Syyskuussa työttömyys lisääntyi kaikissa ammattiryhmissä vuoden takaiseen verrattuna.
Työttömyystilanne
Anonyymi-ap
15205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Vai niin. Olemme tämän uutisen lukeneet ja kuulleet kaikkien medioiden kautta, mutta kiitos nyt että värkkäsit jutun tännekin. Eihän sitä tiedä jos on olemassa ihmisiä, jotka hankkivat kaiken "tiedon" Suomi24:ltä.
juup,
perskokkareet lupas 100 000 uutta työpaikkaa,
kun ravakasti leikataan,
uusia työttömiä on tullu 60 000...
Peilistä näkyy syy.
Miten? Ja kenen peilistä, sinunko?
Minun peilistäni ei ole syy koskaan näkynyt, koska en koskaan ollut työtön.
Työttömyys on omaa saamattomuutta, eli sen syy näkyy peilistä.
Sinun peilistä näkyy vastenmielinen itsensä kehuja.
Onko vit..mainen kellokortti työpaikka kysessä? Nytkö kateellisena huutelet työttömille?
Olet sinä ressukka niin suloinen. Työt on tehty, ikänäni en ollut päivääkään työttömänä.
Kun töitä tekee ikänsä niin saa hyvän eläkkeen ja voi vittuilla laiskoille nahjuksille.
Menkäähän tekin töihin niin saatte edes jonkinlaisen eläkkeen vielä tienattua.
Sinun peilistä taas näkyy saamaton ja vetelä nahjus josta ei ole elämänsä ohjaajaksi, tyyppi joka ei kiinnosta ketään työnantajaa, siksi olet työtön.
Työura siis takana. Eläkkeestä voi myös nauttia, mutta onhan se vittuilukin tietysti yksi vaihtoehto joidenkin nautinnoille. Voihan sen eläkeaikansa tietysti käyttää täällä päätään aukomalla. Joku voi tehdä töitä koko ikäänsä, mutta joku voi myös tyytyä vähempään. Suurta eläkettä kun ei tavoittele, niin jää aikaa muuhunkin kuin työntekoon.
Voi olla vittuilu näillä palstoilla monille se elämän kohokohta, mutta jokainen tavallaan.
Orpo-purra tuhoaa tämän maan ja masentaa kansan. Ei mitään poliittista kyvykkyyttä. Surkea hallitus. Ei selitykset auta. Luvut on lukuja ja kertoo paljon.
Teiniprinsessa marin jos olisi saanut jatkaa, niin olisimme jo EU-menettelyssä, palkat ja eläkkeet puolitettu ja verot tapissaan. Onneksi älysi häipyä maasta kun kapitalistin elämä rupesi demariprinsessaa kiehtomaan enemmän kuin sosialismi.
Marin ja Orpo Purra tekevät sitä mitä Brysselin Ursula ja emämaan sotakiimaiset isännät käskevät.
Paskin hallitus ikinä perskokkareet.
Onko ikävä rahanjakohallitusta?Soffaporukoilla varmaan on.