Kastraation jälkeen

Kuuluuko tossa leikkaushaavan kohdassa olla punasta (veristä) karvaa?

Laitettiin just septidinä siihen haavan (tai sinne päin). Nyt pupu nuolee haavojaa eikä o vissiin hirveen hyvä juttu.
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Haavan ympärille on voinut jäädä hieman verta leikkauksesta. Jos siitä taas vuotaa uutta verta tai mitä tahansa nestettä, ei se ole hyvä asia.

Haavan nuoleminen pitäisi estää, se vaikeuttaa haavan paranemista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mayden kirjoitti:

Kuuluuko tossa leikkaushaavan kohdassa olla punasta (veristä) karvaa?

Laitettiin just septidinä siihen haavan (tai sinne päin). Nyt pupu nuolee haavojaa eikä o vissiin hirveen hyvä juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu