Torvalds raivostui venäläisille trolleille

Anonyymi-ap

https://www.mikrobitti.fi/uutiset/linus-torvalds-raivostui-syytoksista-olen-suomalainen-luulitteko-minun-kannattavan-venajan-aggressiota/3283c825-99d9-499b-8360-2843e290a06d

"Linux-sähköpostilistalla laajalti epäiltiin päätöksen taustalla olevan juurikin henkilöiden Venäjä-kytkökset. Monen muun maan tavoin Yhdysvallat on määrännyt tiukat sanktiot Venäjää vastaan käynnissä olevan Ukrainan kriisin takia.

Torvalds otti keskusteluun kantaa omalaatuisella otteellaan.

Hänen mukaansa liikkeellä on paljon ”venäläisiä trolleja”, joiden vyöryllä päätökseen on ilmeisesti pyritty vaikuttamaan.

”Jos et ole kuullut Venäjän pakotteista, sinun kannattaisi yrittää lukea uutisia jonain päivänä. Ja näillä ”uutisilla” en tarkoita Venäjän valtion sponsoroimaa roskapostia”, Torvalds laukoo. "

Täälläkin palstalla on joku Venäjän puolesta päätään aukova trolli, joka puoltaa myös Linuxia. Täytyy kuitenkin muistaa, että edes itse Torvalds ei ole millään tavalla Venäjä-mielinen.

12

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjän trollit ovat kovin raivostuttavia.

    • Anonyymi

      Oletkos ihan varma että se päänaukoja, eli venäjämielinen trolli edes on mikään linuxisti??
      Minä olen linuxisti enkä todellakaan kannata venäjää! En edes viitsi kirjoittaa sen maan nimeä isolla alkukirjaimella koska se ei sitä ansaitse!

    • Anonyymi

      Taas pukkaa Venäjän trollia.

      • Anonyymi

        Niin missä pukkaa venäjän trollia? En ole tässä ketjussa ainakaan nähnyt yhtäkään venäjän trollia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin missä pukkaa venäjän trollia? En ole tässä ketjussa ainakaan nähnyt yhtäkään venäjän trollia.

        Monissa muissa ketjuissa pukkaa tällä palstalla. Itse asiassa suunnilleen kaikilla Suomi24:n tietotekniikka-aiheisilla palstoilla. Eiköhän se hyypiö tännekin lopulta tiensä löydä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Monissa muissa ketjuissa pukkaa tällä palstalla. Itse asiassa suunnilleen kaikilla Suomi24:n tietotekniikka-aiheisilla palstoilla. Eiköhän se hyypiö tännekin lopulta tiensä löydä.

        Kumma kun ei vieläkään ole löytänyt. Lieneekö tämä niin kiusallinen aihe, että pitää mieluummin yrittää vaieta hiljaiseksi.


    • Anonyymi

      Kunnia Ukrainalle ja vapaus Venäjälle!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Linuksen hyväuskoisuus & sinisilmäisyys todentui. Russakka puukotti selkään hetikun sai mahdollisuuden.
      Sellaista on toiminta roistojen kanssa.
      Toivottavasti lammas ottaa opikseen !

      Android- järjestelmän laskunmaksua kannattaa välttää.

    • Anonyymi

      Venäläisiä trolleja riittää.

    • Anonyymi

      Venäjä menettää viimeisetkin tukijansa länsimaissa.

    • Anonyymi

      Eipä unohdeta totuutta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      192
      1331
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1148
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      870
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      864
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      790
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      745
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      712
    8. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      689
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      667
    Aihe