Näköjään pääsisi Terrafamelle lunta kolailemaan 5/5 vuoro periaatteella..Mutta kannattaakohan tuo muuten kuin että ajaisi noin 40km sinne omalla autolla keskellä yötä lumi töihin touhuamaan.? Taitaa enempi saada kilometri korvauksilla rahaa kuin mitä palkkaa kyseisestä työstä.?
Terrafame käsityölumi työpaikkaa tarjolla
15
642
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kannata ei.Ja evät varmasti maksa palkkaa päivystämisestä
- Anonyymi
ei tekemättömästä työstä pidäkään maksaa palkkaa. aivan varmasti kyllä hommaa löytyy ettei tarvitse jouten olla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei tekemättömästä työstä pidäkään maksaa palkkaa. aivan varmasti kyllä hommaa löytyy ettei tarvitse jouten olla.
Kerrotko mitä hommaa löytyy, kun on Workersille 0 tunti sopimuksella mennyt lumitöihin ja jos lunta ei tule 24/7 non stop?
- Anonyymi
Ei työ teko voi olla kannattavaa, käännä kylkeä ja jatka unia, kyllä yhteiskunta sinut elättää. Ei elämässä kannata asettaa tavoitteita, tuuliajolla vaan menet...tsemppiä jouten oloon.
- Anonyymi
Talkootöitä ei ole kenenkään pakko tehdä!
- Anonyymi
Sinne myrkkyjä ja kivipölyä nielemään älä kusekkaan sinne päin.
- Anonyymi
Totta ei välttämättä mikään optimaalinen työpaikka lumityötä tekemään kolalla ja lapiolla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta ei välttämättä mikään optimaalinen työpaikka lumityötä tekemään kolalla ja lapiolla.
Raskasta lunta,kola hiekkasohjoa enimmäkseen täynnä.
- Anonyymi
Olin jokunen vuosi tuolla töissä,kun läksin pois niin sanoin siellä portilla lähtiessä että laittavat minun kuvan sinne vartiokopin seinälle ja kirjottavat hevosen kokoisilla kirjaimilla kuvan alle(kyseinen henkilö pidätettävä tavattaessa!ei saa laske kaivosalueelle!)
- Anonyymi
Aloittaja on eksynyt ihan väärille sivuille, siellä tarjotaan työtä. Olit varmaan kirjautumassa Kelan tukia hakemaan. Tarkkuutta työskentelyyn.
- Anonyymi
Miten yksi mies pystyy kolaamaan sellaisen alueen jos tulee paljon lunta? Ei maha aamutunnit riittää.
- Anonyymi
Kyllä siellä sossussa töitä riittää
- Anonyymi
Varsinkin kun nykyhallitus on taikonut 100 000 uutta työtöntä lisää vajaassa 2 vuodessa ja lisää tulee kokoajan.
- Anonyymi
Pitäähän jalkakäytävät olla puhtaana jotta yö vuoro herätessään ei kompuroi ja aamuvuoro kerkiää puuron keittoon. Kokemuksella. TV 3+
- Anonyymi
Joutaa ne 75 yhtiön kaveri lumitöihin niin ei tarvitse edes yt neuvotteluja käydä. Luonnollinen poistuma jos pitää tehdä töitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1578362KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4427469Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743844Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521513551Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1123009Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään512607- 1262026
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231863Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv361684Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811530