Näitä on näköjään molempia vaihtoehtoja tarjolla kiinalaisen moottorisahan kytkimeen.
Kumpaa suosittelette ja miksi?
Jännäkakkaajan ei tarvitse vaivautua itkemään.
Vetorissa vai kiinteä ratas kiinansahaan?
7
213
Vastaukset
- Anonyymi
Osta temusta...kympillä saa repullisen osia..
- Anonyymi
Mitä väliä? Kiinalaista roskaa. Kumpi on parempi ripulikakka vai krapulakakka
- Anonyymi
Ei ole kiinasahoista kokemusta, mutta koskaan ei ole mökkisahoissani kulunut ne kiinteät rissat loppuun. Varmaan ne kiinteät rissat on myös vähän halvemmatkin?
- Anonyymi
Mulla on kerran kauan sitten.
- Anonyymi
Käytän vain laatumerkkien sahoja ja osia, tehty kunnolla oikeilla mitoilla,
Pyöreitä, reijät ok, rattaiden jako/hampaat tehty oikeilla.
Jos ei ole tehty oikeilla mitoilla niin se näkyy osassa, sahassa, vetopyörässä, miten miten voima välittyy kun kengät ottavat kytkinrumpuun, miten ketju toimii.
Kiinteän rattaan ja irtopyörän eron näet, mitä tulee mieleen eroista? ja milloin mieletäsi on aika uusia vetopyörä tai rumpu, mitä ymmärrät itse?- Anonyymi
Eli et osannut vastata kysymykseen. Sanottakoon, että toisena sahana minulla on Stihlin 201, joten turha sinun on mitään nillittää laatusahoista ja -osista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli et osannut vastata kysymykseen. Sanottakoon, että toisena sahana minulla on Stihlin 201, joten turha sinun on mitään nillittää laatusahoista ja -osista.
Hyvin vastasi. Et ymmärtänyt. Haluat vaan että joku kehuisi piraatti romua mitä ne onkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää372178Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73905
- 27899