Väki vähenee!

Kohta Kuusamon väkiluku on alle 15000 , kun näen kirkollisista ilmoituksista, että viikottain siellä on 0-2 kastettuja ja 5-7 kuolleita.
Kuusamo kuihtuu ilman kaivosta,
12994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joo. Heti aletaan nusutella jos tulee kaivos.
Logiikkasi vähän ontuilee.

Äänestä
  • Ei hän varmaan tuota tarkoittanut vaan sitä, että jos kaivos tulisi niin se houkuttelisi enemmän väkeä Kuusamoon asumaan ja elämään ja siitä lähtisi väkimäärä nousuun.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ei hän varmaan tuota tarkoittanut vaan sitä, että jos kaivos tulisi niin se houkuttelisi enemmän väkeä Kuusamoon asumaan ja elämään ja siitä lähtisi väkimäärä nousuun.

    Mitä toimitusjohtaja hallituksen puheenjohtaja sanoivat tähän

    Äänestä

No sitä juuri!

Äänestä

Nyt on varmistunut, ettei kaivosta tule. Nyt voidaan satsata matkailuun ja puhdas luonto on valttikortti!

Äänestä
  • Onko luonto sitten erityisen puhdasta Kuusamossa? Luonto on Suomessa joka paikassa samanlaista ja yhtä puhdasta.

    Äänestä

Ei kuusamolaiset viitsi satsata matkailuun . Tämä on nähty. Ovat niin omaan napaan tuijottajia, kun vaan itselle tulee vähän enemmän hynää, niin yhteen hiileen ei taatusti puhalleta.

Ei kuusamo vaurastu nykyisellä meiningillä. Valitettavasti.

Äänestä

Isännät ja emännät nukkuu yöllä,eikä puuhastelee.

Äänestä

Aivan oikein

Äänestä

Ei muuta ku peitot heilumaan.

Äänestä
  • Ja verhot

    Äänestä

Vanhalla ei oo enää pateja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kohta Kuusamon väkiluku on alle 15000 , kun näen kirkollisista ilmoituksista, että viikottain siellä on 0-2 kastettuja ja 5-7 kuolleita.
Kuusamo kuihtuu ilman kaivosta,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu