Michelin 215/55/16 primacyt kummit täyttä skeidaa.

Anonyymi-ap

Turhaan ylistetään micukkaa.
Oletteko itse katsomassa millaiset ovat vahat kumit pois vanteelta otettuna.
Luulin ensin että kulmat on pielessä kun eturenkaat on kulunut sisäreunasta, yleensä melkonormia. Mutta kun oikea takarengas on kulunut ulkoreunasta?
Herääkysymys missä vika. Auto vänkäs ja veteli minne sattu auto vm.2020 foordi ajeltu 67000 eipä ole muutes koskaan ollu tollasta vikaa. No kumit tutkittiin porukalla ja todettiin seuraavaa, eturenkaiden kumien sisäreuna on pettänyt ja on ihan lerju eikä minkäänlaista tukea, näytti aina että olisi vajaa ilmasta. sitten onkin mielenkiintoista kun oikea taka kumi ulkoreunasta mutta reunat ihan ookoo, ja vasen kumi ei kulunut kun normit kaikissa keskimerkki n.6mm.
Paineet olen pitänny edessä 2.7 takana 25/26 olisi voinut olla enemmänkin. Kulmat tarkastettiin nivelet ja puslat tutkittiin välysten pois sulkemisesta, ekä niitä liiemmin ollu. Ettäpä onko misukat hintansa väärtti. Muutes kumit pitäisi vaihtaa jopa max 5 kesän ajojen jälkeen vaikka pintaa olisikin. Näin varmaan on käynny näillekin kumeille.?
Rahaa hukkaan sanon minä.
Onko kellään samoja kokemuksia muista kumeista.
Ei enää misukkaa. tv (Pertsa)

7

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Autossasi on jotain väljää tai kulmat pielessä tai olet ajellut reikiin ja kiville todella lujaa ja varomattomasti.
      Ei osaamaton välttämättä löydä alustasta ongelmaa, mutta sulla on tulossa katsastus ja siellä voi väljät paljastua.
      Oikeasti nuo Misukat ovat renkaita parhaasta päästä.

    • Anonyymi

      Mitkä Primacyt sulla oli?

    • Anonyymi

      Vika on taatusti autossa eikä renkaissa. Kulmat tutkittiin, millä?

    • Anonyymi

      Vika on nyt autossa ei kumeissa.

    • Anonyymi

      Michelin Nokia, surkeimmat kumit mitä rahalla saa.

    • Anonyymi

      Ongelma on nimeltään Ford, ei tosiaankaan Michelin. Näistä toinen ei ole laatumerkki, toinen taas on.

    • Anonyymi

      Ja renkaat oli valmistettu vuonna ??? Ettei vaan käynyt niin että ihmettelitte jo vanhentuneita renkaita. Ps runkovauriota aiheuttaa liian alhaisella rengaspaineella ajaminen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8546
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4748
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4421
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      46
      2623
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      99
      1500
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1306
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1256
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1162
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1160
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1100
    Aihe