Oli postilaatikkoon jumalaan uskovat ääliöt laittaneet pikku vihkosen jossa luki että tie jumalanluo.mutta ajo ohjeet puuttu.olisin muuten käyny jumalan luona kahavilla niin kun met pohjosenihmiset sanothan.mitenkäs voi osata ko ei ollu ajo ohojeita .
Luulen että jos jumala on käskeny nuita jakkaa se olis varhmaantarjonnukahavit ja pullan.miten seki unohtannu ajoohojeet.laittaa.tai uskosta sekasin olevatjeesuksen hullut eivä oo laittahneet.
Yhteiskunta
4
273
Vastaukset
- Anonyymi
Uskonto sekin on jos uskoo maailmankaikkeuden alkaneen yhtäkkiä ja äkkiarvaamatta täysin ilman minkäänlaista loogista syytä sattumalta sattuneesta räjähdyksestä jonka tapahtumasta ei ole koskaan ollut, eikä koskaan tule olemaan minkäänlaista pienintäkään validia todistetta koska koko väite on tuulesta temmattua sianpaskaa.
- Anonyymi
Kyllä alkuräjähdyksestä on näyttöä ja paljon. On vaan niin, että kaltaisesi yksinkertaiset ihmiset eivät tajua niistä mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä alkuräjähdyksestä on näyttöä ja paljon. On vaan niin, että kaltaisesi yksinkertaiset ihmiset eivät tajua niistä mitään.
Hyvin sanottu. Tykkään susta. Aletaaks olee yhdes
- Anonyymi00005
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin sanottu. Tykkään susta. Aletaaks olee yhdes
Keskity sää Raija johtamaan sitä leipäsinfoniaas
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941145
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116968- 125906
- 83708
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten283699Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54586Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483