kymppitonnilla siitä, että Donald Trump voittaa presidentinvaalit. Onko hyvä idea?
Ajattelin lyödä vetoa
Anonyymi-ap
18254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kyllä ehdottomasti kannattaa👍
Pahaa pelkään, et näin käy? Tarkoittaa vain sitä, että kapeakatseisuutta on liian paljon heillä, joilla on jo asiat liian hyvin? Esimerkkinä Teemu ja Sirpa 😥
Siinä taas yksi vasemmistomedian uhri.
Siinä yksi, joka ei ymmärrä todellisuutta. Hyvän ja pahan erottaa helposti, jos omaa vähänkään maalaisjärkeä.
Kannattaa pikemminkin vihollista koko omaisuudella koska jos Trump ei voita niin maailma tuhoutuu joten mitä väliä vaikka häviäisi vedon.
Trump vankilassa:
”Kaikki apu heti c-sektorille, jotain yliluonnollista on meneillään ja vanki on kateissa. Pelkät vaatteet leijuvat ilmassa ilman mitään selitystä.”
Ei ole varmaan hyvä idea. Voimia!
Näin tulee käymään. Selvinnyt kahdesta murhayrityksestä. Maailmantilanteen vuoksi hänet valitaan. Kyllä sillä on merkitystä myös meidän maallemme.
Nuo on vaalit joissa voi käydä ihan miten tahansa mä jopa uteliaisuudesta tahtosin nähdä kun trump voitta saisko sillä tavalla sen kolmannen maailmansodan kun yksi maa jossa on aitiopaikka narsisti johdossa se vaikuttas olevan niin hölmö ettei osaa edes pelätä vaikka veikkaan että hänellä erityisesti olisi siihen syytä
Kannattaa ehdottomasti. Tuossa hyvä juttu mitä ei suomen mediassa kerrota. https://www.youtube.com/watch?v=P6w1szAVlyg
Trump pakottaa Venäjän ja Ukrainan neuvottelemaan rauhasta pöydän ääreen. Myös Erdogan osallistuu näihin rauhanneuvotteluihin.
Taitaa olla huono kerroin.
En ymmärrä mitä Suomen media hyötyy Trumpin haukkumista ja kamalan kehumista? Miksi kansalle ei kerrota totuutta siinäkään asiassa?
Vieläkö Trump presidentin vaalien voittajaksi,
jakaa kyllä mielipiteitä ?
○ Kyllä
○ Ikävä kyllä
○Onneksi ei voita.
○Ei.
○ Toivottavasti ei.
○ Ihan sama voittaa tai ei.
○ Trump & Kamala ?
Ei voita, joten jätä lyömättä.
Trump on kertoimien mukaan selvä ennakkosuosikki. Pennsylvanian tulos saattaa olla kaikista olennaisin näissä vaaleissa.
Kamalalla on kovemmat kertoimet, joten hänen voittaessa voittaisi enemmän. Harkitsen sadan tonnin panosta hänen voitolle.
Tätä sijoitusta voi miettiä niinkin, että kumman voitto harmittaa enempi? Jollei halua Trampista pressaa äänestää Harrisin ja toisin päin. Näin voittaa molemmissa tapauksissa, vaikka tulos olisi mitä? Joko rahaa tai parempi mieli. Trumpin valinta on huono Suomelle jos tullimaksut jenkkeihin nousee? Kauppaa tehdään silloin vähemmän jenkkeihin. Suomen vienti kärsii.