Pappa on onnenpekka.
Kaunis Jippu meni naimisiin
Anonyymi-ap
25678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Hyvä laulaja.
On nyt kaunis koska se on laihtunut ja ei ole viinan pöhöttämä enää. On jo neljäs avioliitto naisella ja vielä ehtii muutaman kerran ikänsä puolesta ainaki.
Vanhan miehen otti itselleen eli 66-vuotiaan, eli kovasti vielä ehtii mennä viidennenkin kerran naimisiin tulevaisuudessa.
No tuota, eihän Jippukaan mikään parikymppinen enää ole vaan aikuinen nainen. Tuossa.iässä ne ikäerot kummasti kaventuu.
66v ei ole vielä vanha.
Vastahan tuo täytti 39 ja nelikymppisenä naiset ovat kuulemma parhaimmillaan ja myös "vaativimmallaan". Siinä on papparaisella, joka muuten ikänsä puolesta voisi olla Jipun isä, on tekemistä. Ei se vanhuus yksin tule ainakaan miehille. Kymmenen vuoden kuluttua Jippu 49 ja mies 76 eli lähentelee kahdeksaakymppiä. Nainen vieläkin parhaassa iässään.
Kokemusta on vanhemmasta puolisostani. Valitusta kokoajan särkee polvea särkee nilkkaa särkee lonkkaa särkee selkää. Kiukuttelut lisääntyy kokoajan, kuin pikku lapsella. En suosittele ainakaan omalle tyttärelleni vanhaa puolisoa en koskaan.
Usein nuo naiset joilla on ollut rikkonainen perhe tai huono isäsuhde ottavat sitten itselleen tuollaisen isänsä ikäisen "isän" korvikkeen. Joskus jopa isoisänsä ikäisen. Tuollaiset pyrkivät aika usein, etenkin nuoret naiset, johonkin valmiiseen perheeseen rikkomaan sen. Hieman kuin kostoksi koska oma perhe on ollut rikkonainen.
Moni nuori arvostaa vanhempaa miestä, koska mies palvoo ja on uskollinen nuorelle vaimolle.
Ei jos vaikka Sauliin tai Dannyyn vertaa.
Miehet on myös usein mustasukkaisia nuoresta puolisostaan, kuten olemme usein saaneet lukea mediasta.
Kuten juuri eräs homppeliparin pappa.
Voisin tikata saumaan.
Onpa vanhan näköinen Instan kuvissa tuo pappa.
Kun Jippu oli jo parikymppisenä häneen ihastunut niin pitihän se saada viimeistään nyt. Eihän se mies silloinkaan mikään nuori ollut, lähempänä viittäkymmentä.
Miksi täällä ei ole aloitusta Tony Halmeesta vaikka on nyt mediassa koska aivan kirja hänestä kirjoitettu.
Fitness-pimuja näytti olleen tarjolla enemmän kuin tarpeeksi tällä Tonylla.
No mikset tee vaan Jippu-ketjussa kyselet Halmeesta?!?!!?!? :D!!!
Mietityttää vain että onko täällä päällepäsmärit jotain Halmeen ihailijoita, koska yleensä Seiskan jutut aiheuttaa täällä hirveän haloon ja nyt olisi aihettakin, koska aikamoista juttua siellä.
Tapailiko Tukiainen Halmetta joskus? Molemmathan olivat perussuomalaisia.
Joku Tukiaisen kaveri tapaili Halmeen exää. Siitä oli juttu Seiskassa.
Onkohan se asia päässyt siihen kirjaan?
Meinataanko se taas kiusata henkihieveriin tällaisilla uutisoinneilla?!?!?
Onnea Jipulle!
Papparainen antaa varmasti hyvät kyydit Jipulle.