Johtajalla ei juuri minkäänlaista tajua/osaamista johtamansa laitoksen toiminnasta. Montaakaan palkattua työntekijää ei ole ollut kuukausiin (esihenkilöitä lukuunottamatta) ja koko kierrätyskeskus pyörii vapaaehtoisten voimalla, lieneeköhän täysin laillistakaan moinen ilmaistyövoiman hyväksikäyttö. Ei ole varaa ottaa työntekijöitä palkkatuella, no pitäähän isojen herrojen saada nauttia omista palkoistaan.
Voi kunpa vain kaikki vapaaehtoiset lopettaisi työskentelyn siellä, koko pulju olisi konkurssissa hetkessä.
Voi kunpa vain kaikki vapaaehtoiset lopettaisi työskentelyn siellä, koko pulju olisi konkurssissa hetkessä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eiköhän se tuonkin entringin ole jo aika laittaa ovet säppiin ja konkurssiin.
Työntekijät kantavat kierrätykseen
Tulevaa tavaraa kotiin ja myyvät netissä onkohan ihan ok hommaa
Pitää jostaki ne kalja rahat saada kun ei palkkaa saa.
Entringin kannattaisi supistaa toimintaan. Öljyt, akut, metalli ja muu ongelmajätettä saadaan kerättyä muutenkin,Ekokymppi voisi ottaa nämä haltuunsa ja Entrinki voisi olla lähinnä kirpputori.
Jopa on taas mielensä pahoittajat liikkeellä. Hommatkaa elämä niin ei tarvitse muiden asioita murehtia ja märehtiä.
Älähän sinä huolehdi, eiköhän se ole jokaisen oma asia millaista ja miksi vapaaehtoisesti töitä tekee.
Palkkatuen muuttuminen ei ole Entringin herrojen syytä vaan vähän isompien pamppujen, jotka eivät tajua sitä vähääkään mistäkään työllistymiseen liittyvästä toiminnasta.
Entrinki on monen mielestä mukava työpaikka ja se on paljon se!
Ensivuonna ainakin 9€ päivä lisää ei saa kukaan työtön eikä palkkatukea ja jos ei kaupunki rupea maksamaan sitä niin ei mahda paljoa ilmais työntekijöitä enää löytyvän tuonne firmaan.
Vapaaehtoistyöntekijät täysin itse syypäitä että ketään ei tuonne palkata. Syyskuun myyntikin 36 tuhatta euroa...
Pitäisi löytyä rohkeutta ajaa Entringin toimintaa alas. Ekokymppi voisi ottaa vastuuta.