Fasistiset, rasistiset ja taivaanrantoja maalailevat puheet
Anonyymi-ap
24223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Riikka Purra on uusnatsi.
Kuin Orbanin, Putinin tai Hitlerin puheita.
"Ei voi olla säälimättä kokoomuksen vapaamielisen ja kansainvälisen siiven ja RKP:n edustajia hallituksessa ja äänestäjissä. Purra sylkee rasisminsa ja fasisminsa kasvoille varmana voimastaan: hyväksy se tai itke ja hyväksy"
"No, nyt hyveellinen Purra on kuitenkin laittamassa kaiken kuntoon. Puheessaan Purra toteaa, että hyvinvointivaltio on niin monimutkainen rakenne, että järjestelmän muuttaminen kestää useamman vaalikauden, vaikka oikeastaan se pitäisi purkaa.
HYYTÄVÄÄ luettavaa on puheen kohta, jossa Purra harmittelee, että demokraattisissa järjestelmissä valta voi vaihtua neljän vuoden välein, “mutta mikäli haluamme saattaa suomalaisen talouden terveelle uralle, enää niin ei voi tapahtua.”
Persuhallitus yrittää siis säätää poikkeuslain, että se on vallassa ilman vaaleja niin
kauan kuin he ovat hengissä ? Aivan kuin Putin, joka tosin uskoo olevansa kuolematon.
Miten muuten voi ymmärtää Purran sanat:
Purra harmittelee, että demokraattisissa järjestelmissä valta voi vaihtua neljän vuoden välein, “mutta mikäli haluamme saattaa suomalaisen talouden terveelle uralle, enää niin
ei voi tapahtua.”
Miltähän planeetalta tämäkin purkaus on tehty? Koulutusjärjestelmämme tuottaa yhä enenevässä määrin luku-kirjoitus- ja laskutaidotonta porukkaa. Terveydenhuoltomme kyllä toimii erittäinkin hyvin, kunhan on lompakko kunnossa ja menee yksityiselle, kunnallista terveydenhuoltoa ei juurikaan käytännössä enää ole. Vai onko se sitten hyvä jos lääkärille pääsyäkin odottelee 2 kuukautta, ja sieltä lähetteellä taas 2 kk:n jonoon odottamaan lisätutkimuksia. Surkea esitys kaikkineen.
Viiden prosentin kepu olue: pelinsä pelannut porukka
No olipa melkoinen kirjoitus ja vieläpä Kepun edustajalta. Olin varma, että kirjoittaja on vasemmistoliitosta tai vihreistä. Eipä tarvitse ihmetellä kepun kannatuksen sulamista…
Ja otsikkohan on ihan täyttä soopaa, ei mitään tekemistä totuuden kanssa. Purran puhe oli oikein hyvä. Ei voida jatkaa kuten ennen, nyt täytyy tehdä isompia korjausliikkeitä. Ja sekös vihervasemmistoa (ja ilmeisesti muutamaa kepulaista) ärsyttää.
Persuhallitus on tehnyt niin suuret "korjausliikkeet", että valtion kassakirstu
on tyhjä ja velkaa tulee 50 miljardia lisää hallituskauden aikana.
Hallitus on mafia.
Kokoomusta ei enää erota perussuomalaisista.
IKL ja SS. Sama aate.
Näyttelijä ei tarvitse olla vieraana pukukopissa mikä sopii demokraatille täysin https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000010798489.html
Persut on kajahtaneita kaikki.
Sanoi vinksahtanut vasemmiston ihailija.
Lysenkolaiset demukat osaavat populistisen paskanjauhannan parhaiten
Valtionvarainministerin rakkaat terveiset pöljille äänestäjilleen
https://pbs.twimg.com/media/Fy2nCQGWwAIrnJz.jpg
Persujen rasismilla ei pitkälle pötkitty. Rasismi ei tee kenestäkään
hallitusasiantuntijaa.
Meneekö Purra ihailussaan näin pitkälle. Hitlerkin oli kasvissyöjä.
https://yle.fi/a/74-20080268
Kaikessa ihanteensa mukaan.
6.12 heiluttelee äärioikeisto taas nazilippuja.
....ja marssivat nazisaappaat kopisten ikkunoittemme alla.
Purra vertautuu muihin fasisteihin. Kun tähän menessä persujen hyökkäyksen kohteeksi ovat joutuneet mamut ja vasemmisto (eli kaikki eri mieltä olevat), voimme olettaa joutuvamme jatkossa puolustamaan myös suomalaista hyvinvointivaltiota.
Tämä tarina hyvistä lakia ja moraalia ylläpitävistä työtä tekevistä sankareista vastustamassa laiskoja, paheellisia loisia on tuttu aika lailla kaikilta fasistisilta poliitikoilta Hitleristä Trumppiin, Orbaniin ja Putiniin.
Hyvinvointivaltio on jo romutettu. Mikä on fasistien seuraava askel ?
Pahimmillaan matut sekoittavat suomalaisista sekarotuisia, jolloin komeat suomalaiset piirteet saavat konkkanokkia tuulenhalkaisijaksi, niistäminen käy vain rukkaset kädessä .
Nyt niillä on oma marssi.