oikean ihmisen väärään aikaan tai väärässä paikassa?
Koetko koskaan kohdanneesi
Anonyymi-ap
411158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
En.
Kyllä ja äärimmäistä ollut välillä.
En
Mutta hoivata täytyy
Kaikki menee lopulta hyvin
Kyllä ❤️
Kyllä vain joka harmittaa😬🙄
Juuri noin se on aina mennyt, siksi sinkku.
En. Mun tunteet ei tunne aikaa tai paikkaa. Rakastuin koska hän on oikea ja ihan oikeassa paikassa. Se on eri asia onko sillä merkitystä ja olenko loppujen lopuksi yksin tunteitteni kanssa.
Väärässä ajassa kyllä.
Väärässä paikassa.
Miks ja mikä se sellanen paikka? 🤔
Jatkuvasti.
Se on ikävää se
Se on ikävää se.
Koen että olen itse vain jotenkin hajallinen. On hankaluuksia tuntea yhteyttä muiden ihmisten kanssa. Siksi on vaikea muodostaa suhteita toisiin. Samalla kaipaan tosi paljon elämääni sitä että nainen rakastaisi minua ja olisi hyvä minulle. Mutta se ei onnistu.
Koen että asioilla jotka tapahtuvat on jonkinlainen merkitys, aika on aina oikea, ihmiset ja heidän sydämensä päättävät kuinka ajassa toimitaan tai jätetään toimimatta-
Kyllä, väärään aikaan. Tai huonoon. Enemmin näen sen kuitenkin hidasteena.
Ehkä en vain ole osannut toimia oikeassa paikassa oikeaan aikaan, enkä osaa vieläkään.
- n
Mikä on oikea? Oikea voi olla aivan väärä,oppiaksesi. Oppimaan tänne ollaan tultu. Ei kohtaamaan mitään oikeita,vaan juurikin niitä vääriä. Ilman vääriä ei mitään opittaisi. Eikö?🤷♀️
Mistä helvetistä olette päähänne saaneet että tänne tultiin kohtaamaan joku 'oikeaonni' ? Siis mitä?? Tänne tultiin oppimaan juurikin niistä 'Vääristä' . Olkaamme onnellisia/kiitollisia niistä. Ja jos et saa parisuhdetta koskaan,on sekin oppikoulu. Ja mikä siitä parisuhteesta mukamas elämän tärkeimmän elementin tekee? Ei niin yhtikäs mikään. Se joka sellaiseen uskoo,on aika lapsenkengissä,mutta se hänelle suotakoon👎
Voi kyllä, väärään aikaan ja väärässä paikassa. Oon sillä lailla pätevä.
Hyvä sinä. Oot asian ytimessä✌😄🤷♀️
😂😂😍🤭
En mutta oon tavannut monta väärää oikeeseen aikaan.
Juurikin näin.hienoa!✌🤷♀️
Ketkä näillä palstoilla ruikuttaa? Naisetko? Miettikää sitä.🤷♀️😊
Juu. Hän jatkaa toisaalla muiden kaa ja itse täällä. Harmi kun ei oo mahdollista unohtaa, ois helpompaa kun ei ois tavannut ollenkaan.
Avaa silmäsi .maailmassa on naisia/miehiä pilvinpimein. On sääli jäädä johonkin yhteen jumittamaan ja siten kieltää itseltään onni tutustua /ihastua/rakastua/pettyä miljooniin muihin .😊🤷♀️
En ikävä kyllä voi unohtaa häntä. Joka päivä ajattelen häntä paljon ja tätä on jatkunut jo vuosia. Tiedän että hänellä on samoin. Tämä ei lopu koskaan.
Ei lopukkaan jollet sitä lopeta. Ellet mene eteenpäin ellet tahdo itsellesi mitään parempaa. Vai tuoko on parasta itsellesi,tuolle toiselle? 🤷♀️
Hyvää yötä ja voimia🤷♀️
En jatka tätä väittelyä enempää kanssasi kun et voi ymmärtää, että on olemassa rakkautta, joka räjäyttää tajunnan ja saa kokemaan asioita, joita ei pitänyt olla olemassa. Sitä ei voi unohtaa ja haluaisi olla vain toisen kanssa. En tiedä miksi tämän pitää olla näin vaikeaa tai miksi hänet kohtasin.
Tiedän tuon tunteen. Toinen ei häviä mielestä, vaikka aikaa kuluu. Toisinaan tunne vaipuu jonnekin taustalle, kunnes se sitte repivänä ja riepottelevana palaa. Sitä mietin, että molemmat kokevat samoin. Omalla kohdallani myös uskon näin. - sivusta
Olen pelkkä ahdistelija ja koen vääriä asioita ehkä oikeaan aikaan. Mutta nyt tämä alkanut, talviaika on, se oikea ihmisen aika! Sekä että jäisi näin.
Just tuo fiilis 👩🏻🦳Lisänä vielä pelko, että sattuu ja sydän hajoaa, ettei voi olla enää ehjä💔mutta te ihanat palstailijat luotte toivoa kaikille kommenteillanne. Tuntuu ettei oo yksin näitten tunteitten kaa kun irl:ssa ei voi kaikkea aina puhua
Itsekin tykkään täällä välillä olla siitä syystä sen lisäksi, että yritän selvittää mistä kaikesta tässä on kyse, sillä jotkut viestit puhuttelevat minuakin, vaikkei kaivattu niitä olisikaan kirjoittanut. Kaiken negatiivisen ignooraan automaattisesti.
Oi kyllä.
Tänä vuonna joo.
Ihan ku keskellä tornadoa olis yrittäny rennosti jutustella.
Todella😂
En ole koskaan kokenut niin!
Kyllä. Yritän parhaillani voimieni rippeillä päästä tällaisesta tilanteesta yli. Takana on suhde ihmisen kanssa, joka oli vielä niin kesken oman itsensä löytämisen kanssa ja keskellä todella riitaisaa eroa. Veti mut mukaan siihen paskaansa ja mä annoin sen tapahtua koska kuvittelin että hän on jo irti entisestä. No ei ollutkaan. Meillä oli upeita hetkiä yhdessä ja kiroan koko universumia että miksi meidän piti kohdata nyt, eikä vasta myöhemmin? Onko tämä joku oppimiskokemus ja jos, niin millainen?
Vinkki kaikille jotka ette kestä eronne tuomaa tuskaa ja otatte siihen laastarin! Älkää! Don't bleed on someone who didn't cut you!
En koskaan, olen aina kohdannut oikean ihmisen oikeaan aikaan, ja kulkenut hänen kansaan yhteisen, pitkänkin matkan aina jotakin merkitystä tai tarkoitusta varten, ja joutunut haikeana sitten eromaan, mutta merkitys ja tarkoitus täyttyi.