Miksi pitopalvelu ei ilmoittanut

Mitenhän se oikein meni, kun tilan vuokraaja ei hyväksynyt pitopalveluyrittäjää, mutta pitopalvelu ei viitsinyt ilmoittaa hautajaisten saattoväelle muistotilaisuuden perumisesta. Varmasti tiesi aikaisemmin, mutta jätti saattoväen sateeseen oven taakse? Ei ollut varmaan edes tehnyt ruokia, jos olis tehnyt, ne olisi voitu viedä muualle tarjottavaksi.
181005
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Hoitokokuksen paikka kaikille asianomaisille, olisiko Aittakummulla aikaa?

Äänestä

Järkyttyi niin kovasti että tuli työkyvyttömäksi?

Äänestä

Ei voi muuta sanoa, että on hulluja Suomi pullollaan. perut saaneet aikaan oikein tappo ja murhausallot suomeen.

Olemm tuohon tiellä kun tämä sinimusta aate leviää joka torppaan. Marinhan sanoi aikoinaan, että persut tuhoaa kokoomusken kanssa suomen, nyt olemme vasta alussa.

Äänestä

Hyvä kysymys aloittajalta. Ainahan palvelun tilaajalle pitää ilmoittaa tilausasiassa tapahtuneet muutokset välittömästi.

Jos olisi ilmoittanut, ei tuota kahnausta muistopaikan ovella olisi lainkaan tapahtunut.

Äänestä

Tämä natku halus tahallaan loukata kyseisiä henkilöitä.

Äänestä

pitopalvelu yrittäjä hääsi täällä kärsämäelläkin joskus.......

Äänestä

Onko sama pitopalvelija joka oli Jyrki Sukulan ohjelmassa ”valkoiset hanskat kädessä ja kravatti tiukalla” Kalajoella? Silloin oli kermavaahto lopussa.

Äänestä

Googltkaa miten pitopalveluyrittäjä on toiminut aikaisemmin

Äänestä

Pitopalveluyrittäjä sotkun aiheutti saattoväelle ja nyt median kautta Haapajärvelle nauretaan koko maassa. Pitopalvelijalla oli tiedossa ettei tuo paikka ole käytössä jos ois tehnyt hommat oikein ois järjestänyt ruoat toiseen paikkaan. Ei ollut tehnyt ees ruokia eikä ilmoittanut saattoväelle ja nyt oottaa korvauksia tekemättömästä työstä.

Äänestä
  • Koita jaksaa toveri . pääset sen yli.

    Äänestä

  • Sen verran tämän kylän touhua seurannut, että oon tosi vahingonilonen, sitä saa mitä tilaa. Syyttömiä haukutaan ties miksi, nyt on juhlaa kokorahan edestä. Jään ootteleen seuraavaa sotkua.

    Äänestä

No eihän voinut tehdä ruokia kun on velkaa jokapaikkaan, eikä saa mistään enää tarvikkeita. Ulosottojono kilsan pituinen. Vaikka koulun ovet olisi ollut auki niin olisi ollut sama ongelma, pizzaa kehiin... Tilan vuokraaja huonolla käytöksellään pelasti
JE:n toisenlaiselta skandaalilta. Sympatiat hautajaisväelle.
Lehtiartikkeli Murha.info 2021:

Anasti 100 000 euroa käteistä
https://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?t=32784

Äänestä
  • Niinpä, tämä Eira oli ns. taivaanlahja umpikujassa olevalle koijari yrittäjälle.
    Sai vyörytettyä syyn äärilahkolaiselle uskovaiselle.
    Hänellä oli kyllä aikaa useampi päivä ilmoittaa tilaajille, että paikka ei ole käytettävissä.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Niinpä, tämä Eira oli ns. taivaanlahja umpikujassa olevalle koijari yrittäjälle.
    Sai vyörytettyä syyn äärilahkolaiselle uskovaiselle.
    Hänellä oli kyllä aikaa useampi päivä ilmoittaa tilaajille, että paikka ei ole käytettävissä.

    Totta, juurikin näin.

    Äänestä

Niin, miksi pitopalvelu ei ilmoittanut...

Äänestä

Törkeä kavallus, väärennys, petos ja jne. Näitä jo käräjillä jo ollut.

Äänestä

Kerrataanpa vielä. Miksi pitopalvelu ei ilmoittanut tilaajille.

Äänestä

vanha juttu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitenhän se oikein meni, kun tilan vuokraaja ei hyväksynyt pitopalveluyrittäjää, mutta pitopalvelu ei viitsinyt ilmoittaa hautajaisten saattoväelle muistotilaisuuden perumisesta. Varmasti tiesi aikaisemmin, mutta jätti saattoväen sateeseen oven taakse? Ei ollut varmaan edes tehnyt ruokia, jos olis tehnyt, ne olisi voitu viedä muualle tarjottavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu