https://www.pyhajokiseutu.fi/antti-kamarainen-johtaa-oulaisten-yrittajayhdistys/11389354
Monipuolisesti edustus eri aloilta on kyllä.
Yrittäjäyhdistyksen johto
12
875
Vastaukset
- Anonyymi
Sinne näköjään pääsee vaikka ei ole kuin firman työntekijä oma yritys meni konkurssiin. Ei herätä luottamusta koko juttu. Eikö kaikkien pitäisi olla yritykset kirjoilla Oulaisissa ei taida olla Tommilla eikä puheenjohtajalla.
- Anonyymi
Miksi pitäisi yritys olla kirjoilla Oulaisissa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi pitäisi yritys olla kirjoilla Oulaisissa?
verontilityslain (532/1998) 13 §:n
Jos yhteisöllä on toimipaikka vain yhdessä kunnassa, yhteisön vero lisätään tämän kunnan laskentaerään. Jos yhteisöllä on toimipaikka useassa kunnassa, yhteisön vero lisätään näiden kuntien laskentaeriin yhteisön toimipaikkojen kunnittaisten henkilöstömäärien suhteessa.
- Anonyymi
Oli vaan valittu kokkare ja kepu yrittäjiä, missä persuyrittäjät? Vai eikö persut halua johtopaikoille?;
- Anonyymi
Ei sinne tunkua ole, joutuu pian töihin😄
- Anonyymi
Ketä ne nämä kokkare ja kepu yrittäjät ovat?
Ketkä persuyrittäjiä?
- Anonyymi
Näyttää toisella olevan Oulussa ja toisella Limingassa. 🤔.
- Anonyymi
Onko tämä se hyvä veli järjestö?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tämä se hyvä veli järjestö?
Ketä siihen kuuluu?
- Anonyymi
Ja yksi yritys Kalajoella, ainakin aiemmin Livekuvaus/Heikki Saari saanut sikäläisen yrittäjäpalkinnon. Jospa sitten muuttanut toiminnan tänne?
- Anonyymi
Heikin yrityksen kotipaikka on nykyään Oulainen.
- Anonyymi
Piti kehittää Oulaista ja jos heidän yritystään käytetään olisi kiva jos verotulot tulisi Oulaisiin eikä naapurikuntiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1535234
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413273- 2483122
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442658- 361824
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271615Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411566- 161457
- 231437
- 241347