Sijoittaako joku analyytikoiden mukaan. Kun sanotaan lisää tai osta niin lähdet joko ostamaan tai tankkaamaan lisää ja vastaavasti myy niin myyt ja pidä niin et tee mitään.
Teettekö sijoituksia analyytikoiden mukaan?
9
162
Vastaukset
- Anonyymi
Teen juuri päinvastoin kuin analyytikot:
https://www.inderes.fi/portfolio - Anonyymi
Minä ostan Timon Listan mukaan ja hyvin on toiminut:
https://piksu.net/timon-lista/ - Anonyymi
Kiitos linkistä.
- Anonyymi
Minun sykiatri anto huonoja neuvoja eli tos huono analyytikko.
- Anonyymi
Juu, sijoitan analyytikon mukaan.
Hyvin on mennyt.
Se analyytikko olen minä itse. - Anonyymi
Osakesäästötilille ostettujen ulkomaisten yritysten osakkeista ei makseta tilin omistajalle osinkoja, niin mihin ne osingot menee? Viekö valtio ne?
- Anonyymi
Timon Listan yläpäästä mie ostan ja markkina on voitettu, toisin kuin Inderessukkaa seuravat ovat tehneet.
- Anonyymi
Tuosta on vielä aika pitkä matka siihen, että ihan itse ymmärtäisi mitä on tekemässä joten ei ehkä kannata niitä henkseleitä kovin paljon paukutella.
- Anonyymi
Tulikiven osake maksaa tänään 0,434€. Tulikiven perusliiketoiminnan arvo on 0,64 euroa osakkeelta ja siihen päälle tulee Suomussalmen talkki bonuksena (arvo parhaimmillaan noin 500m€).
https://piksu.net/timon-lista/
Katsotaan, paljonko Tulikiven osakkeen tulee nousta erilaisilla Suomussalmen talkkiesiintymän arvostuksilla:
50m€ = +0,84€
100m€ = +1,67€
150m€ = +2,51€
200m€ = +3,34€
250m€ = +4,18€
486m€ = +8,12€
Elementis maksoi Mondo Mineralsin talkista 486m€. Tulikiven Suomussalmen talkkiesiintymässä on enemmän talkkia kuin Mondolla on, Tulikiven talkkiesiintymä on kompaktimpi ja helpommin louhittavissa avolouhoksesta! Eikä tässä vielä kaikki: Talkin hinta oli vuonna 2015 keskimäärin 186 dollaria tonnilta ja viime vuonna keskimäärin 300 dollaria tonnilta. Hinta on siis noussut yhdeksässä vuodessa 61 prosenttia.
Nordic Talcin yhteysviranomaisen (ELY) perusteltu päätelmän saadaan ensi viikolla, joten ensi viikolla juodaan Tulikivi-kahvit.
Tässä teille potentiaalinen 10-20-kertaistuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1216030- 292120
- 1771952
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101123Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.661114Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä24997- 73987
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24902Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765