Pyhäinpäivä se suomessa on ollut jolloin muistetaan poisnukkuneita läheisiä.
Nyt siitä läälläkin on tehty jokin ihmeen karnevaalipäivä luurankoineen ja kurpitsapäineen.
Amerikkaa matkien taas kuten polttarit ja vauvamahakutsut.
Arvatkaapa mikä seuraavana on vuorossa...erobileet. jätetään hyvästi ex -puolisolle.
Mikä ihmeen Halloween kiima Karviassa on
10
666
Vastaukset
- Anonyymi
Ilman tällaisia tapahtumiahan tämäkin kylä kuolisi totaalisesti. Keksitkö itse paremmin tähän aikaan vuodesta tapahtumaa, jolla saisi ihmiset liikkeelle ja yritykset pysymään pystyssä?
- Anonyymi
Eipä taida kuin juottolat näistäkin pippaloista hyötyä.
Ruokakaupoista ostetaan se mitä muutoinkin ostettaisiin. Ja syömässä käydään "ulkona" sen mitä muutoinkin.
Miksi oikeastaan joka viikko pitää olla jotkin kissanristiäiset?
Ei sen puoleen. Pakkohan ei ole osallistua. Kynttilät viedään haudalle ja jossain käydään syömässä.
Vietetään perheen laatuaikaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä taida kuin juottolat näistäkin pippaloista hyötyä.
Ruokakaupoista ostetaan se mitä muutoinkin ostettaisiin. Ja syömässä käydään "ulkona" sen mitä muutoinkin.
Miksi oikeastaan joka viikko pitää olla jotkin kissanristiäiset?
Ei sen puoleen. Pakkohan ei ole osallistua. Kynttilät viedään haudalle ja jossain käydään syömässä.
Vietetään perheen laatuaikaa.Onhan halloweenina lapsillekkin paljon tapahtumia. Ettei tämä ole vain juottoloille, mutta niinkuin sanoit pakkohan ei ole osallistua. Ilonpilaaja.
- Anonyymi
Eikö teilläpäin vietetä Kekriä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onhan halloweenina lapsillekkin paljon tapahtumia. Ettei tämä ole vain juottoloille, mutta niinkuin sanoit pakkohan ei ole osallistua. Ilonpilaaja.
Toivottavasti opetatte lapsillenne myös pyhäinpäivän merkityksen.
- Anonyymi
Montako tonnia meni kulttuurikeskuksen halloween koristeisiin rahaa kuntalaisten veroeuroista?
- Anonyymi
Voi istua kotona pimiäs nurkas tai lähtiä kylille. Kuki tavallaan. Kynttilän vienti ensin sitte hyvää ruokaa ja korkki auki.
- Anonyymi
Missä kohtaa huudetaan " karkki vai kepponen"?
- Anonyymi
Nyt sitten hautuumaan reunalle odottelemaan kun vainajat nousee jaloittelemasn
- Anonyymi
Kunta on vireä ja kadehdittu. Älkää jupisko, jokainen voi viettää tavallaan näitä pimeitä aikoja. Miksi toisilta pitää ilo kieltää? Mene ja vedä hiippa päähäsi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1266181Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/745662204Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk341471Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1121298Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna881165Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481035- 661008
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll62965Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.27948- 65941