Kohta Kuusamon väkiluku on alle 15000 , kun näen kirkollisista ilmoituksista, että viikottain siellä on 0-2 kastettuja ja 5-7 kuolleita.
Kuusamo kuihtuu ilman kaivosta,
Väki vähenee!
12
991
Vastaukset 12
- Anonyymi
Joo. Heti aletaan nusutella jos tulee kaivos.
Logiikkasi vähän ontuilee.- Anonyymi
Ei hän varmaan tuota tarkoittanut vaan sitä, että jos kaivos tulisi niin se houkuttelisi enemmän väkeä Kuusamoon asumaan ja elämään ja siitä lähtisi väkimäärä nousuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei hän varmaan tuota tarkoittanut vaan sitä, että jos kaivos tulisi niin se houkuttelisi enemmän väkeä Kuusamoon asumaan ja elämään ja siitä lähtisi väkimäärä nousuun.
Mitä toimitusjohtaja hallituksen puheenjohtaja sanoivat tähän
- Anonyymi
No sitä juuri!
- Anonyymi
Nyt on varmistunut, ettei kaivosta tule. Nyt voidaan satsata matkailuun ja puhdas luonto on valttikortti!
- Anonyymi
Onko luonto sitten erityisen puhdasta Kuusamossa? Luonto on Suomessa joka paikassa samanlaista ja yhtä puhdasta.
- Anonyymi
Ei kuusamolaiset viitsi satsata matkailuun . Tämä on nähty. Ovat niin omaan napaan tuijottajia, kun vaan itselle tulee vähän enemmän hynää, niin yhteen hiileen ei taatusti puhalleta.
Ei kuusamo vaurastu nykyisellä meiningillä. Valitettavasti. - Anonyymi
Isännät ja emännät nukkuu yöllä,eikä puuhastelee.
- Anonyymi
Aivan oikein
- Anonyymi
Ei muuta ku peitot heilumaan.
- Anonyymi
Ja verhot
- Anonyymi
Vanhalla ei oo enää pateja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811233- 42824
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga72719Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden240717Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35591- 46575
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77560- 37512
- 24505
- 26482