Kitkantien varressa olevat talot ovat muuttuneet asumiskelvottomiksi. Syynä on jatkuva autojen, mönkijöiden ja mopoautojen aiheuttama valtaisa melu. Nämä kuljettajat terrorisoivat asukkaita kovaäänisillä ajoneuvoilla ja soittamalla jyskyttävää musiikkia. Tiedoksi musiikki ei saa kuulua ajoneuvon ulkopuolelle. Eikö kaupungin päättäjiä kiinnosta kieltää tätä sairasta menoa. Poliisitkin voisivat tehdä jotain asioiden parantamiseksi. Luonnoton kaupunki.
Poliittisissa puolueissa haalitaan täyttä vauhtia kuntavaaliehdokkaita.
kitkantiellä ei ole asumisrauhaa
12
544
Vastaukset
- Anonyymi
Olisihan tuon melun voinut ottaa huomioon silloin kun asuinpaikkaa hankki. On niitä rauhallisempiakin asuinpaikkoja kun Kuusamon keskustan päätien varsi..
- Anonyymi
Pitäis laittaa ajokieltoon kitkantie, paitsi ei hälytysajoneuvoilta ja talvikunnossapidolta
- Anonyymi
☝🏼yöaikaan siis
- Anonyymi
Nuku eläkä kuuntele.🤓
- Anonyymi
Missä laissa tai säädöksessä määritellään tuo ettei musiikki saa kuulua ajoneuvon ulkopuolelle?
- Anonyymi
Jos valitsee asunnon keskustasta niin täytyy varautua meluihin. Ja sitä melua on riittänyt vuosi kymmeniä. Kyllä ysärillä oli ihan eri meininki keskustassa. Oli porukkaa iltaisin ja viikonloppuisin ja varmasti meteliä riitti. Siellä poltettiin kumia ja lähti niistä autoista sellaset pörinät että huh huh. Mut se oli sitä aikaa nykyään kun ajaa keskustan läpi yöllä niin ei ketään missään näy. Eli jos pikkunenkin ääni häiritsee niin paras valita uusi asunto vähänkin syrjemmältä. Ääni tarkoittaa elämää ja nykyään sitä ei pahemmin näy keskustassa
- Anonyymi
Ennen tapeltiin keskustassa
- Anonyymi
Oi täällä maalla saa nukkua rauhassa,ei naisetkaan häiritse.
- Anonyymi
Kannattaa tarkastaa lääkitys. Kitkantie ei ole 30 vuoteen ollut niin hiljainen kuin nykyään. Jos tuntuu, että tarvitsee päästä rauhallisempaan paikkaan, niin Käylässä taitaa olla rivitalohuoneistoja vuokrata.
- Anonyymi
Maalla se hermolepää.
- Anonyymi
Maalla tulee tementikoksi
- Anonyymi
Höpö höpö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 893382
- 1023056
- 532272
- 211761
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201705Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111650Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61568Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein221468Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131391Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381384