectinistä oli apua hänen veljensä eturauhassyövässä. Hänen prostataspesifinen antigeenitasonsa, eli PSA, putosi 400:sta yhteen.
Eräs toinen henkilö kertoo miten hän on käyttänyt Ivermectiniä haimasyöpänsä hoitoon. 50 kuukautta sitten tällä henkilöllä diagnosoitiin aggressiivinen haimasyöpä, ja elinajanodote oli 3 kuukautta. Henkilö kertoo että alkoi käyttää Ivermectiniä ja joitain muita lisäaineita ja lääkkeitä, mm. Fenbendazolea, joka sekin on eläinten loislääke. Tällä hetkellä hänen kasvaimensa on kooltaan vain 2 prosenttia siitä mitä se pahimmillaan oli.
Tällaisia tarinoita on paljon, ja niiden perusteella vaikuttaisi siltä, että Ivermectinistä tosiaan on apua syövän hoidossa.Itse vaihdoin alkuvuodesta vanhan dieselautoni sähköautoon. Tammikuusta syyskuun loppuun on primäärikasvaimeni pienentynyt 30 %. Sähköautosta vaikuttaisi siis olevan hyötyä syövän hoidossa.
Jos annetaan lääketieteen todistaa asiat. Pari kertomusta ilman minkäänasteista taustatietoja ei kerro Ivermectinin tehosta yhtään mitään - suuntaan eikä toiseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse vaihdoin alkuvuodesta vanhan dieselautoni sähköautoon. Tammikuusta syyskuun loppuun on primäärikasvaimeni pienentynyt 30 %. Sähköautosta vaikuttaisi siis olevan hyötyä syövän hoidossa.
Jos annetaan lääketieteen todistaa asiat. Pari kertomusta ilman minkäänasteista taustatietoja ei kerro Ivermectinin tehosta yhtään mitään - suuntaan eikä toiseen.Vaikka näyttö Ivermectinin tehosta syöpää vastaan onkin vielä osittain yksittäisten kertomusten varassa, niin on kuitenkin hyvä että tämä lupaava vaihtoehtoinen hoitomuoto tulee jo nyt ihmisten tietoon. Kaikillahan ei ole sähköautoa.
- Anonyymi
Off topic tai ainakin aloituksesta osin, mutta salmiakissa oleva matriini saattaa estää kasvainten kasvua, jopa pahanlaatuisten, tätä ruokavirasto sun muut kaikelle
estoja aiheuttavat tahot nyt tutkivat muka EU-asiana, eivätkä siksi, että ihminen olisi vaarassa vaan siksi, että kaikki hyvät vaikuttavat aineet ja ainesosat halutaan lääketeollisuuden leipiin tai heidän hallintaansa, monelle luontaistuotteena aloittaneelle näin käynytkin Suomen maassa. Monta muuta luontaistuotetta jo tuonne menetetty, kohta tuokin vielä. ellei makeisvalmistajat ärähdä toistekin kunnolla kansallisidentiteetin puolesta jo suunnillleen asian suhteen. Salmiakin matriini voi tosiaan kuulemma estää ja ehkäistä syöpäkasvainten kasvua, mutta se ei matriini ole haitallista isoissakaan määrin, ja tässä tuo aasinsilta, miksi homma ei kaadu, koska matriinin haittavaikutuksista ei ole mitään tietoa, glykyrrytsiinin kyllä, ja siitä jo muutenkin varoitellaan suurkulutttajia, mutta ongelmakäyttäjiä ei ole vielä liikaa, saati tietoa niistä hyödyistäkään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64801
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511698Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551