Haussa virta asema kestävä

Anonyymi-ap

Segway 2000 ja Ecoflow tapaiset mutta onko joku yhtä asiallinen vaikka noista kiinan konekaupoista joku ? Käyttö on metsä mökki ja lataus aurinkopaneeleilla ja talven tullen 1000w kevyt agrekaatilla voin täydentää akustoa. Viikonloppuja tulee ladattua omia akkuja siellä mutta ei joka viikonloppu kuitenkaan. Tarve on joku 2500w piikkitehoa pitäisi kestää kunnes akku loppuu eli sen max kestoinen. No ei tuo 2,5kw ole kuin hetkittäin päällä ja hetkittäin ei ole kulutusta ollenkaan. Nuo ihan valmiita on kyllä asiallisen oloisia mutta on nuo lifepo4 akut pudonneet kyllä alas isotkin patterit joten joku automatiikka niille kun olisi valmis setti josta tulee 220v. Paneelit on myös kysymysmerkki kun ei nuo taiteltavat oikein jaksa heiveröisinä kiinnostaa joten ns oikeita paneelita suhteessa tuohon virta asemaan tarve myös. Lämpö tulee puun poltosta. Nestekaasulla voi keitellä ja myös induktiolevyllä sekä puulla mutta kyllä 2,5kw pitää sähköä tulla myös notkumatta. Joku tonni en sijoita mitään 10000€.
Ecoflow Delta 2 MAX 2048Wh virta-asema joku pelkkä tuo ja paneelit voi riittää ihan täysin ehk lisä akku kuitenkin pinoon. Bluetti on myös mutta mikä näistä on kustannustehokas onkin toinen juttu ja yleinen laadukkuus että kestäisi vuosia. Aika korpi paikka mutta voi jesus kun hiljaisuus on hienoa.
Ps kestän kyllä agrekaatin hurinan kun se on kuulumattomissa..

1

1302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lienee nuo kumpi vaan jo aika hyviä ja siirrettäviä vielä aika helpolla hieman pidemmällekkin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      421
      6075
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      115
      3432
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      69
      2352
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1869
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      109
      1065
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      94
      1033
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      62
      1032
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      1015
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      909
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      42
      902
    Aihe